شنبه 4 خرداد 1398 - Saturday, May 25, 2019
تاریخ :1397/09/07 7:50 AM
اجرای طرح میز خدمت الکترونیکی در آبفا
معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران،گفت: به منظور اجرای طرح میز خدمت الکترونیکی در این شرکت، 329 دفتر پیشخوان دولت درحال ثبت درخواست و پذیرش مشترکین هستند.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس لطفی در خصوص استقرار میز خدمت الکترونیکی افزود: طبق دستور ریاست محترم جمهور در راستای حقوق شهروندی در نظام اداری و ابلاغ  وزیر نیرو ارائه خدمات به صورت غیرحضوری با هدف تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی ،جلوگیری از فساد اداری و سرگردانی مردم و کاهش اتلاف وقت از اول تیرماه سال 97 اجرایی شد.

وی، افزود: برای اجرای این طرح سیستم جامع مشترکین و میز خدمت الکترونیکی در پورتال شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران طراحی و بازسازی شد .

مهندس لطفی، با بیان اینکه تمامی خدمات 22 گانه به صورت غیر حضوری انجام می شود، گفت: متقاضیان و مشترکین آب وفاضلاب از طریق پورتال شرکت به آدرس www.abfa-mazandaran.ir و یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی، تصریح کرد: با ثبت درخواست، کد رهگیری مختص متقاضی ارسال و مراحل گردش کار از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران، ضمن تاکید بر اینکه متقاضیان از مراجعه حضوری و با در دست داشتن مدارک کاغذی به امور خودداری نمایند، ادامه داد: همزمان با شروع طرح میز خدمت، پرونده های انشعاب آب نیز الکترونیکی شده است.

وی، به برگزاری دوره های آموزشی با همکاران مرتبط در امور مشترکین و روسای دفاتر پیشخوان دولت و نیز تهیه دستورالعمل قابل اجرا برای این دفاتر اشاره و تصریح کرد: هم اکنون میز خدمت الکترونیکی در امور ساری، نکا، قائمشهر، فریدونکنار، بابل، بهشهر، گلوگاه، جویبار، سیمرغ، آمل، نور، محمودآباد، نوشهر، چالوس و کلاردشت راه اندازی شد و تا پایان آذرماه جاری نیز در سایر شهرها از جمله بابلسر، تنکابن، رامسر، عباس آباد، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و میاندرود راه اندازی می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران، با بیان اینکه شهرهای زیرمجموعه امور نیز از این خدمات بهره مند می شوند، گفت: متقاضیان و مشترکین آب وفاضلاب می توانند پرسشها و یا انتقادات خود را از طریق پورتال شرکت در بخش میز خدمات الکترونیکی لینک ثبت شکایات، پیگیری و یا ضمن تماس با شماره  تلفنی که برای هر امور در بخش مشترکین درنظر گرفته شد و از طریق پورتال شرکت قابل مشاهده است، منعکس نمایند.

وی، درخصوص متقاضیان مفاصاحساب خاطرنشان کرد: کارشناسان آبفا، بعد از ثبت درخواست مشترک در دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کدرهگیری، قبض آب را محاسبه و شناسه قبض ، شناسه پرداخت و مبلغ آن را از طریق پیامک به مشترک اعلام می کنند تا مشترک از طریق دفاتر پیشخوان دولت قبض مورد نظر را چاپ نماید.

مهندس لطفی، ادامه داد: طی هماهنگی به عمل آمده با شهرداری ها، درخواست صدور مجوزهای لازم برای حفاری آب وفاضلاب از طریق شبکه دولت به شهرداری ها ارسال می شود و اقدامات لازم از طریق پیامک به متقاضی اطلاع داده می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آب وفاضلاب شهری مازندران، با بیان اینکه تمامی هزینه های انجام خدمت نیز از طریق پیامک به مشترک ارسال می شود، گفت: با ارسال پیامک به مشترک در حین گردش کار و تقاضای ثبت شده، مشترک از مراجعه حضوری به امور آبفای شهر خود بی نیاز می شود.

وی، ادامه داد: پرونده های قدیمی و کاغذی بایگانی شده نیز درحال الکترونیکی شدن است.      

مهندس لطفی با بیان اینکه اجرای میز خدمت الکترونیکی با همکاری معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی و همکاران  مشترکین و دفتر فناوری اطلاعات درحال اجراست، تصریح کرد: برای استقرار میز خدمت زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری شامل ایجاد فرمهای الکترونیکی به تفکیک خدمات 22 گانه مشترکین در پورتال شرکت، پنجره واحد برای دسترسی به این خدمات، درخواست پذیرش و بارگذاری مدارک، ارایه رسید الکترونیکی  و کد رهگیری به هر مشترک، قابلیت رهگیری الکترونیکی گردش کار همراه با ارسال پیامک و نیز تجهیز سرور مشترکین، اتصال به فیبر نوری و ایجاد بستر لازم برای اتصال به شبکه دولت در تمامی امور  و آموزش به دفاتر پیشخوان دولت انجام شد.    
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.