پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1397/06/27 8:59 AM
آینده روشنی پیش روی کشور است/همدلی دولت وملت ازضروریات برهه کنونی
تولیت آستان قدس رضوی گفت: علی‌رغم همه مشکلات، آینده روشنی در پیش روی کشور است....
تولیت آستان قدس رضوی گفت: علی‌رغم همه مشکلات، آینده روشنی در پیش روی کشور است.

به گزارش بصیرآنلاین؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در جمع مردم شهرستان ابهر بابیان اینکه علی‌رغم همه مشکلات، آینده روشنی در پیش روی کشور است، افزود: مردم ایران همواره در برهه‌های مختلف گام‌های بلندی را برای رسیدن به اهداف خود برداشته‌اند که این نشأت‌گرفته از تأسی مردم ایران به مکتب عاشورا است که باعث شده است در برابر همه مشکلات ایستادگی کنند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا درس‌های زیادی را به ما داده است و مهم‌ترین درس عاشورا زمان‌شناسی است که از اهمیت زیادی برخوردار است، تصریح کرد: اگر بخواهیم در مورد زمان‌شناسی، مثالی بزنیم، بارزترین مثال شهدای ما بودند که با درک درست از زمان و برهه‌ای که در آن حضور داشتند، شجاعانه در مقابل دشمن ایستادند و از کشور دفاع کردند تا امروز در آرامش زندگی کنیم.

این مسئول با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند پیام‌های عاشورا هستیم، ادامه داد: به‌واقع عاشورا جلوه خوش‌عاقبتی و بدعاقبتی افراد است. افرادی مانند وهب در این واقعه عظیم سعادت همراهی امام حسین (ع) را داشت و عاقبت‌به‌خیر شد. عاشورا درس انسانیت به تمام انسان‌ها آموخت، واقعه عظیم عاشورا درس عدالت به همه عدالت‌خواهان جهان و درس حق‌خواهی به همه حق‌جویان جهان آموخت.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه بابیان اینکه علی‌رغم همه مشکلات، آینده روشنی در پیش روی کشور است، اظهار کرد: واقعیت این است که امروز که دشمنان جنگ اقتصادی را علیه کشورمان در پیش‌گرفته‌اند همه مسئولان باید تلاش کنند گره‌گشای مشکلات مردم باشند، زیرا یکی از افتخارات امام حسین(ع) توجه به مستمندان است. نوکری برای مردم بزرگ‌ترین افتخاری است که نصیب مسئولان شده است.

وی با یادآوری اینکه مردم ایران اسلامی هیچ‌گاه برای انقلاب کم نگذاشته و درصحنه‌های مختلف حضوری فعال داشته و جان و مال خود را فدای انقلاب می‌کنند و همین امر لزوم خدمت صادقانه را در این برهه دوچندان می‌کند، افزود: تعامل و همدلی دولت و ملت، از ضروریات برهه کنونی است که باید در اولویت همه برنامه‌های خود قرار دهیم؛ چراکه با همدلی و تعامل می‌توان بر همه این مشکلات فائق آمد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه آنچه امروز نباید به‌دست فراموشی سپرده شود، این است که نیروی انسانی کارآمد، بزرگ‌ترین سرمایه هر کشور است، تصریح کرد: نگاه به بیرون همواره برای ما مشکل‌ساز بوده است و بی‌تردید تا زمانی که این نگاه‌ها وجود داشته باشد، مشکلات به قوت خود باقی است، بنابراین تنها راه نجات و برون‌رفت از این مشکلات، نگاه به درون و ظرفیت‌های بومی است.

این مسئول در ادامه ضمن خرسندی از حضور مجدد در پایتخت شور و شعور حسینی، بابیان اینکه شور و شعور حسینی پرچم بلند زنجانی‌ها است که جوانان و نوجوانان باید به این پرچم افتخار و تلاش کنند آن را برای همیشه برافراشته نگه‌دارند، ادامه داد: دشمنان در تلاش هستند در مسیر پیشروی کشور مانع ایجاد کنند اما ملت ایران بااراده پولادین و با اتکا به خدا و امید به حرکت خود ادامه خواهند داد و اجازه نمی‌دهد که این توطئه‌ها ذره‌ای از اراده آهنین آن‌ها بکاهد.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه از اوایل انقلاب تاکنون فتنه‌های بسیار بزرگی بر کشور گذشته و هم‌اکنون نیز این فتنه‌ها ادامه دارد، اضافه کرد: باید از تجربیات چهل‌ساله کشور استفاده شود؛ چراکه تجربه چهل‌ساله انقلاب نشان داده است که در این دوران هر جا که متکی به خداوند بوده و با اعتمادبه‌نفس و تکیه‌بر داشته‌های خود گام برداشتیم، موفق بودیم.

انتهای پیام/پ
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.