سه شنبه 1 مرداد 1398 - Tuesday, July 23, 2019
تاریخ :1397/08/15 8:36 AM
کشف و شناسایی ۱۱ تیم تروریستی که قصد ضربه زدن به زائران اربعین را داشتند
وزیر اطلاعات گفت: در سطح دنیا گفته می شود که اگر یک دستگاه امنیتی بتواند ۳۰ درصد از برنامه های تروریستی را کشف کند، عملکرد ...
وزیر اطلاعات گفت: در سطح دنیا گفته می شود که اگر یک دستگاه امنیتی بتواند ۳۰ درصد از برنامه های تروریستی را کشف کند، عملکرد موفقی داشته است. این در حالی است که در ایران بالای ۹۰ درصد اقدانات تروریستی و خرابکارانه کشف می شود.

به گزارش بصیرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در هفتمین همایش ملی پدافند غیر عامل که صبح امروز دوشنبه 14 آبان ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: طبق بیان قرآن کریم انسان در معرض تهدیدات است و قطعا انسان در برابر این تهدیدات گاه نیازمند آفند، گاهی نیازمند پدافند عامل و برخی اوقات هم به پدافند غیرعامل نیاز دارد.

وی تصریح کرد: امروز بزرگ ترین پدافند غیرعامل تحکیم باورها، پایبندی به ارزش ها، توکل به خدا، نهراسیدن از قدرت دشمن، و اعتماد به سرمایه ها و ظرفیت های ملی کشور است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بخش های مختلف پدافند غیرعامل از یک پیوستگی تاثیرگذار بر یکدیگر برخوردارند ادامه داد: این بخش های مختلف نیازمند به یک ستاد هماهنگی هستند که برنامه ریزی ها با هماهنگی بیشتر انجام شود.

علوی ضمن اشاره به سرمایه امنیت پایدار در کشور گفت: از هر صد اقدام گروه های تروریستی تنها یکی از آن ها موفق به رخنه شده است. در ایام اربعین هم ۱۱ تیم تروریستی که قصد ضربه زدن و اقدام خرابکارانه در کشور را داشتند کشف و شناسایی شدند.

وی ادامه داد: در سطح دنیا گفته می شود که اگر یک دستگاه امنیتی بتواند ۳۰ درصد از برنامه های تروریستی را کشف کند، عملکرد موفقی داشته است. این در حالی است که در ایران بالای ۹۰ درصد اقدامات تروریستی و خرابکارانه کشف می شود.
وزیر اطلاعات افزود: این دشمن است که نوع مقابله با خود را برای ما مشخص می‌کند. گاهی بی پرده به آفند نظامی علیه ما دست می زند و گاه  از ترفند نرم افزاری برای آسیب زدن به ما استفاده می کند. یک ترفند دشمن وسوسه است و کاری می‌کند تا با دست خودتان برای او‌ کار کنید.
علوی تاکید کرد: دشمن مانند شیطان، کار نادرست را تزیین می کند و با این ترفند ما را آسیب پذیر می کند. همچنین دشمن با باور غلط دادن و خودباوری غلط ایجاد کردن به ما ضربه می زند. یکی از اصول پدافند غیر عامل برآورد صحیح از دستاوردها و نقاط ضعف است تا بتوانیم به درستی برنامه ریزی کنیم.
 
وی گفت: در فرهنگ دینی ما هم پدافند غیرعامل به عنوان اولویت دفاع در نظر گرفته شده است.
 
وزیر اطلاعات پدافند غیرعامل را مقوله ای بسیار حساس دانست و تاکید کرد: گستره پدافند غیرعامل به اندازه تهدیدات است و مدل پدافند غیر عامل انعطاف پذیر بوده، زیرا تهدیدات دائما در حال تغییر هستند. پدافند غیرعامل کاملا علمی و‌ تخصصی است و در بخش های نظامی امنیتی صنعتی اقتصادی و بازرگانی نیازمند راهکارهای خاص خود بوده و هست.

