سه شنبه 28 خرداد 1398 - Tuesday, June 18, 2019
تاریخ :1397/07/11 7:41 AM
چند خبر از آبفای شهری مازندران
با مشارکت سپاه کربلا و آب وفاضلاب شهری مازندران، نخستین جشنواره اصلاح الگوی مصرف آب با هدف ارایه راهکارهای نوین، ترویج شیوه های مدیریت مصرف و تغییر الگوی مصرف، با حضور مسئولان کشوری و معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جانشین فرمانده پایگاه بسیج  و مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، مدیران کل استانی، فرماندهان، مدیران و کارشناسان سپاه کربلا و آبفاشهری استان برگزار شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، فرمانده سپاه کربلای استان در این جشنواره با بیان اینکه از سالهای قبل کمبود آب در دنیا پیش بینی شد، اظهار داشت: جنگ های آینده بر سر آب خواهد بود.

سرتیپ دوم پاسدارمحمدحسین بابایی ادامه داد: در ایران بیش از 80درصد منابع آبی کشور درحال برداشت است که زنگ خطر بحران آب را به صدا درآورد.

وی، ضمن تاکید بر اینکه طرحهای آبی مطابق با مناطق و اقلیمهای مختلف باید پیش بینی شود، افزود: تا کنون دانش بومی در این زمینه تولید نشد.

فرمانده سپاه کربلای استان مازندران خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از آبهای مصرفی در بخش آبیاری باغها، باغچه ها و فضای سبز قابل استفاده است که با راهنمایی اهل فن و کارشناسان این امر محقق می شود.

 

* اصلاح الگوی مصرف به معنای اندازه مصرف کردن است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه کربلای مازندران، در سخنانی به بیان اهمیت آب پرداخت و گفت: این مایه حیات در وضعیتی قرار دارد که لازم و واجب است در مصرف آن رعایت شود.

حجت الاسلام یدالله غلامی، با بیان اینکه ذخایر آب شیرین دنیا هرساله کاهش می یابد و یک سوم جمعیت دنیا در نقاطی زندگی می کنند که به آب کافی دسترسی ندارند، افزود: تا 25 سال آینده نیمی از ساکنان جهان با مشکل کمبود آب مواجه می شوند.

وی، به بیان اهمیت آب در سلامت جوامع پرداخت و تصریح کرد: وجود آب سالم بیماریها را کاهش می دهد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه کربلای مازندران، ادامه داد: مردم ایران با داشتن بهترین توصیه ها، آیات و روایات  در مورد نکوهش اسراف و اهمیت آب، با اسراف ترین مردم دنیا محسوب می شوند.

حجت الاسلام غلامی، کاهش برکت، محرومیت از هدایت، فقر و هلاکت را مهمترین ضررهای اسراف عنوان و خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف به معنای استفاده نکردن نیست بلکه به معنای اندازه مصرف کردن و هدر ندادن منابع است.

 

* برای برون رفت از بحران آب باید تدبیری هوشمندانه بکار بندیم

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و ارتباطات مردمی شرکت مهندسی آب وفاضلاب  کشور نیز در این جشنواره، اظهار داشت: در اهمیت آب همین بس که جنبه سیاسی و اجتماعی دارد.

محمد خلیلی پیر، ادامه داد: هیچ گاه سرزمینی پرآب و پرباران نداشته ایم بلکه پیشینیان ما مدیرانه و هوشمندانه آب را مدیریت می کرده اند.

وی، با تاکید بر اینکه الگوی مصرف باید تغییر کند، گفت: درحال حاضر به ازای هر فرد 150 لیتر آب روزانه مصرف می شود، چنانچه با بکارگیری شیوه های ساده و عملی مانند کاهش زمان استحمام، جلوگیری از هدر رفت آب در هنگام مسواک زدن ، این میزان مصرف به 130 لیتر کاهش یابد، تنش و کبمود آب از بین می رود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و ارتباطات مردمی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، به ظرفیت و توانمندی سپاه در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف اشاره و تصریح کرد: برای برون رفت از بحران آب باید تدبیری هوشمندانه بکار بندیم که این امر نیاز به اراده و همت همگانی دارد.

