سه شنبه 1 مرداد 1398 - Tuesday, July 23, 2019
تاریخ :1397/08/15 8:21 AM
اظهارات پمپئو درباره ایران بیشتر خیال‌پردازی است/فعالیت‌های هسته‌ای را بر اساس منافع ملی دنبال می‌کنیم
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در شرایط فعلی به عنوان یک کشور متخلف در عرصه بین‌المللی و پیمان‌شکن شناخته می‌شود و ...
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در شرایط فعلی به عنوان یک کشور متخلف در عرصه بین‌المللی و پیمان‌شکن شناخته می‌شود و اکنون حق اظهارنظر درباره فعالیت هسته‌ای ایران را ندارد.

علاالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اطمینان داریم که ایران پس از اجرایی شدن تحریم‌ها، برنامه هسته‌ای خود را از سر نخواهد گرفت و از برجام خارج نخواهد شد، گفت: فکر می‌کنم اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره ایران بیشتر خیال پردازی است چراکه ما بر اساس منافع  ملی خودمان و نه بر اساس نظر آمریکایی‌ها در صنعت هسته‌ای عمل می‌کنیم.

وی ادامه داد: ما قطعا برنامه هسته‌ای خودمان را منطبق بر منافع ملی خود به پیش خواهیم برد و البته به مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره  احترام خواهیم گذاشته‌ایم.

بروجردی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: آمریکا در شرایط فعلی به عنوان یک کشور متخلف در عرصه بین‌المللی و پیمان‌شکن شناخته می‌شود که علیرغم تعهدات رسمی خود در برجام از این توافق خارج شد و اکنون حق اظهارنظر درباره فعالیت هسته‌ای ایران را ندارد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما در چهار دهه اخیر در تحریم بودیم و آمریکایی‌ها بعد از لانه جاسوسی تحریم‌ها را آغاز کردند، قواعد حاکم بر تحریم و راه‌های برون رفت را از آن آگاه هستیم به همین دلیل ما شکوفایی همه فعالیت‌‌های ما در عرصه‌های مختلف در شرایط تحریم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه آمریکایی‌ها در 40 سال گذشته در عرصه‌های مختلف ما را تحریم کرده‌اند، ما موفق شدیم به پیچیده‌ترین فناوری‌های دنیا چه در عرصه نظامی و چه در عرصه هسته‌ای به دست بیاوریم.

بروجردی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده جوانان کشورمان در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: با به کارگیری استعدادهای جوانان متخصص  و دانشمند ایرانی در واقع تحریم را مدیریت کرده و پیوسته این تهدید را تبدیل به فرصت کردیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: البته این مساله از جرم آمریکایی‌ها در پیمان‌شکنی و ایجاد تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایرانی کم نخواهد کرد و آمریکایی‌ها باید پاسخگوی تخلفات خود در عرصه بین‌المللی باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره عقب‌نشینی آمریکایی‌ها در موضوع تحریم نفتی و رساندن صادرات نفت ایران به صفر اظهار کرد: از همان روز اول ترامپ اعلام و رجزخوانی کرد که نفت ایران را به صفر می‌رسانیم، ناتوانی آمریکا در این عرصه مشخص بود و امروز هم که این 8 کشور را استتثنا کرده‌اند، این‌ها عمده خریداران نفت ایران هستند و طبیعی است که بدون حضور ایران به عنوان دارنده بیشترین نفت در بازار جهانی  آرامشی در این بازار وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.