پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1397/10/09 7:38 AM
یوم الله ۹ دی در قاب سیما
شبکه‌های سیما به مناسبت سالروز حماسه بزرگ ٩ دی ویژه برنامه‌هایی را برای مخاطبان تدارک دیده اند.

یوم الله ۹ دی در قاب سیمابه گزارش بصیرآنلاین، شبکه‌های سیما به مناسبت سالروز حماسه بزرگ ٩ دی، ویژه برنامه‌هایی تدارک دیده است.

 مستند‌، حضور میهمانان ویژه در برنامه‌های روتین شبکه ها، گفتگو‌های ویژه و فیلم سینمایی از جمله برنامه هایی است که به مناسبت سالروز نهم دی ماه و روز بصیرت و میثاق با ولایت در جدول پخش شبکه‌ها قرار می‌گیرد.

************************************

شبکه یک سیما

 مستند «به رنگ سبز» شنبه  (۸ دی ماه) از ساعت ۱۶، ویژه برنامه «فرمول یک» از ساعت ۱۷:۳۰ و فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» بعد از خبر ١٩ به روی آنتن می‌رود.

 بازخوانی اتفاقات در فتنه ۸۸، نقش مردم در حماسه ۹ دی و دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران و وظیفه مسئولان در برابر حمایت مردم از نظام از مهمترین محور‌های گفتگوی برنامه «نگاه یک» است که با حضور عباسعلی کدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان بررسی می‌شود.

این برنامه امشب بعد از سریال شبانگاهی با اجرای مهدی مهدی قلی روی آنتن شبکه یک می‌رود.

 روز یک شنبه ۹ دی از ساعت ۱۰ صبح پخش اجتماع مردمی به روی آنتن شبکه یک قرار می‌ رود و همچنین برنامه «طرحی برای فردا» با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی از ساعت ١٦ پخش می‌شود.

روز دوشنبه ۱۰ دی ماه ساعت۲۳ مستند «شورش در شهر» از این شبکه پخش می‌شود.

************************************

شبکه دو سیما

مستند «اسب تروا» کاری از گروه سیاسی شبکه دو سیماست که به مناسبت حماسه یوم الله ۹ دی روانه آنتن می‌شود. این مستند روایی به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن اولیایی علاوه بر پرداختن به ابعاد حادثه ۹ دی سال ۸۸ به نقش نهاد‌های براندازِ فعال در خارج از کشور می‌پردازد.

«اسب تروا» یکشنبه ۹ دی ساعت ۱۹:۴۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

همچنین دوشنبه و چهارشنبه ۱۰ و ۱۲ دی ماه حال و هوا و حواشی نهمین جشنواره مردمی عمار در ارتباطی زنده تقدیم مخاطبان می‌شود.

شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۳ نیز پخش مستند‌هایی در موضوعات سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، استکبارستیزی، مدافعان حرم، جنگ نرم و ملت قهرمان از این جشنواره به مناسبت یوم الله ۹ دی در نظر گرفته شده است.

«نمادو» که دوربین شبکه دو در سراسر کشور است به پخش گزارش‌هایی ویژه و مرتبط با این روز خواهد پرداخت.

برنامه «زنده باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی محمد جعفر خسروی یکشنبه و دوشنبه ۹ و ۱۰ دی، ساعت ۱۰:۳۰ با دعوت از کارشناسان و مهمانان فرهنگی و انقلابی به موضوع روز بصیرت و میثاق با ولایت می‌پردازد.

برنامه «عصر خانواده» کاری از گروه خانواده به تهیه کنندگی علی اکبر کریمی نیز با پرداختن به موضوع حماسه ۹ دی و اشاره به بصیرت و آگاهی مردم به صورت زنده شنبه و یکشنبه ۸ و ۹ دی ساعت ۱۸ با مخاطبان همراه می‌شود.

************************************

شبکه سه سیما

برنامه «متن و حاشیه» با موضوع حماسه ۹ دی، امشب، شنبه ۸ دی از ساعت ۲۳:۲۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

این برنامه با حضور حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان و نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان به بحث فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی می‌پردازد.

مستند تک قسمتی «بازی با جمهوریت» کاری از گروه سیاسی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی علی اثباتی است که به چرایی، چگونگی و واکاوی فتنه سال ۱۳۸۸ می‌پردازد. این ویژه برنامه نگاهی به دادگاه فتنه گران آن روز‌ها دارد که فردا ساعت ۲۳:۳۰ به روی آنتن می رود.

«نوشته شارپ» در یک قسمت ۳۰ دقیقه‌ای در گروه سیاسی شبکه سه سیما تهیه شده است و نگاهی دارد به فردی که در پشت پرده اغتششات ایران در سال‌های گذشته بسیار موثر بود و بند بند دستورالعمل هایش برای بر هم زدن نظم جامعه اجرایی شد.

این مستند یکشنبه ۹ دی ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود و تهیه کنندگی این برنامه برعهده علی اثباتی است.

************************************

شبکه چهار سیما

گروه سیاسی شبکه چهار سیما به مناسبت فرارسیدن سالروز خلق یک حماسه بزرگ و پاسخ مردم ولایتمدار ایران اسلامی به تلاش تفرقه افکنان در صفوف متحد مردم، مستند ترکیبی «به وقت آگاهی» را برای بازگویی سند پر افتخار مردم ایران در خلق حماسه ماندگار تدارک دیده است.

