دوشنبه 19 آذر 1397 - Monday, December 10, 2018
تاریخ :1397/09/06 7:45 AM
غربالگری شنوایی سنجی بهزیستی ساری در مهد گلبرگ
4185 غربالگری شنوایی سنجی از سوی بهزیستی ساری صورت گرفته است.

سید آیت ا... موسوی مدیر بهزیستی شهرستان ساری در مراسم افتتاح برنامه غربالگری شنوایی کودکان افزود : سلامت وامنیت دو نیازیست که در راس نیازهاست  ، نیازی که نمی توان با هیچ چیز عوض کرد.

وی با اشاره به اجرای موفق فاز اول برنامه غربالگری ، تشخیص و مداخله شنوایی زود هنگام در نوزادان اظهار نمود: فاز دوم این مهم در مقطع پیش دبستانی در کودکان 3 تا 6 سال است .

مدیر بهزیستی ساری اظهار داشت: درسالهای  قبل فقط خدمات به معلولین ارائه می شد و در راستای پیشگیری پیش رفتی نداشت اما با گذر زمان بهزیستی توانست طرح هایی در راستای پیشگیری از معلولیت ها داشته باشد زیرا امروزه بحث پیشگیری از اهمیت بالایی برخوردار است . برای مشکلات کم شنوایی یا ناشنوایی کودکان ممکن است نتوانیم اقدام کاملی انجام دهیم اما با توانبخشی آسیب های آنان را به حداقل خواهیم رساند.
وی به غربالگری های صورت گرفته شنوایی سنجی ازسوی بهزیستی اشاره کرد و گفت: بهزیستی تا به امروز موفق عمل کرده و در برش سازمانی 7 هزار سنجش شنوایی باید صورت بگیرد که تا کنون 4185 سنجش شنوایی از سوی بهزیستی صورت گرفته است بطور کل می توان گفت 93 درصد از شنوایی سنجی برش سازمانی انجام شده است .

موسوی تاکید داشت: با تشخیص به هنگام ومداخله در همه حوزه ها قطعا دچار خسران نخواهیم شد واگر هم دچار خسران شویم  خیلی کمتر خواهد بود .
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.