شنبه 29 دي 1397 - Saturday, January 19, 2019
تاریخ :1397/10/16 10:22 AM
جزئیات پشت پرده سفر محرمانه ترامپ به عراق
شبکه روسی «آرتی» در گزارشی به بیان مسائل پشت پرده سفر محرمانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به عراق و اقدامات امنیتی که پیش از سفر وی به کار بسته شد، پرداخت.

پشت پرده سفر محرمانه ترامپ به عراقبه گزارش بصیرآنلاین، شبکه روسی آرتی در گزارشی به بیان پشت پرده سفر محرمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عراق و اقدامات امنیتی که پیش از سفر وی به کار بسته شد، پرداخت.

شبکه آرتی به نقل از نیروهای آمریکایی حاضر در عراق اعلام کرد: نیروهای آمریکایی حاضر در مرزهای عراق با سوریه، در نیمه دوم ماه دسامبر سال گذشته، از این مکان عقب نشینی کرده بودند، اما یک روز پیش از سفر ترامپ به پایگاه عین الاسد در استان الانبار، بار دیگر به این منطقه بازگشتند.

منابع آمریکایی اعلام کردند: عراقی هایی که با نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد کار می کردند، در روز سفر ترامپ، بدون آنکه علت آن را بدانند، به مرخصی اجباری فرستاده شدند. همچنین پایگاه محرمانه رانیا در سلیمانیه عراق بسته شد و تمامی برگه ها و جزئیات کاری از آنجا خارج شد.

این منابع همچنین گفتند پایگاه آمریکایی اربیل نیز پیش از سفر ترامپ بسته و دوباره بازگشایی شد.

منابع آمریکایی در ادامه افزودند: ترامپ هنگامی که وارد پایگاه عین الاسد شد، از یک فرمانده عراقی که هویتش مشخص نشد، برگه‌ای دریافت کرد که در آن تعدادی امضا بود. دولت عراق از سفر ترامپ تنها دو ساعت پیش از آن و زمانی که به عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این مسئله ابلاغ شد، مطلع گردید.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.