پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1397/10/15 8:02 AM
بمباران های سعودی - آمریکایی در یمن
در حالی که مسیحیان جهان مشغول جشن های سال نو میلادی هستند، ائتلاف سعودی -آمریکایی طی 24 ساعت گذشته با نقض توافق آتش بس در الحدیده، به حملات و تجاوزهای خود در یمن ادامه داده و با بمباران های مناطق مختلف این کشور، شماری از مردم یمن را به شهادت رساند.
 
 طی 24 ساعت گذشته ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی سعودی 4 حمله هوایی به ناحیه 'الظاهر' واقع در استان 'الصعدة' و دو حمله نیز به منطقه 'باقم' در این استان داشته است.
همچنین منازل شهروندان یمنی در مناطق 'باقم'، 'منبه' و 'رازح' هدف حمله موشکی و توپخانه ای مزدوران سعودی قرار گرفته است.
در استان صنعاء هم بمب افکن های سعودی 3 بار به پایگاه 'عمد' واقع در ناحیه 'سنحان' حمله کردند.
در استان الحدیده هم توپخانه های متجاوزان سعودی - اماراتی منطقه 'الکوعی' در ناحیه 'الدریهمی' و دانشکده پزشکی الحدیده را گلوله باران کردند؛ همچنین مزدوران سعودی - اماراتی پایگاه های ارتش و کمیته های مردمی در شرق و شمال 'حیس' و شهر 'الدریهمی' و 'الشباب' را هدف قرار دادند.
 
همچنین هواپیماهای جاسوسی مزدوران سعودی در آسمان 'التحیتا' به پرواز در آمدند.
این درحالی است که در چهارمین دور از مذاکرات صلح یمن در 15 آذر، نمایندگان جبهه انصارالله و دولت فراری یمن پس از یک هفته مذاکره، به توافق های مهمی از جمله عقب نشینی نیروهای نظامی دو طرف از شهر و بندر الحدیده ظرف 14 روز دست یافتند، اما طولی نکشید که ائتلاف سعودی - آمریکایی - اماراتی عدم پایبندی خود به توافق آتش بس را به اثبات رساند.
تاکنون چندین بار برای پایان دادن به جنگ یمن تحرکاتی صورت گرفته، اما هر بار با کارشکنی عربستان و متحدان آن به بن بست رسیده است. نخستین نشست صلح یمن دی سال 1394 در ژنو بدون هیچ نتیجه ای پایان یافته بود.
 
دومین دور مذاکرات صلح یمن پس از چندین ماه وقفه، در اردیبهشت سال 1395 در کویت به جریان افتاد که با کارشکنی ائتلاف سعودی - اماراتی به بن بست رسید.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
   
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.