سه شنبه 28 خرداد 1398 - Tuesday, June 18, 2019
تاریخ :1397/07/14 7:46 AM
بلاتکلیفی در سکانداری دانشگاه آزاد
با وجود گذشت یک ماه و نیم از معارفه طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد هنوز برای صدور حکم ریاست به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نشده است .

به گزارش بصیرآنلاین؛ بیست و هشتم مرداد ماه امسال بود که در یک جلسه فوری و از پیش تعین نشده اعضای هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد تصمیم گرفتند که با فرهاد رهبر رئیس سابق دانشگاه آزاد خداحافظی کنند و با اتفاق آرا محمدمهدی طهرانچی را که ریاست دانشگاه آزاد تهران را بر عهده داشت به جای او بنشانند.

اعضای هیئت مؤسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد  در یک اقدام فوری و از پیش تعین نشده به این نتیجه رسیدند که با فرهاد رهبر  رئیس سابق دانشگاه خداحافظی کنند و رئیس جدیدی را به جای او بر سکان هدایت دانشگاه آزاد بنشانند.

طهرانچی باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود

پس از اعلام این خبر و برکناری فرهاد رهبر حرف و حدیث‌های بسیاری مبنی بر وجود برخی اختلافات ریز و درشت  میان او و سایر اعضای هیئت مؤسس و هیئت امنا  دانشگاه آزاد مطرح شد و علت اصلی برکناری رهبر از ریاست دانشگاه آزاد همین موضوع بیان شد، اما مسئولان دانشگاه آزاد با واکنش‌های متععد قویا  در برابر این صحبت‌ها ایستادند  و این مسئله را تکذیب کردند.

صالح اسکندری مدیر کل امور رسانه‌های دانشگاه آزاد طی پیامی توئیتری درباره حواشی برکناری فرهاد رهبر  اظهار کرد: « یک مدیر انقلابی رفت و یک مدیر انقلابی و جهادی‌تر آمد ؛ جابجایی دانشگاه آزاد هیچ پشت پرده‌ای نداشته است».

بلاتکلیفی در سکانداری دانشگاه آزاد / طهرانچی هنوز به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نشده است

با وجود تمام حواشی موجود محمد مهدی طهرانچی از بیست و هشتم مردادماه سال جاری وظیفه اداره دانشگاه آزاد را برعهده گرفت و به عنوان سرپرست معرفی شد، اما طهرانچی برای اداره کامل دانشگاه آزاد نیازمند حکم ریاست است او برای آنکه بتواند حکم ریاست خود را دریافت کنند باید حتما به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود تا پس از تصمیم گیری اعضا و اعلام  نظر مثبتشان بتواند بر مسند ریاست دانشگاه آزاد تکیه کند.

استاد تمام دانشگاه در انتظار تعین و تکلیف وضعیت خود

به طور معمول معرفی سرپرست دانشگاه به شورای عالی انقلاب فرهنگی کار زمان بری نیست، اما با وجود گذشته حدود یک ماه و نیم از زمان معارفه طهرانچی و تودیع فرهاد رهبر هنوز حکم ریاست برای سرپرست جدید صادر نشده است.

در همین راستا رئیس هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد در واکنش به اعلام زمان دقیق حکم ریاست طهرانچی گفت: حکم ریاست طهرانچی به زودی ابلاغ خواهد شد.

با وجود آنکه هیئت امنای دانشگاه آزاد می‌گوید حکم ریاست طهرانچی به زودی ابلاغ و صادر خواهد شد، اما محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره صدور حکم ریاست طهرانچی گفت: او هنوز به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نشده است.

وی ادامه داد:  برای آنکه حکم ریاست طهرانچی صادر شود باید ابتدا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود تا اعضا درباره او تصمیم گیری کنند، اما این کار هنوز انجام نشده است.

بلاتکلیفی در سکانداری دانشگاه آزاد / طهرانچی هنوز به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نشده است

وضعیت حکم ریاست سرپرست دانشگاه آزاد چه می‌شود؟

سال تحصیلی دانشگاه ها  از اواخر شهریور ماه آغاز شده است و دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین مرجع علمی، دانشجویی کشور هنوز رئیس خود را نمی‌شناسد و با سرپرست اداره می‌شود؛ سرپرستی که برنامه‌های علمی، پژوهشی متعددی را تدوین کرده و دیدارهای گوناگونی داشته است اما برای پیش برد کامل آن‌ها قطعا نیاز به حکم ریاست دارد و باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود، اما  هنوز برای اداره این جامعه علمی بزرگ با بلاتکلیفی مواجه است و مشخص نیست که چه زمانی حکم قانونی ریاست برای  او صادر خواهد شد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.