«به وقت آگاهی» در مدت زمان ۳۰ دقیقه با حضور دکتر علی قربانی استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ معاصر و حجت الاسلام و المسلمین شورگشتی استاد حوزه و دانشگاه به دخالت‌های آمریکا در ایران از گذشته تا کنون و نقش و ایستادگی مردم در برابر دخالت بیگانگان می‌پردازد.

این مستند ترکیبی به وقایع و رخداد‌های جمهوری اسلامی ایران از کودتای ۲۸ مرداد تا حماسه ۹ دی در قالب پخش تصاویر آرشیوی و صحبت‌های کارشناسان می‌پردازد.

«به وقت آگاهی» به کوشش گروه سیاسی شبکه چهار سیما روز یکشنبه ۹ دی ماه ساعت ۱۵:۱۵ پخش می‌شود.

پخش ۳۰ میان برنامه متناسب با گرامیداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت از دیگر برنامه‌های این شبکه است که پخش می‌شود.

************************************

شبکه پنج سیما

برنامه «تهران ۲۰» شبکه پنج سیما کاری از گروه تهران و شهروندی است که امشب در بخش‌هایی از برنامه به موضوع حماسه نهم دی ماه می‌پردازد.

برنامه «به خانه بر می‌گردیم» نیز روز یکشنبه به حماسه ۹ دی می‌پردازد.

************************************

شبکه آموزش

برنامه «مشاور» یکشنبه با حضور حجت الاسلام دکتر مصدق معاون اول دادستان کل کشور با موضوع تحولات قوانین کیفری در نظام قضایی ایران در بعد از انقلاب می‌پردازد. همچنین در خصوص حماسه ۹ دی که به نام روز بصیرت و میثاق امت و ولایت نامگذاری شده است هم صحبت می‌شود. این برنامه ساعت ۱۵ از شبکه آموزش پخش می‌شود.

برنامه «صبحی دیگر» هم با حضور مهمان ویژه فردا و با محوریت ۹ دی از ساعت ۹ صبح به روی آنتن می‌رود.

************************************

شبکه قرآن و معارف

برنامه «روزی بهتر» که هر روز از ساعت ۹ صبح به صورت زنده به روی آنتن می‌رود در برنامه روز یکشنبه ۹ دی با دعوت از حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی به موضوع بصیرت در قرآن می پردازد.

قطعه‌های کوتاه کارشناسی توسط آیت الله علم الهدی، دکتر قنبری و حجج الاسلام رحیمیان، طائب و رفیعی با محوریت بصیرت و میثاق امت با ولایت در زمان‌های مختلف به روی آنتن می‌رود.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حرم مطهر رضوی با موضوع بصیرت در قرآن از ساعت ۱۳:۳۰ تقدیم علاقه‌مندان به این برنامه می شود.

 میان برنامه‌هایی با موضوعات کلام رهبری، آیات مرتبط با بصیرت در قرآن و کلیپ‌های مرتبط با موضوع بصیرت نیز مکرر در اوقات مختلف از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

************************************

شبکه افق

مستند «برادران» با موضوع موشکافی از یکی از شایعات بزرگ در جریان آشوب‌های خیابانی سال ۱۳۸۸، شنبه ۸ دی ساعت ۲۲ از این شبکه پخش می‌شود.

در روز‌های بعد از انتخابات و در پی آشوب‌های خیابانی، همان عکس دستمایه شایعات بیشتری قرار می‌گیرد به نحوی که فعالان آشوب‌ها این گونه القا کردند که نیرو‌های حزب الله در حمله به معترضان حضوری فعال دارند.

مستند «برادران» با تکیه بر مستندات و توجه ویژه به عکسی که همان روز اول منتشر شده، درصدد یافتن پاسخی برای این پرسش است که حقیقت ماجرا چه بوده و دشمنان، قصد چه فریبی داشته اند.

 مجموعه «خارج از دید» در ۹ قسمت از شنبه ۸ دی ماه ساعت ۲۰:۲۰ روی آنتن می‌رود.

روایت جزء به جزء آنچه در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ و آشوب‌های پس از آن به وقوع پیوست، از جمله آیتم‌های این مجموعه است.

************************************

شبکه مستند

مستند «دو روز قبل از نه دی» به کارگردانی میلاد امینی موحد و تهیه‌کنندگی مرتضی جعفرزاده شنبه ۸ دی ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

این مستند پیرامون حماسه ۷ دی مردم خوزستان در شبکه رسانه‌ای صف تولید شده و در آستانه حماسه ۹ دی روانه آنتن تلویزیون می‌شود.

مردم استان خوزستان و شهر اهواز در سال ۸۸ اولین مردمی بودند که ۷ دی نسبت به فتنه‌گران، اعلام برائت کرده و وفاداری خود نسبت به انقلاب را اثبات کردند؛ حرکتی که با غفلت رسانه‌ها روبه‌رو شد.

مستند «دو روز قبل از نه دی» به‌صورت مصاحبه محور تولید شده و به تشریح این اقدام انقلابی مردم اهواز در هفتم دی‌ماه ۱۳۸۸ می‌پردازد.

گفتگو با آقایان سودانی، حمیدی‌نژاد و منتظرالمهدی پیرامون حماسه‌ هفتم دی و پخش تصاویری کمتر دیده‌شده از راهپیمایی ۷ دی و نیز سخنرانی حجت‌الاسلام حاجتی از بخش‌های مختلف این مستند است.

این مستند یکشنبه ۹ دی ساعت ۱۵:۳۰ بازپخش می شود.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.