پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 - Thursday, April 25, 2019
تاریخ :1397/07/29 8:16 AM
لزوم استفاده از کوله پشتی مناسب در پیاده روی اربعین
کارشناس بهداشت گفت: در پیاده روی اربعین افراد باید برای حمل وسایل شخصی خود از کوله مناسب و استاندارد استفاده کنند.

جنیدی///لزوم استفاده از کوله پشتی مناسب جهت حمل وسایل شخصی در پیاده روی اربعین/ افراد دیابتی بیشتر هوای پاهای خود را داشته باشندشیرخانلو کارشناس بهداشت اظهار کرد: در ایام پیاده روی اربعین بهتر است زائران مسیر نجف تا کربلا را تا بعد از اذان صبح انجام دهند تا در طول روز دچار گرمازدگی و سوختگی پوست نشوند.

وی ادامه داد:‌ برای انجام پیاده روی اربعین بهتر است از کفش‌های بنددار استفاده کنیم زیرا در طول سفر پاهای افراد بر اثر پیاده‌روی متورم می‌شود که با شل کردن بند کفش تا حد زیادی فشار وارده بر روی پاها کم می‌شود.

در طول پیاده روی اربعین هر یک ساعت یکبار استراحت کنید

شیرخانلو تأکید کرد:‌ در طول پیاده روی اربعین افراد هر چند ساعت یک بار باید به پاهای خود استراحت بدهند طوری که پاهای خود را از کفش درآورده تا فشار از روی آن برداشته شود.

این کارشناس بهداشت ادامه داد:‌ بیماران دیابتی بیشتر باید مواظب پاهای خود باشند، به این عضو مثل سایر افراد در هنگام پیاده روی استراحت بیشتری بدهند و در صورت مشاهده هر نوع زخمی در پاهای خود سریعا به یکی از مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

لزوم استفاده از لباس گرم زیپ دار در پیاده روی اربعین

وی اظهار کرد:‌ افراد شروع کننده مراسم پیاده روی اربعین بهتر از لباس‌های گرم زیپ دار استفاده کنند تا در موقع گرم شدن هوا با باز کردن زیپ کاپشن یا لباس گرم خود بتوانند به مسیر خود ادامه دهند.

شیرخانلو گفت: در پیاده روی اربعین باید از کوله پشتی مناسب جهت حمل وسایل شخصی استفاده شود و افراد باید خمیر صابون، ماسک فیلتر دار، کلاه، سربند، پماد سوختگی و حتی چتر برای جلوگیری از گرمازدگی و تابش مستقیم آفتاب به همراه خود داشته باشند.

این کارشناس بهداشت ادامه داد: در زمان استراحت بهتر است افراد پاهای خود را 30 سانتی متر بالاتر از بدن خود نگه دارند تا جریان خون به خوبی انجام شود.

وی یادآوری کرد:‌ افراد در طول پیاده روی اربعین بهتر است منسجم و آرام حرکت کنند زیرا اگر از همان اول تند و با سرعت قدم بردارند ممکن است دچار اسپاسم عضلاتی شده و در طول سفر درد ناشی از این مسئله همراه آنها باشد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.