سه شنبه 28 خرداد 1398 - Tuesday, June 18, 2019
تاریخ :1397/07/16 7:40 AM
دو خبر از آبفای شهری مازندران
در پی وقوع بارندگی، سیل و طغیان رودخانه و خسارتهای وارده به ویژه در شهرهای غرب مازندران، مهندس اسلامی استاندار استان به همراه مدیرعامل آبفاشهری از مناطق و تاسیسات آسیب دیده بازدید کرد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مدیرعامل شرکت در حاشیه این بازدید گفت: سیل و طوفان روز جمعه 13/07/97 منجر به تخریب چندحلقه چاه و تاسیسات آبرسانی از جمله خطوط انتقال آب به ویژه در شهرهای غرب استان شده است.

مهندس ذاکری، با بیان اینکه در رامسر به دلیل تخریب خط انتقال و افزایش میزان کدورت آب،  4 حلقه چاه و یک تصفیه خانه به طور موقت از مدار خارج شدند، افزود: تیم های عملیاتی در حال ترمیم و رفع شکستگی ها هستند.

وی، ادامه داد: در شهر رامسر سعی شده با استفاده از مخازن ذخیره و سایر چاه های فعال از قطع کامل آب جلوگیری شود.

 مدیرعامل آبفاشهری مازندران با اشاره به افت فشار در این شهر اظهار داشت: از مشترکین تقاضا می شود با مدیریت مصرف و اجتناب از مصارف ضروری امکان برخورداری سایر ساکنان شهر به ویژه در ارتفاعات از نعمت آب را فراهم آورند.

مهندس ذاکری، تصریح کرد: در نقاطی که با قطع آب مواجه هستند از طریق تانکر سیار، عملیات آبرسانی انجام می شود.

وی، به تخریب و ریزش پل کمربندی ماشلک در کمربندی شرقی شهر نوشهردر اثر سیل اشاره کرد و گفت: در این حادثه خط انتقال آب دچار شکستگی  و از مدار خارج شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران ادامه داد: با جابه جایی زون از قطع کامل آب در شرق نوشهر جلوگیر شد و درحال حاضر با افت فشار مواجه هستیم که از ساکنان این شهر انتظار می رود با مدیریت مصرف از قطع آب جلوگیری نمایند.

مهندس ذاکری، با بیان اینکه در شیرود نیز برخی خطوط انتقال آب در اثر تخریب چند دهنه پل دچار شکستگی و آسیب شدند، افزود: درحال حاضر  90درصد از مشکل کمبود آب در این شهر برطرف شد و مشکل مابقی مشترکین نیز طی چند ساعت آینده برطرف می شود.

وی با بیان اینکه بیشترین  آسیب به تاسیسات در قسمت غرب مازندران  رخ داد، گفت: در سایر شهرهای غرب مازندران نیز درحال بررسی و رفع مشکل هستیم.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران با تاکید بر اینکه مشترکین محترم  تا چندروز آینده مدیریت مصرف را اعمال نمایند، خاطرنشان کرد: با صرفه جویی و مدیریت مصرف، امکان بهره مندی سایر همشهریان عزیز از نعمت آب فراهم می شود.


 4حلقه چاه  و تصفیه خانه آب در رامسر از مدار خارج شد

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفاشهری مازندران گفت:  به دنبال بارندگی وطغیان رودخانه و تخریب تاسیسات آبرسانی و نیز افزایش میزان کدورت آب،  4  حلقه چاه  و به طور موقت تصفیه خانه آب رامسر از مدار خارج شدند.

مهندس حمیدرضا خدابخش پور با اشاره به بارندگی روز گذشته( جمعه 13/07/97) در شهرهای این استان اظهار داشت: در پی بارش باران و طغیان رودخانه، خط انتقال چاه های شماره 13-12-11 و نیز اتاقک و خط انتقال چاه شماره 1 شهر رامسر تخریب شد.

وی  ادامه داد: همچنین به دلیل افزایش میزان کدورت آب و لزوم حفظ سلامت شهروندان، تصفیه خانه آب شهر رامسر نیز به طور موقت از مدار فعالیت خارج شد.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفاشهری مازندران با بیان اینکه درحال حاضر آب شرب مشترکین این شهر از طریق 3 مخزن ذخیره به ظرفیت 26 هزار متر مکعب و 13 حلقه چاه تامین می شود، افزود: به منظور آبرسانی به مناطقی که با کمبود و یا قطع آب مواجه هستند، تانکر سیار آبرسانی به منطقه اعزام شد.

وی ادامه داد: به منظور بررسی وضعیت تاسیسات آبرسانی، تیم عملیاتی به منطقه اعزام می شوند تا پس از پایان بارندگی و فروکش کردن طغیان رودخانه ، عملیات تعمیرخطوط و تاسیسات آسیب دیده آغاز شود.

مهندس خدابخش پور، ضمن قدردانی از همکاری  و صبوری مشترکین  این شهر از شهروندان خواست  تا فعال شدن مجدد این چاه ها ، مدیریت مصرف و اجتناب از مصارف غیر ضروری را در کارهای روزمره خود اعمال نمایند.

وی اظهار داشت: در پی بارندگی شدید و بالا آمدن آب رودخانه و تخریب چندین دهنه پل در شیرود ، خطوط انتقال آب در این شهر تخریب شد و مشترکین غرب شهر شیرود با کمبود آب مواجه هستند.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفاشهری مازندران، به افت فشار آب در بخشهایی از شهرهای نوشهر و چالوس اشاره و تصریح کرد:  به دلیل بارندگی و افزایش کدورت آب چشمه اسپی او، 100لیتر در ثانیه میزان برداشت از این چشمه را کاهش دادیم که با قطع بارندگی و کاهش میزان کدورت آب، برداشت مجدد از این چشمه آغاز می شود.

مهندس خدابخش پور،  ادامه داد: در شهرهای نکا و بهشهر نیز به دلیل قطع چندین ساعته برق ایستگاه پمپاژ، شهروندان این مناطق با افت فشار مواجه شدند که با تلاش اکیپهای فنی این وضعیت درحال عادی شدن است.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفاشهری مازندران با بیان اینکه تیمهای عملیاتی  شرکت در حالت آماده باش قرار دارند، خاطرنشان کرد: درسایر شهرهای استان مشکلی وجود ندارد .
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.