سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 - Tuesday, April 23, 2019
تاریخ :1397/08/07 10:11 AM
سفری توریستی برای کشتی فرنگی
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان درحالی به پایان رسید که تیم ایران با یک مدال برنز به عنوان یازدهم رسید.

به گزارش بصیرآنلاین، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سال 2018 طی روزهای 3 تا 6 آبانماه در بوداپست مجارستان برگزار شد که تیم ایران با کسب فقط یک مدال برنز که آن هم بواسطه حاضر نشدن آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک در دیدار رده بندی مقابل مهدی علیاری به دست آمد در جایگاه غیر قابل تصور یازدهم قرار گرفت؛عنوانی که نه تنها با نزول چشمگیر نسبت به سال گذشته صورت گرفته بلکه به هیچ عنوان در شأن کشتی ایران هم نیست.

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

پس از کسب 3 مدال برنز آزادکاران در رقابت های جهانی همگان بر این امید بودند که تیم فرنگی با توجه به شرایطی که دارد بتواند نتایج مطلوبی را کسب کند اما متأسفانه این آرزو محال شد و فرنگی کاران یکی از بدترین نتایج تاریخ را رقم زدند.در رقابت های آزاد ایراد گرفتیم که چرا ما حتی یک فینالیست هم نداشتیم اما در فرنگی که فقط یک مدال داشتیم چه باید بنویسیم!تیمی که خیلی به آن امید بود،در مسابقات جهانی از 10 وزن فقط یک مدال برنز که آن هم هدیه ای از حریف بود به دست آورد تا در بوداپست ضربه فنی شود.

کشتی گیران ایران در میدان بوداپست یکی یکی زمین خوردند تا بگوئیم ای کاش تیم با ترکیبی ناقص راهی رقابت های جهانی می شد چرا که حداقل تعداد شکست هایمان کمتر بود!!!

هیچ کسی نمی داد در اردوی تیم ملی فرنگی چه گذشته و فرنگی کاران چه آموختند که اینطور راحت و بدون برنامه روی تشک مقابل حریفان نتیجه را واگذار کردند اما چیزی که به قطعیت می توان به آن اشاره کرد مشکلات فنی و جسمی فرنگی کاران در میدان رقابت بود که اگر ضعف کوچینگ را هم به آن اضافه کنیم می شود همین نتیجه ای که به دست آمده و حسرتی که بَر دل دوستداران کشتی مانده است.

به طور حتم همانطور که پس از درخشش فرنگی کاران در رقابت های مختلف از جمله همین بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از موفقیت ها گفته شد هم اکنون نیز باید علل این ناکامی مشخص شود و در وهله نخست سرمربی و مربیان تیم ملی،سپس احد پازاج مدیر تیم های ملی و بعد از آن اعضای شورای فنی باید پاسخگوی عملکرد تیم ملی در رقابت های جهانی باشند که اگر نباشند و با توجیهات مشخص مسئولیت این ناکامی را بر عهده نگیرند مطمئن باشید در آینده نه تنها مشکلات بر طرف نمی شود بلکه وضع از این که هست هم بدتر خواهد شد.

در هر صورت امیدواریم با پذیرش ضعف ها و اشتباهات و با برنامه ریزی مدون بازهم همچون سال های گذشته کشتی را در جایگاه واقعی خود ببینیم!

عملکرد ملی پوشان فرنگی کار در میدان بوداپست

وزن 55 کیلوگرم: مسلم نادری خادم-پانزدهم شد( 36 سال سن و تجربه هم نتوانست مانع از حذف زودهنگامش شود)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

نادری خادم در دور نخست مقابل نوگزاری تسوروتسومیا دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان با نتیجه 6 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نادری خادم از دور رقابت ها حذف شد.

وزن 60 کیلوگرم:مهرداد مردانی-به مقام بیست و سوم رسید(مقابل نایب قهرمان المپیک حرفی برای گفتن نداشت و خیلی زود حذف شد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

مردانی در دور نخست مقابل شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از ژاپن 9 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست فرنگی کار ژاپنی مقابل سلطان گالی از قزاقستان مردانی خیلی زود از رقابت های جهانی حذف شد.

وزن 63 کیلوگرم:محسن حاجی پور-در جایگاه یازدهم قرار گرفت(مثل همیشه در رقابت های جهانی ناکام بود)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

حاجی پور در مبارزه نخست مقابل جرمن دیاز از پورتوریکو با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد وی در دور دوم مقابل دانیر اسماعیل اف دارنده مدال برنز اروپا از مولداوی با نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل تاسمرادوف ازبکستانی، حاجی پور باز هم از دور رقابت های جهانی کنار رفت.

