پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1397/10/15 7:58 AM
بهمن ماه امسال متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود/ با مقاومت مردم، خاورمیانه به گورستان‌ آرزوی آمریکایی‌ها تبدیل شد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بهمن ماه امسال متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود، گفت: امسال چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و باید این روزهای خدایی گرامی داشته شود....
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بهمن ماه امسال متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود، گفت: امسال چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و باید این روزهای خدایی گرامی داشته شود.

به گزارش بصیرآنلاین، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران  گفت: از مصادیق رعایت تقوای الهی، عمل به فرمان خداوند است، آن هم در زمانی که پروردگار متعال، بندگان را به عبودیت دعوت می‌کند که این دعوتی مشفقانه و الهام بخش است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت مومنان و جامعه اسلامی دارد، تصریح کرد: گفته شده است که وقتی برای شرکت در نماز جمعه دعوت شدید و اذان نماز جمعه به گوش شما رسید و فراخوان برای شرکت در این ضیافت معنوی را دریافت کردید، شتاب کنید و معطل نشوید و مشفقانه و عاشقانه برای انجام فرمان الهی و شرکت در میهمانی حضرت حق حاضر شوید.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه روز جمعه از عید قربان و عید فطر هم برتر است، تصریح کرد: خداوند این روز را برای مسلمین عید قرار داد تا مشتاقانه برای دریافت عیدی و جایزه خود به مصلی‌ بشتابند.

وی با بیان این هشدار که باید مواظب باشیم که امر دیگری مانع شرکت در نماز جمعه نشود، خاطرنشان کرد: برای یاد خداوند و عمران آبادانی دل‌های خود و غفلت‌زدایی از جامعه، خود را به ساحت ذکر الهی و یاد خدا برسانید.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آنگاه بشارت داده شده است که وقتی انسان مومن به سوی اجرای فرمان الهی حرکت می‌کند و خانواده خود را به امر تشویق می‌کند، گناهانش بخشیده شده و برای او حسنه نوشته می‌شود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از رهبر انقلاب به خاطر اعتمادشان به این شاگرد کوچک تشکر می‌کنم و امیدوارم که به دعای شما و رهبر معظم انقلاب در انجام این وظیفه مهم موفق باشم.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با تشکر از کسانی که در این مدّت ابراز خوشحالی کردند، خاطرنشان کرد: همچنین از کسانی که نگران شدند و نقدی داشتند، تشکر می‌کنم و از این به بعد هم به نقد مشفقانه بیشتر احتیاج داریم.

وی با اشاره به حذف نرده‌های نماز جمعه اظهارکرد: به نظر می‌رسد مردم از وجود میله‌های نماز جمعه گله‌مند هستند و درباره میله‌های نصب شده در مکان نماز جمعه، از ستاد برگزاری نماز جمعه خواهش کردم و دوستان حفاظت لطف کردند دو ردیف از موانع برداشته شد، بخشی هم باقی مانده که موردنیاز است و انشالله اصلاح دقیق‌تری انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه در نماز جمعه دوستان علاقه‌مند هستند محیط دوستانه باشد، خاطرنشان کرد: اکنون هم بسیاری از آقایان در جمع شما نشسته‌اند اما هرچه ارتباطات در هنگام نماز که فضای معنوی خاص خود را دارد، صمیمی‌تر و نزدیک‌تر باشد، دلنشین‌تر و برای همه ما بهتر است. امیدوارم هم فاصله ظاهری و واقعی بین جامعه مومنان و مسئولان برداشته شود و ما یکپارچه در کنار هم باشیم و راه نهضت اسلامی خود را با قوت بیشتر ادامه دهیم.

وی با اشاره به برگزاری حدود ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور خاطرنشان کرد: برپایی نماز جمعه، نعمت بزرگی است که باید این نعمت را شاکر باشیم و شکر آن هم این است که هم حضور باشکوه داشته باشیم و هم مسئولان امر را برای برگزاری نماز جمعه یاری کنیم.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه بهمن ماه امسال متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود، تصریح کرد: به بهمن ماه نزدیک می‌شویم، امسال چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و باید این روزهای خدایی گرامی داشته شود و قدر آن را بدانیم چراکه طبق نص فرمان الهی روز‌های خدایی نشانه‌های ویژه حیات طیبه در جامعه مومن است.

وی ادامه داد: در تاریخ ملت ایران هیچ ماهی مانند بهمن و هیچ روزی مثل ۲۲ بهمن و هیچ دهه‌ای مانند دهه فجر نیست و شاکریم که الله اکبر از الطاف الهی که شامل حال ملت بزرگ و رشید شد و با حضور حماسی و باشکوه خود در ۲۲ بهمن باطل السحر فتنه‌ها و از بین برنده توطئه‌ها را همراه خود داشته‌اند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دشمنی‌های تاریخی آمریکا با ایران اظهارکرد: دشمنان ما همیشه از حضور به خشم آمدند و دیدن وفا، مقاومت و حضور یک ملت برای آن‌ها سخت و دشوار است و ملت همیشه دشمنان خود را با حضور مومنانه به خشم آورده است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امسال چهلمین سال انقلاب اسلامی است و مردم بر مدار امامت و ولایت جشن پیروزی خود را خواهند گرفت، برادران عزیز و خواهر من آنچه به دست آورده‌ایم حاصل کیمیای مقاومت است و  خداوند به مقاومت کنندگان بشارت بهشت، عزت، استقلال، سعادت، ولایت الهی می‌دهد و این بشارت حاصل استقامت است.

