پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 - Thursday, April 25, 2019
تاریخ :1397/08/01 7:47 AM
هم نفت خود را می‌فروشیم و هم قادریم اقتصادمان را حفظ کنیم
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با خبرگزاری ژاپنی کیودو تاکید کرد ایران در شرایط فعلی، هم می‌تواند ....
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با خبرگزاری ژاپنی کیودو تاکید کرد ایران در شرایط فعلی، هم می‌تواند نفت خود را بفروشد و هم قادر است اقتصاد خود را حفظ کند.

به گزارش بصیرآنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفتگو با خبرگزاری ژاپنی کیودو تاکید کرد ایران در شرایط فعلی، هم نفت خود را می‌فروشد و هم قادر است اقتصاد خود را حفظ کند.

ظریف افزود: ما هیچ پیش‌شرطی برای گفتگو با دولت آمریکا نداریم، اما هر گفتگویی نیازمند احترام متقابل است. متاسفانه آمریکا به تعهدات قانونی خود احترام نگذاشته و به گونه‌ای عمل کرده که انجام مذاکره را بی‌فایده کرده است.

وزیر خارجه کشورمان درباره اینکه آیا ایران خروج از برجام را به عنوان یک گزینه در نظر می‌گیرد یا خیر نیز اظهار کرد: ما در این خصوص بر اساس ارزیابی خودمان، امنیت ملی و منافعمان تصمیم خواهیم گرفت.

ظریف درباره مکانیسم اروپا برای ادامه تجارت با ایران گفت: باید در این خصوص، اقداماتی جدی قبل از ۵ نوامبر انجام شود. سه کشور اروپایی امضاکننده برجام تعهدات و پیشنهاداتی ارائه کرده‌اند، اما هنوز برخی جزییات فنی باید حل و فصل شود. متاسفانه شاهد مداخله غیرقانونی گسترده آمریکا در این فرایند (مکانیسم اروپا برای حفظ برجام) هستیم.

وزیر خارجه ایران با تاکید بر اینکه ایران می‌تواند بر تحریم‌های آمریکا غلبه کند، خاطرنشان کرده است که بسیاری از کشور‌ها برای تجارت با ایران آمادگی خود را نشان داده‌اند.

به گفته ظریف، علاوه بر سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) سایر کشور‌هایی که اهمیت زیادی برای برجام قائل هستند از جمله روسیه، چین و ژاپن آماده‌اند نقش خود را در این رابطه ایفا کنند.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.