يکشنبه 5 اسفند 1397 - Sunday, February 24, 2019
اینکه آمریکا احساس کرد در برجام ضرر کرده و از آن بیرون رفت، تقصیر ما نیستدودستگی در دولت ترامپ درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایرانجمهوری اسلامی در فناوری مرز ندارد/ وظیفه دولت ایجاد ارتباطات سهل با دنیاستحدیث امام علی(ع) درباره مشورتشلیک موشک کروز توسط هواناوهای ارتشدولت مکلف به حذف یارانه ثروتمندان شدیزد «پایتخت کتاب ایران» شد/ قول معاون اول رئیس‌جمهور برای افزایش یارانه بخش فرهنگیساختمان‌هایی که چشم قانون را دور دیده‌اندسرقت اطلاعات کاربران در فیسبوکتشکیل مدیریت بحران در وزارت خارجه پاکستاننکوداشت آیت الله مومن(ره) در قممخالفت مجلس با اعطای سهمیه یک لیتر بنزین در روز به هر ایرانیتوضیحات معاون دادستان درباره فیلتر شدن اینستاگرامتساوی پرسپولیس در جنوبدختر شاهزاده سعودی سفیر شدحاشیه‌های جلسه شامگاهی بهارستانمخالفت سرنوشت‌ساز رهبر معظم انقلاب با فروش هواپیماهای نظامیحقایقی از دنیای عجیب دوقلو‌هاتصویر روزنامه‌های ورزشیچرا رسانه‌های بیگانه سنگ FATF را به سینه می‌زنند؟
تاریخ :1397/09/06 8:10 AM
آمار‌هایی عجیب از پردرآمدترین مشاغل در ایران
مدیر شعبه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی فارس درباره مشاغل پردرآمد ایران توضیحاتی ارائه داد.

آمار‌هایی عجیب از پردرآمدترین شغل‌ها در ایران!به گزارش بصیرآنلاین،  انتشار آمارهایی درباره پردرآمدترین شغل ها در ایران، انگلیس و آمریکا در یک همایش، بازنشر قابل توجهی در سایت ها و شبکه های اجتماعی داشت. ظاهرا در همایش آشنایی با مشاغل پردرآمد ایران و برخی کشورهای جهان، مدیر شعبه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی فارس درباره مشاغل پردرآمد در ایران گفته است: «بر اساس مطالعات علمی انجام شده در سال 93، جراحان پلاستیک و قلب، دندان پزشکان فوق تخصص، طراحان لباس و مدرسان کنکور زیست شناسی در صدر مشاغل پردرآمد ایران قرار داشتند.» اکبر زاهدیان در ادامه گفته است: «طبق مطالعات انجام شده در آمریکا، پزشکان متخصص و جراحان و روان شناسان و پزشکان عمومی، بیشترین میزان درآمد را کسب می کنند اما بالاترین میزان درآمد در انگلستان به مدیران بازاریابی، مدیران و مقامات ارشد شرکت های مالی، کارگزاران مالی و ... تعلق دارد.» در ادامه در گفت و گویی با این مسئول، پیگیر جزئیات این آمارها و منابع آن شدیم.

آیا عدد دقیقی از میزان درآمد این مشاغل پردرآمد هم منتشر شده است؟

از عدد دقیق درآمدهای این مشاغل که اطلاعی ندارم و فقط رده بندی اش اعلام شده است. ضمن این که این آمارها منبع دارد و بر اساس منابعی که از آن ها گرفته شده در این همایش ارائه شده است.

به طور مثال، مقدور است که منبع این قسمت از آمار را که پنجمین شغل پردرآمد در ایران مربوط به مدرسان کنکور زیست شناسی است، معرفی بفرمایید؟

از این موضوع اطلاع ندارم ولی منابع اش موجود است. وقتی در یک همایش معتبر چنین آماری منتشر می شود، مطمئن باشید که منابع هم ارائه شده است.


بیشتر بخوانید:پردرآمدترین مشاغل در ایران کدام اند؟


به نظر شما این آمار درباره درآمد طراحان لباس و مدرسان کنکور زیست شناسی منطقی است؟

اولا منابع همه آمارها مشخص است. ثانیا باید توجه داشت که نمی شود چنین آمارهایی را به همه نسبت داد. برخی از این افراد شاغل در این کارها، در این رده بندی قرار گرفته اند. در این بین، ممکن است که منابع دیگر، رده بندی های دیگری داشته باشند.

با توجه به این که گفته اید این مطالعات در سال 93 انجام شده، آیا تحقیق جدیدتری در این حوزه انجام نشده است؟

من اطلاعی ندارم.

آمارهای الکی که نباید جدی گرفته شود

همان طور که در این مصاحبه خواندید، آمار پردرآمدترین مشاغل ایران که خیلی زود به یکی از پربازدیدترین پست های شبکه های اجتماعی تبدیل شد،در حد پیگیری ما نه منبع دقیق و مشخصی دارد و نه توسط یک مسئول یا کارشناس بلند پایه یا کشوری مطرح شده است. بنابراین اگر جوانی با این فرض که به طور مثال، طراحی لباس هم اکنون چهارمین شغل پردرآمد در ایران است به سمت این شغل برود، معلوم نیست که چه سرانجامی در انتظارش خواهد بود. با این حال، این ماجرا یک بار دیگر این نکته را به همگان ثابت می کند که خبرها و آمارهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی را نباید بیش از حد جدی گرفت و حتما نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تر این آمارها برای برنامه ریزی وجود دارد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.