پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1397/06/26 12:31 PM
کتاب «سیاست، شبکه‌­های اجتماعی و آینده پیش ­رو»
کتاب «سیاست، شبکه‌­های اجتماعی و آینده پیش­ رو» تألیف هادی ابراهیمی نویسنده و تحلیل­گر مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور منتشر شد....
کتاب «سیاست، شبکه‌­های اجتماعی و آینده پیش­ رو» تألیف هادی ابراهیمی نویسنده و تحلیل­گر مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور منتشر شد.

به گزارش بصیرآنلاین، کتاب «سیاست، شبکه‌­های اجتماعی و آینده پیش ­رو» تألیف دکتر هادی ابراهیمی نویسنده و تحلیل­گر مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور در ۲۰۲ صفحه منتشر شد.

ابراهیمی که استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه است با برشمردن مؤلفه­‌های دولت دینی در کشور آن را منبعث از جمهوریت و اسلامیت دانسته که بسیاری از پیشینه­‌های فرهنگی و قانونی آن از اسلام و دستگاه فقاهت سرچشمه می‌­گیرد.

 

مؤلف کتاب با توجه به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه: من اگر امروز رهبر انقلاب نبودم؛ رئیس فضای مجازی کشر می‌­شدم به مؤلفه‌­های سیاست دینی پرداخته و از آنجا به بررسی شبکه­های اجتماعی و فضای مجازی کشور که حاصل یک سال و نیم کار پژوهشی و تحقیقاتی ایشان است اشاره کرده است.

این کتاب تلاش کرده است؛ به بررسی انواع شبکه­‌های اجتماعی و اینترنتی اعم از فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین، گوگل‌­پلاس و شبکه های اجتماعی تلگرام بپردازد. مجموعه کتاب از سه بخش که هرکدام دارای چندین فصل می‌­باشد تشکیل شده است. در این کتاب سعی شده محیط اینترنتی و نظریه­های مربوط به آن اعم از نظریه بیولوژیکی، سازه‌­گرایی اجتماعی، نظریه­‌های رفتاری و شناختی، نظریه کنترل اجتماعی و نظریه روان­کاوی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

از سوی دیگر در بخش دیگر این کتاب علاوه بر اینکه بر تأثیرات مثبت شبکه‌­های اجتماعی و مجازی و دستاوردهای آن اشاره شده است، به ارزیابی تأثیرات اجتماعی فضای مجازی در نارضایتی‌­های خانوادگی، بحران هویت و اختلال در شکل‌­گیری، تعارض ارزش‌­ها، گسترش ارتباطات نامتعارف بین جوانان، انواع آسیب­‌شناسی اینترنتی، فضای مجازی و شبکه­‌های اجتماعی پرداخته است. در بخشی از فصل دوم کتاب، مؤلف به شکسته شدن مرز بین فضای حقیقی و فضای مجازی، مقوله امنیت ملی، اهداف دشمن در فضای مجازی، تحلیل گفتمان شبکه­‌های اجتماعی، اهمیت پیام‌­رسان­های اجتماعی و پیام‌­رسان­های داخلی و ابعاد اطلاعاتی و امنیتی آن اشاره شده است. اما مهمترین بخش این کتاب با درنظرگرفتن دغدغه­‌های مقام معظم رهبری در ضرورت شناخت فضای مجازی با در نظر گرفتن فرصت‌­ها و تهدیدات آن است.

مؤلف کتاب به اهمیت فضای مجازی به عنوان فرصتی مناسب برای ترویج مفاهیم دینی، اهمیت تشکیل شورای عالی فضای مجازی و مأموریت و اهداف این شورا اشاره کرده است.

ابراهیمی در این کتاب ارزشمند به معرفی شبکه ملی اطلاعات، اهمیت، الزامات و مدل شبکه ملی اطلاعات و اصول نظارت بر آن پرداخته است. وی تلاش کرده راهکارها و پیشنهاداتی برای ساماندهی فضای مجازی کشور ارائه دهد. گفتنی است هادی ابراهیمی از نویسندگان متعهد کشور تحلیل­گر سیاسی و اجتماعی است که ­آثار و مقالات زیادی از خود در بخش­های مختلف به جای گذاشته است.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.