وی با اشاره به موضوع رعایت حقوق بشر در ایران گفت: دشمن با بهانه قرار دادن این موضوع با ما دشمنی می کند. ما بسیار بهتر از بسیاری از کشور ها حقوق بشر را رعایت می کنیم. اما رمز دشمنی آنها تاثیر‌گذاری منطقه ای و توان دفاعی جمهوری اسلامی است که از بازدارندگی بسیار بالایی برخوردار است.
 
وزیر اطلاعات خاطر نشان کرد: ما باید تهدیدات را به خوبی بشناسیم تا پدافند غیرعامل در مقابل آن برنامه ریزی کند. امروز تهدید نظامی از برنامه های دشمن خارج شده، زیرا هزینه بالایی داشته و دستاورد مورد نیاز را هم ندارد. آخرین استراتژی آنها اعمال فشار است. تمرکز فشار آنها هم در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و‌ سیاسی است و آنها می خواهند سرمایه های ما را هدف قرار دهند.
 
وی‌گفت: آمریکا می خواهد با اعمال فشار سرمایه های ما را از بین ببرد. آنها می خواهند سرمایه دفاعی نداشته باشیم تا هر وقت خواستند به ما حمله کنند و ما باید بدون تعارف سرمایه نظامی را افزایش دهیم و به همین دلیل توان دفاعی ما قابل مذاکره با هیچ‌ کس‌ نیست. جمهوری اسلامی بدون سرمایه گذاری آمریکا در بسیاری از کشورهای دیگر‌ در محیط پیرامونی خود تاثیر‌گذار است. ما باید تاثیرگذاری منطقه ای خود را حفظ کنیم و اراده ملی را پشت این موضوع قرار دهیم.

وزیر اطلاعات تصریح‌کرد: بزرگ ترین سرمایه ملی ما رهبر معظم انقلاب هستند ‌و دشمن سعی در تقدس زدایی از رهبری و کاهش عقبه رهبری برای آسیب زدن به آن را دارند. دشمن انسجام ملی ما را مورد حمله قرار داده است ‌ و در حال واگرایی قومی در کشور هستند. به ما القا می کنند قومیت ها یک چالش برای امنیت کشور هستند. در چند سال کذشته 64 نشست ضد انقلاب در استرالیا، ‌ مصر و سوئد برای نزدیکی آنها بر قرار کرده اند و در حال تلاش برای عملیاتی کردن آنها هستند. جریانات ضد انقلاب که 20 سال فعالیت نظامی نداشتند دوباره با حمایت عربستان و اسرائیل و آمریکا وارد فاز نظامی شده اند.
 
وی با بیان اینکه دشمن می خواهد امنیت اقتصادی را سلب کند گفت: باید به هوش‌ باشیم تا به امنیت اقتصادی خدشه وارد نشود و در عین حال نیازمند فعالیت اقتصادی عاری از فساد هم هستیم. فعالان فرهنگی و رسانه ای سرمایه هستند، حتی اگر از ما نقد کنند. نباید نقد خود را نقد نظام بدانیم و‌ نباید به جای نقد به تخریب و آبروریزی بپردازیم.
 
وزیر اطلاعات افزود: حرکتی که نخبگان را دچار واگرایی و مهاجرت کند در پازل دشمن است و باید در مقابل آن هوشیار باشیم. امروز امنیت بی بدیلی در نظام وجود دارد که باعث‌شده در این ایام سربازان گمنام امام زمان 300 تیم تروریستی را منهدم کنند.
 
علوی با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل توجه به زیر ساخت ها است. هیچ‌حوزه ای در کشور نیست که نیازمند پدافند غیر عامل نباشد و این سازمان باید طراحی های لازم در این زمینه را داشته باشد و باید ضلع مدنی این سازمان پر رنگ تر شود و هرچه این جنبه پررنگ تر شود تاثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

وی افزود: پدافند غیرعامل باید به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود باشد. حراست ها ظرفیت ارزشمندی هستند که پدافند غیرعامل می تواند از آنها استفاده کند و از موازی کاری و صرف هزینه جلوگیری کند. امروز با هدایت های رهبر انقلاب دشمن ناکام مانده است. امروز‌ با وارد کردن ضربه های مکرر بر دشمن جمهوری اسلامی از هر زمان بالنده تر و برای دشمن و هراس انگیز تر شده است.
 
انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.