يکشنبه 5 اسفند 1397 - Sunday, February 24, 2019
اینکه آمریکا احساس کرد در برجام ضرر کرده و از آن بیرون رفت، تقصیر ما نیستدودستگی در دولت ترامپ درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایرانجمهوری اسلامی در فناوری مرز ندارد/ وظیفه دولت ایجاد ارتباطات سهل با دنیاستحدیث امام علی(ع) درباره مشورتشلیک موشک کروز توسط هواناوهای ارتشدولت مکلف به حذف یارانه ثروتمندان شدیزد «پایتخت کتاب ایران» شد/ قول معاون اول رئیس‌جمهور برای افزایش یارانه بخش فرهنگیساختمان‌هایی که چشم قانون را دور دیده‌اندسرقت اطلاعات کاربران در فیسبوکتشکیل مدیریت بحران در وزارت خارجه پاکستاننکوداشت آیت الله مومن(ره) در قممخالفت مجلس با اعطای سهمیه یک لیتر بنزین در روز به هر ایرانیتوضیحات معاون دادستان درباره فیلتر شدن اینستاگرامتساوی پرسپولیس در جنوبدختر شاهزاده سعودی سفیر شدحاشیه‌های جلسه شامگاهی بهارستانمخالفت سرنوشت‌ساز رهبر معظم انقلاب با فروش هواپیماهای نظامیحقایقی از دنیای عجیب دوقلو‌هاتصویر روزنامه‌های ورزشیچرا رسانه‌های بیگانه سنگ FATF را به سینه می‌زنند؟
تاریخ :1397/09/07 7:50 AM
اجرای طرح میز خدمت الکترونیکی در آبفا
معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران،گفت: به منظور اجرای طرح میز خدمت الکترونیکی در این شرکت، 329 دفتر پیشخوان دولت درحال ثبت درخواست و پذیرش مشترکین هستند.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس لطفی در خصوص استقرار میز خدمت الکترونیکی افزود: طبق دستور ریاست محترم جمهور در راستای حقوق شهروندی در نظام اداری و ابلاغ  وزیر نیرو ارائه خدمات به صورت غیرحضوری با هدف تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی ،جلوگیری از فساد اداری و سرگردانی مردم و کاهش اتلاف وقت از اول تیرماه سال 97 اجرایی شد.

وی، افزود: برای اجرای این طرح سیستم جامع مشترکین و میز خدمت الکترونیکی در پورتال شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران طراحی و بازسازی شد .

مهندس لطفی، با بیان اینکه تمامی خدمات 22 گانه به صورت غیر حضوری انجام می شود، گفت: متقاضیان و مشترکین آب وفاضلاب از طریق پورتال شرکت به آدرس www.abfa-mazandaran.ir و یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی، تصریح کرد: با ثبت درخواست، کد رهگیری مختص متقاضی ارسال و مراحل گردش کار از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران، ضمن تاکید بر اینکه متقاضیان از مراجعه حضوری و با در دست داشتن مدارک کاغذی به امور خودداری نمایند، ادامه داد: همزمان با شروع طرح میز خدمت، پرونده های انشعاب آب نیز الکترونیکی شده است.

وی، به برگزاری دوره های آموزشی با همکاران مرتبط در امور مشترکین و روسای دفاتر پیشخوان دولت و نیز تهیه دستورالعمل قابل اجرا برای این دفاتر اشاره و تصریح کرد: هم اکنون میز خدمت الکترونیکی در امور ساری، نکا، قائمشهر، فریدونکنار، بابل، بهشهر، گلوگاه، جویبار، سیمرغ، آمل، نور، محمودآباد، نوشهر، چالوس و کلاردشت راه اندازی شد و تا پایان آذرماه جاری نیز در سایر شهرها از جمله بابلسر، تنکابن، رامسر، عباس آباد، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و میاندرود راه اندازی می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران، با بیان اینکه شهرهای زیرمجموعه امور نیز از این خدمات بهره مند می شوند، گفت: متقاضیان و مشترکین آب وفاضلاب می توانند پرسشها و یا انتقادات خود را از طریق پورتال شرکت در بخش میز خدمات الکترونیکی لینک ثبت شکایات، پیگیری و یا ضمن تماس با شماره  تلفنی که برای هر امور در بخش مشترکین درنظر گرفته شد و از طریق پورتال شرکت قابل مشاهده است، منعکس نمایند.

وی، درخصوص متقاضیان مفاصاحساب خاطرنشان کرد: کارشناسان آبفا، بعد از ثبت درخواست مشترک در دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کدرهگیری، قبض آب را محاسبه و شناسه قبض ، شناسه پرداخت و مبلغ آن را از طریق پیامک به مشترک اعلام می کنند تا مشترک از طریق دفاتر پیشخوان دولت قبض مورد نظر را چاپ نماید.

مهندس لطفی، ادامه داد: طی هماهنگی به عمل آمده با شهرداری ها، درخواست صدور مجوزهای لازم برای حفاری آب وفاضلاب از طریق شبکه دولت به شهرداری ها ارسال می شود و اقدامات لازم از طریق پیامک به متقاضی اطلاع داده می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران، با بیان اینکه تمامی هزینه های انجام خدمت نیز از طریق پیامک به مشترک ارسال می شود، گفت: با ارسال پیامک به مشترک در حین گردش کار و تقاضای ثبت شده، مشترک از مراجعه حضوری به امور آبفای شهر خود بی نیاز می شود.

وی، ادامه داد: پرونده های قدیمی و کاغذی بایگانی شده نیز درحال الکترونیکی شدن است.      

مهندس لطفی با بیان اینکه اجرای میز خدمت الکترونیکی با همکاری معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی و همکاران  مشترکین و دفتر فناوری اطلاعات درحال اجراست، تصریح کرد: برای استقرار میز خدمت زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری شامل ایجاد فرمهای الکترونیکی به تفکیک خدمات 22 گانه مشترکین در پورتال شرکت، پنجره واحد برای دسترسی به این خدمات، درخواست پذیرش و بارگذاری مدارک، ارایه رسید الکترونیکی  و کد رهگیری به هر مشترک، قابلیت رهگیری الکترونیکی گردش کار همراه با ارسال پیامک و نیز تجهیز سرور مشترکین، اتصال به فیبر نوری و ایجاد بستر لازم برای اتصال به شبکه دولت در تمامی امور  و آموزش به دفاتر پیشخوان دولت انجام شد.    
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.