وی ادامه داد: ملت ایران روز‌های تلخ و سیاه تسلیم و سازش با مستکبرین را فراموش نخواهد کرد؛ روز‌هایی که ملت ایران تحقیر شد و عظمت ایران توسط حاکمان پلید به حراج گذاشته شد و آزادی در شکنجه گاه‌ها ذبح می‌شد و وادادگی فرهنگی و هویتی و وابستگی و نوکری آمریکا و دوستی با صهیونیست‌های پلید را فراموش نمی‌کنیم و روز‌های غارت منابع ملی ما روز‌های وابستگی سختیست که ما فراموش نمی‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: به یاد بیاوریم تولد دوباره ملت را با انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی را در ۲۲ بهمن که اتفاق عظیمی بود؛ تولد دوباره ملت اتفاق بزرگی بود که با راهنمایی یک انسان الهی، عارف و عبد صالح که نسخه نجات ملت ایران را از نص قرآن و عترت استخراج کرد و نقشه سربلندی را در اختیار ملت ایران قرار داد.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری اظهار کرد: مردم ما آنچه که در این چهل سال دریافت کردند حاصل ایستادگی و مقاومتشان بوده است و شکر خدا که بسیاری از آرزو‌ها در پرتو مقاومت مومنانه و همبستگی ایمانی محقق شده و تا حد زیادی ملت ما به استقلال در بخش‌های مختلف دست پیدا کرده و از آزادی در بالاترین سطح خود بهره‌مند شد و موفق شد نظام متفاوت را بنیانگذاری کند.

وی ادامه داد: ملت ما حاصل این حضور مومنانه و مقاومت دلیرانه را امروز در عرصه‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی و ساخت بنیان های عظیم اقتصادی کشور دریافت می‌کند و یک ملت روی پای خودش می‌ایستد و دشمنان ما برآمدن یک تمدن جدید از شرق را با پیام های تازه مشاهده می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ملت چهل سال در برابر انواع توطئه‌ها، فتنه‌ها، جنگ‌ها ایستاد و شهد پیروزی به کام ملت ایران چشانده شد و امروز وضعیت دشمنان ما را ببینید؛ نگاهی سریع به ما نشان می‌دهد که اگر از این سو تمدنی در حال طلوع است از سوی دیگر تمدن غربی آمریکایی در حال افول است و این دو در برابر هم کاملا قابل مشاهده است.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: این ماجرای خروج زبونانه نیروهای آمریکایی از منطقه مسئله کمی نیست؛ البته مواظب سایر توطئه‌های آنها هستیم اما اصل این خروج و حضور شبانه دزدکی زبونانه رئیس‌جمهور عجیب غریب آمریکا در عراق که بعد از این همه هزینه با ترس و وحشت حضور پیدا کرد و ملت عراق او را تحویل نگرفت و با خفت و خواری رفت.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: حضور نیرو‌های آمریکایی جز نکبت و بدبختی در هیچ کجای دنیا ندارند و هرجا رفتند، با خودشان برای آن منطقه و مردمان آن سرزمین بیچارگی و بدبختی آوردند؛ خوشحالیم که می‌روند و کاش نیامده بودند و کاش زودتر رفته بودند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به خروج زبونانه نیروهای آمریکایی از منطقه خاطرنشان کرد: با مقاومت مردم، منطقه غرب آسیا و خاورمیانه به گورستان‌ آرزوی آمریکایی‌ها تبدیل شد و به لطف خداوند رژیم صهیونیستی در برابر ملت ایران روزهای سختی را پشت سرمی‌گذارد؛ نصاب شکست آن‌ها به دو روز رسیده است و این‌ها اتفاقات کمی نیست.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جبهه مقاومت به زنجیره طلایی مقاومت در منطقه  از حزب الله لبنان تا حشد الشعبی عراق تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: زنجیره طلایی و سلسله الذهب مقاومت در منطقه از نیروهای وطنی سوریه به همراه انصارالله یمن و مقاومت مردمی در نیجریه و بحرین و تا ایستادگی ملت مظلوم یمن سلحشور تشکیل داده‌اند که این‌ها همه حاصل مقاومت است.

وی ادامه داد: ملت ما شهد شیرین مقاومت را هم خود چشید و در بخش‌های گوناگون میوه‌ها را دریافت می‌کند و هم الهام بخش منطقه در مقاومت و استاد مقاومت در منطقه شد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کسانی که دنباله‌های پست و کثیفشان یعنی دواعش پلید از منطقه رفتند و کسانی که سودای قدرت در منطقه داشتند و ائتلاف بی ارزشی را درست کردند امروز گرفتار بحران موجودیت هستند.

وی در بخش دیگری اظهارات خود اظهار کرد: بهمن امسال بهمنی متفاوت آکنده از دلبستگی، همبستگی و وفاداری مردم ایران بر محور امامت و ولایت خواهد بود.مسئولان با اعتماد به جوانان مومن انقلابی نسخه مقاومت را تکمیل کنند، میدان را برای جوانان تربیت شده، نخبه و فرهیخته آماده کنند.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در روز‌های سخت تحریم‌ها و دشواری‌های اقتصادی که جامعه در حال تجربه است، مسئولان صبورانه، مهربونانه مجاهدت را بیشتر کنند و تدابیر خود را تقویت کنند و خداوند به تدابیر و فعالیت آنان و مردم و اصناف هم همینطور برکت دهد که این یک امتحان برای همه است.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.