وزن 67 کیلوگرم:محمدرضا گرایی-هشتم شد(با بی تجربگی و عدم برنامه مناسب مدال جهانی را از دست داد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مصطفی محمد از مصر با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی پیروز شد و به دور بعد رسید.وی در دور سوم با برتری 4 بر 4 مقابل شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان راهی یک چهارم نهایی شد.گرایی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مقابل شرماخانبت از قزاقستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در نیمه نهایی مقابل آرتم سورکوف روس گرایی از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن 72 کیلوگرم:محمدعلی گرایی-به مقام نهم رسید(یکی از امیدهای اصلی مدال در رقابت های جهانی به دلیل نداشتن انگیزه،برنامه و تحلیل قوای جسمانی به دلیل کاهش بیش از اندازه وزن خیلی مُفت حذف شد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

گرایی در دیدار نخست دائه کیون پارک از کره جنوبی را با نتیجه 3 بر یک شکست داد وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 مقابل مورات داگ از ترکیه به پیروزی رسید و در دور سوم و در مرحله یک چهام نهایی مقابل رسول چونایف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست چونایف مقابل فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان، گرایی از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن 77 کیلوگرم:پژمان پشتام -عنوان بیست و سوم را از آن خود کرد(نفر اول انتخابی تیم ملی به سرعت برق و باد حذف شد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

پشتام پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 مقابل دیمیتری پیشکوف از اوکراین مغلوب شد که با توجه به شکست فرنگی کار اوکراینی در دور بعد پشتام نیز وداعی زودهنگام با رقابت های جهانی داشت.

وزن 82 کیلوگرم:سعید عبدولی-پنجم شد(می توانست تاریخ ساز شود اما میل خواستن به او تزریق نشد و با 2 اشتباه در نیمه نهایی و دیدار رده بندی درحالی که باید پیروز میدان می شد نتیجه را واگذار کرد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

عبدولی در دور اول ادگار بابایان دارنده مدال نقره اروپا از لهستان را با نتیجه 5 بر 3 و ضربه فنی مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل لاشا گوبادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه 6 بر 2 و ضربه فنی پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله در مصاف با رفیق حسین اف قهرمان اروپا از آذربایجان با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل امره کوش دارنده مدال برنز جهان از ترکیه با وجود آنکه در تایم نخست با 4 امتیاز از حریف جلو بود اما در نهایت با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.عبدولی برای کسب مدال برنز مقابل ماکسیم مانوکیان قهرمان جهان از ارمنستان در حالی که تا واپسین لحظات از حریف پیش بود با یک اشتباه و خوردن فیتو نتیجه را 3 بر یک واگذار کرد و به مقام پنجم رسید.

وزن 87 کیلوگرم:حسین نوری-به عنوان نهمی بسنده کرد(اشتباهاتی که او را از دومین مدال جهانی اش دور کرد،شانس کسب مدال برنز را هم در گروه شانس مجدد از دست داد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

نوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل رامی هیتانیمی از فنلاند 9 بر صفر به برتری رسید.وی در دور سوم با برتری 5 بر صفر برابر اریک آپس از استونی به مرحله یک چهارم نهایی رسید.نوری در این مرحله مقابل ژان بلنیوک قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین در حالی که تایم نخست را 2 بر صفر برنده شد اما روی زیرکی حریف و با بی دقتی خودش کنار تشک تندر 4 امتیازی خورد و در نهایت با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور فرنگی کار اوکراینی به دیدار فینال نوری در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد.وی در گروه شانس مقابل آرتور شاهینیان از ارمنستان با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن 97 کیلوگرم:مهدی علیاری-صاحب مدال برنز شد(مزد سال ها تلاش و زحمت خود را با یک برنز جهانی گرفت،هرچند نباید فراموش کنیم او این موفقیت را مدیون الکسانیان است)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

علیاری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 4 بر یک برابر سلیمان دمیرجی از ترکیه پیروز شد و به دور بعد رسید.وی در دور سوم مقابل موسی اولویف دارنده مدال نقره جهان از روسیه 4 بر یک مغلوب شد اما فرنگی کار روس دست به کار بزرگی زد و در نیمه نهایی آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان را مغلوب کرد و ضمن رسیدن به دیدار پایانی باعث شد تا علیاری بتواند در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز به کار خود ادامه دهد.علیاری در ابتدا بکسلطان محموداف از قرقیزستان را 9 بر صفر از پیش رو برداشت و در دور بعد نیز با شکست 8 بر صفر لویلیس پرز مورا از ونزوئلا راهی دیدار رده بندی شد.وی برای کسب مدال برنز باید به مصاف الکسانیان می رفت که این فرنگی کار روی تشک حاضر نشد تا تنها مدال ایران هدیه ای از طرف قهرمان المپیک باشد.

