پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1397/10/15 7:31 AM
آزمون نمایندگان مازندران در بودجه 98
مازندران در اعتبار توسعه راه عقب مانده است و عمر ساخت برخی جاد‌ه‌ها به چهل سال رسیده است. محیط زیست و پسماند در مازندران به جد مغفول است...
بودجه ۹۸ به ایستگاه بهارستان رسیده است و در کمیسیون‌های تخصصی چکش‌کاری شده تا در صحن به تصویب برسد.

مازندران که در سال ۹۷ بودجه۲۹هزار و۱۸۲میلیون ریال داشت درسال ۹۸ با کاهش بودجه مواجه شده و به عدد  ده هزار و۵۲۹ میلیون ریال رسید و بودجه عمرانی ان ۹میلیون و۴۴۶ هزار میلیون ریال است که نهمین استان در سهم بودجه در سال اینده است.

چهار نماینده از مازندران عضوکمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ میباشندکه میتوانند نقش موثری در سهم بودجه عمرانی در بهبود اوضاع مازندران ایفا کنند و این انتظاری است که مردم استان دارند. مازندران که به اصطلاح قطب کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی است در میانه مکانیزاسیون و سنت گرفتار است.

از سویی بهای اندک خرید تضمینی و عدم حمایت رمق کشاورز را ستانده و از سوی دیگر قیمت ادوات کشاورزی و عدم تامین مالی و تسهیلات مناسب رغبت کشاورز را ربوده است.گردشگری مساله دیگری که اگر نیک بنگریم در بلاتکلیفی حمایت و عدم سند توسعه و بی‌برنامگی و عدم تخصیص بودجه مناسب وضع خوبی را نوید نمیدهد. گردشگری در مسیر درست میتواند اشتغال را ایجاد کند و درامد سرانه استان را افزایش دهد که مغفول مانده است.

بنگاه‌های اقتصادی استان بی‌رمق‌تر از گذشته در وانفسای تحریم شده است که نیاز به سرمایه در گردش و استمهال وام و نرخ مالیات پایین و تعیین تکلیف مالیات برارزش افزوده دارد .

به خوبی نمایندگان مجلس در استان از این شرایط اگاهند و به قدر کافی بازدید داشته‌اند اما امروز زمان چار‌ه‌اندیشی است که در سهم اعتبارات رخ مینماید.

دسترسی به راه مناسب سبب رونق گردشگری میشود که مازندران در اعتبار توسعه راه عقب مانده است و عمر ساخت برخی جاد‌ه‌ها به چهل سال رسیده است. محیط زیست و پسماند که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز میباشد در مازندران به جد مغفول است و نیاز به بودجه‌ریزی و اختصاص درست منابع دارد تا مسولین اجرایی بتوانند در ریل درست انرا انجام دهند.

امیدواریم مردم مازندران شاهد تخصیص بودجه مناسب و متوازن و عملیاتی در جهت اجرای طرح‌های نیمه کاره استان در بودجه سال اینده باشند و مانند سال قبل حذف بودجه‌ای انتقال اب خزر و سد فینیسک را در عمل ملاحظه کنند.

 علیرضا مظفری
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.