يکشنبه 5 اسفند 1397 - Sunday, February 24, 2019
اینکه آمریکا احساس کرد در برجام ضرر کرده و از آن بیرون رفت، تقصیر ما نیستدودستگی در دولت ترامپ درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایرانجمهوری اسلامی در فناوری مرز ندارد/ وظیفه دولت ایجاد ارتباطات سهل با دنیاستحدیث امام علی(ع) درباره مشورتشلیک موشک کروز توسط هواناوهای ارتشدولت مکلف به حذف یارانه ثروتمندان شدیزد «پایتخت کتاب ایران» شد/ قول معاون اول رئیس‌جمهور برای افزایش یارانه بخش فرهنگیساختمان‌هایی که چشم قانون را دور دیده‌اندسرقت اطلاعات کاربران در فیسبوکتشکیل مدیریت بحران در وزارت خارجه پاکستاننکوداشت آیت الله مومن(ره) در قممخالفت مجلس با اعطای سهمیه یک لیتر بنزین در روز به هر ایرانیتوضیحات معاون دادستان درباره فیلتر شدن اینستاگرامتساوی پرسپولیس در جنوبدختر شاهزاده سعودی سفیر شدحاشیه‌های جلسه شامگاهی بهارستانمخالفت سرنوشت‌ساز رهبر معظم انقلاب با فروش هواپیماهای نظامیحقایقی از دنیای عجیب دوقلو‌هاتصویر روزنامه‌های ورزشیچرا رسانه‌های بیگانه سنگ FATF را به سینه می‌زنند؟
تاریخ :1397/09/12 8:14 AM
سهم آموزش و پرورش از بودجه ۹۸
بودجه ۹۸ امروز در هیئت دولت به تصویب رسید و باید دید آموزش و پرورش تا چه حد توانسته است به احقاق حقوق فرهنگیان بپردازد.

به گزارش بصیرآنلاین، معیشت، بودجه، مطالبات و حقوق مفاهیمی نام آشنا برای جامعه فرهنگی و دردی مزمن در طول سال‌هاست که چاره‌ای برای آن در وزارت عریض و طویل آموزش و پرورش تاکنون و با وجود تعدد وزرا وجود نداشته است.

اوضاع معیشتی فرهنگیان حالا با وجود شرایط اقتصادی بیش از پیش بغرنج است و آن‌ها امید به حمایت وزارتخانه دارند تا مدافع حق و حقوقشان باشد و سیاست‌های بهبود معیشت همچون رتبه بندی معلمان که بار‌ها از سوی سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش مطرح شده است، به اجرا در آید.

نظرات متعددی درباره اوضاع معیشتی معلمان و مشکلات مالی در این وزارتخانه وجود دارد، هر ساله و با توجه به اینکه بحث و بررسی برای تامین اعتبارات آموزش و پرورش شدت پیدا می‌کند انتظار می‌رود تا حداقل صدای اعتراضات ترتیب اثری در شرایط دهد و از طرفی قدرت چانه زنی آموزش و پرورشی‌ها برای بودجه افزایش یابد.

امروز بودجه سال ۹۸ در هیئت دولت تصویب شد و خیل عظیم جامعه فرهنگی چشم انتظار گشایشی در اوضاع تامین اعتبارات این وزارتخانه هستند تا شاید بخشی از مشکلات مالی رفع شود اما گویی تاکنون اوضاع بودجه مناسبی برای سال ۹۸ در نظر گرفته نشده است.

در بخشنامه بودجه سال 98 بخشی به نام سقف اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بر حسب امور و فصول در نظر گرفته شده است که سهم آموزش و پرورش در بخش پیش بینی اعتبارات هزینه ای 426374794 ریال و در بخش پیش بینی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای 15648094 ریال در نظر گرفته شده است.

مهرداد خان ماکو مدیرکل دفتر برنامه و بودجه آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸ و تامین اعتبار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد: وضعیت بودجه آموزش و پرورش فردا بعد از ظهر در دولت تعیین می‌شود؛ ما به بودجه در نظر گرفته شده معترض هستیم و هنوز آن را نپذیرفتیم.

وی بیان کرد: سامانه هنوز برای ما فعال است و اکنون نمی‌توانیم اطلاعات قطعی دهیم، اما بعد از تعیین تکلیف بودجه فرداشب در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنان منتظر هستیم تا نتیجه چانه زنی‌های آموزش و پرورشی‌ها برای تامین بودجه را دریافت کنیم و باید دید اوضاع مالی فرهنگیان بالاخره در سال ۹۸ با توجه به وعده‌های آموزش و پرورش بهبود می‌یابد یا خیر؟

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.