وزن 130 کیلوگرم:شهاب قوره جیلی-عنوان شانزدهمی را از آن خود کرد(سنگین وزنی که خودش را محق حضور در رقابت های جهانی می دانست از فرصتی که به او داده شد استفاده نکرد و خیلی سریع حذف شد)

کشتی فرنگی در جهانی بوداپست ضربه شد/10 وزن،یک مدال؛سفری توریستی برای شاگردان اشکانی

قوره جیلی در دور نخست با نتیجه 2 بر یک مقابل زویادی پاتاریدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر گرج در دور بعد قوره جیلی از دور رقابت ها کنار رفت.

رده بندی انفرادی و تیمی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سال2018

55کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 3- اکرم اوزتورک (ترکیه) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) ... 15- مسلم نادری خادم (ایران)

60 کیلوگرم: 1- سرگئی امیلین (روسیه) 2- ویکتور کیوبانوف (مولداوی) 3- آیدوس سلطانگالی (قزاقستان) و سایلیک والیهان (چین) ... 23- مهرداد مردانی (ایران)

63 کیلوگرم: 1- استپان ماریانیان (روسیه) 2- المورات تاسمورادوف (ازبکستان) 3- لنور تمیروف (اوکراین) و رحمان بیلیجی (ترکیه) ... 11- محسن حاجی پور (ایران)

67 کیلوگرم: 1- آرتم سورکوف (روسیه) 2- داور استفانک (صربستان) 3- میرجان شرماخنبت (قزاقستان) و گئورگ ساهاکیان (لهستان) ... 8- محمدرضا گرایی (ایران)

72 کیلوگرم: 1- فرانک استابلر (آلمان) 2- بالینت کورپاسی (مجارستان) 3- رسول چونایف (آذربایجان) و آیک مناتساکانیان (بلغارستان) ... 9- محمدعلی گرایی (ایران)

77 کیلوگرم: 1- السکاندر چهرکین (روسیه) 2- تاماش لورینز (مجارستان) 3- کیم هیون وو (کره جنوبی) و ویکتور نمس (صربستان) ... 23- پژمان پشتام(ایران)

82 کیلوگرم: 1- پیتر باچی (مجارستان) 2- امره کوش (ترکیه) 3- ماکسیم مانوکیان (ارمنستان) و ویکتار ساسونوفسکی (بلاروس) 5- سعید عبدولی (ایران)

87 کیلوگرم: 1- متهان باشار (ترکیه) 2- ژان بلنیوک (اوکراین) 3- روبرتی کوبلیاشویلی (گرجستان) و آرتور شاهینیان (ارمنستان) ... 9- حسین نوری (ایران)

97 کیلوگرم: 1- موسی اولویوف (روسیه) 2- کریل میلوف (بلغارستان) 3- میهایل کاجایا (صربستان) و مهدی علیاری (ایران)

130 کیلوگرم: 1- سرگئی سیمینوف (روسیه) 2- آدام کون (آمریکا) 3- اوسکار پینو هیندس (کوبا) و مین سئوک کیم (کره جنوبی) ... 16- شهاب قوره جیلی (ایران)

رده بندی تیمی:

1- روسیه 178 امتیاز 2- مجارستان 83 امتیاز 3- ترکیه 75 امتیاز 4- آذربایجان 60 امتیاز 5- صربستان 60 امتیاز 6- ارمنستان 56 امتیاز 7- آلمان 49 امتیاز 8- چین 49 امتیاز 9- قرقزستان 42 امتیاز 10- اوکراین 39 امتیاز 11- ایران 39 امتیاز 12- ازبکستان 38 امتیاز 13- گرجستان 38 امتیاز


بیشتر بخوانید:

قهرمانی روسیه در رقابت های جهانی کشتی فرنگی/ایران با یک مدال یازدهم شد

حریف علیاری با غیبت روی تشک مدال برنز را ایران هدیه کرد/خداحافظی از بوداپست تنها با یک مدال!


انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.