خلیلی پیر، ضمن تاکید بر اینکه رفع مشکل آب صرفا بر عهده وزارت نیرو نیست بلکه به کمک همه نیاز است، افزود: باید تلاش کنیم مدیریت مصرف آب را در بین افراد نهادینه سازی نماییم.

 

* آب شرب مصرفی باید بازچرخانی شود

در ادامه این جشنواره، مدیرعامل آب وفاضلاب شهری مازندران، به تشریح وضعیت آبی کشور و استان پرداخت و گفت: در تعطیلات نوروز و ایام تابستان امسال با تلاش همکاران و تعامل مشترکین، در خدمات دهی به مسافران سربلند و موفق بودیم.

مهندس ذبیح الله ذاکری، کاهش نزولات جوی، افزایش گرما،  پیش روی آب دریا و لزوم احداث دستگاه های آب شیرین کن، وجود نیترات، آهن و منگنز در آب و لزوم احداث پکیج های حذف آهن، افزایش میزان تقاضا و به تبع آن افزایش میزان مصرف آب را مهمترین چالشهای پیش رو دانست و افزود:برای برون رفت از این چالشها به اعتبارات هنگفتی نیاز است.

وی، تصریح کرد:  آب شرب مصرفی باید بازچرخانی شود و از آن در آبیاری و توسعه فضای سبز استفاده نمود.

مدیرعامل آبفا شهری مازندران ضمن قدردانی از مشارکت سپاه کربلای استان و حمایتهای شرکت مهندسی آب  وفاضلاب کشور در برگزاری جشنواره اصلاح الگوی مصرف آب، اظهار امیدواری کرد این جشنواره بتواند در ترویج فرهنگ مصرف صحیح در بین مردم موثر باشد.

در این جشنواره دو کارگاه آموزشی توسط سرهنگ دوم پاسدار مهندس سید عباس صفوی کارشناس اداره نت و بهینه سازی معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مهندس محمدرضا محمودی معاون بهره برداری آب و فاضلاب شهری مازندران با موضوع  وضعیت آب کشور و استان و لزوم صرفه جویی در مصرف آب ارایه شد.

گفتنی است تجلیل از برگزیدگان جشنواره و برپایی نمایشگاه با موضوع اهمیت آب و صرفه جویی در مصرف آن،

از دیگر برنامه های نخستین جشنواره اصلاح الگوی مصرف آب بوده است.

از مدیرعامل آبفاشهری مازندران تقدیر شد

در نخستین جشنواره اصلاح الگوی مصرف آب، از مهندس ذاکری مدیرعامل شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران قدردانی شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، این جشنواره که در سالن اجتماعات غدیر سپاه کربلای استان با حضور  مدیران و مسوولان کشوری از جمله کارشناس معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جانشین فرمانده پایگاه بسیج و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل  وارتباطات مردمی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، فرماندهان و کارشناسان و معاونان سپاه کربلای استان، مدیران و معاونان و کارشناسان صنعت آب و برق در ساری برگزار شد، از مهندس ذاکری مدیرعامل شرکت قدردانی به عمل آمد.

در بخشی از متن این لوح تقدیر آمده است:

بی شک ثمره فعالیتهای فرهنگی در گرو تلاش خردمندانه و پشتوانه راسخ به همراه نوآوری به بار می نشیند. تلاش های ارزنده شما در تبیین و نشر ضرورت مدیریت مصرف و بکارگیری فنون و ابزار نوین در استفاده ازآب،  قابل تقدیر و زمینه ساز دستیابی و تحقق آرمان ملی در حفظ ونگهداری از منابع آبی است.

گفتنی است در این جشنواره از مهندس محمودی معاون بهره برداری و آذرمنش مدیر روابط عمومی شرکت نیز تجلیل به عمل آمد.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.