سه شنبه 1 مرداد 1398 - Tuesday, July 23, 2019
تاریخ :1397/08/15 8:39 AM
چرا می‌گوییم مرگ بر آمریکا؟
در این مطلب به برخی از دلایلی که ملت ایران در مناسبت های مختلف "شعار بر مرگ آمریکا" می‌دهند اشاره خواهیم کرد.

چرا می گوییم مرگ بر آمریکا + فیلم////به گزارش بصیرآنلاین؛ رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود در آستانه روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی فرموده بودند: " این شعار شما «مرگ بر آمریکا»ی شما، این فریادی که ملّت ایران میکشند، این دارای یک پشتوانه و عقبه ی منطقی و قوی است؛ دارای پشتوانه ی عقلانی است، معلوم هم هست که مراد از «مرگ بر آمریکا» مرگ بر ملّت آمریکا نیست، ملّت آمریکا هم مثل بقّیه ی ملّتها هستند، یعنی مرگ برسیاست‌های آمریکا ،مرگ بر استکبار."

با توجه به سخنان مقام معظم انقلاب در رابطه با شعار مرگ بر آمریکا می توان به این نتیجه رسید که مرگ بر آمریکا تنها یک شعار نیست بلکه یک عقیده  است؛ حکومتی که در طی تاریخ کمتر از سیصد سال خود با سیاست های کثیفش جنایات فراوانی را در سراسر جهان مرتکب شده است. جالب آنکه حکومتی که خود سابقه سرکوب و رفتاری خشونت آمیز با شهروندانش دارد جهانیان را ملزم به رعایت حقوق بشر و حقوق انسانی می کند. اگر به تاریخ مراجعه شود می توان چنین رفتارهای خصمانه حکومت آمریکا با شهروندانش را به وفور مشاهده کرد. حمله وحشیانه به معدنچیان ویرجینیای جنوبی در سال 1920 و سرکوب کارگران در شیکاگو در سال 1886 از جمله رفتارهای وحشیانه حکومت آمریکا با شهروندانش به شمار می رود.

این حکومت که ادعای بزرگی و آقایی را در جهان دارد دستش به خون مظلومانی آغشته است که بدلیل سیاست های کثیف، ابعاد ظلم و جنایت آن کمتر به گوش جهانیان رسیده است. از حمله اتمی به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن که به کشته شدن صدها هزار نفر منجر گردید تا استفاده از سلاح های شیمیایی در جنگ با ویتنام که هنوز می توان آثار آن در برخی از مردمان ویتنام که از عوارض سلاح های شیمیایی بکار گرفته شده در رنج هستند مشاهده کرد. این حکومت خونخوار در سابقه جنایت کارانه خود حمایت از رژیم مستبد را دارد که دستش به خون ایرانی ها آلوده است. حمایت همه جانبه از رژِم مستبد صدام در طول 8 سال جنگ تحمیلی از واضحات تاریخی است که بر کسی پوشیده نیست. همچنین حمله بزدلانه به یک فروند هواپیمای مسافربری کشورمان که به کشته شدن مسافران بیگناه از جمله کودکان بی دفاع شد از جمله جنایت های این حکومت پلید به شمار می رود.

حکومتی که مدعی آزادی و دمکراسی است بنا به اعترافات دولتمردانش در حادثه کودتای 28 مرداد و سقوط دولت دکتر مصدق و دخالت در امور ایران دست داشته اند و بانی تشکیل رژِم منحوس صهیونیستی  است که در مدت 40 سال بیش از 7000 فلسطینی را به خاک و خون کشیده است. همچنین حکومت آمریکا بانی تشکیل گروه های ضد اسلامی  بوده است که با نام اسلام دست به جنایت و کشتار مردمان مظلوم منطقه خاورمیانه زده اند.

اینها تنها بخشی از علت های سر دادن شعار مرگ بر آمریکا توسط ملت بزرگ ایران و ملت های آگاه منطقه است که اکنون این عبارت از قالب شعار به یک عقیده و باور قلبی تبدیل شده است.

00:00 02:07
کد ویدیو

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.