دوشنبه 1 بهمن 1397 - Monday, January 21, 2019
تاریخ :1397/06/18 8:43 AM
عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور
خطیب دفتر حضرت  آیت الله العظمی فیاض با بیان اینکه امام علی(ع) با سبک زندگی ساده خود، فقر را برای مردم قابل تحمل کردند، گفت: این درحالی است که برخی مسئولان و آقازاده هایشان عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور هستند و بویی از سیره علوی نبرده اند.

مراسم استقبال از ماه محرم و سیاه پوشان، با حضور نمایندگان مراجع معظم تقلید، علما، فضلا و سایر گروه های مردم، و همچنین حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین خطاط، در دفتر حضرت آیت الله العظمی فیاض در تهران برگزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حسین پور، استاد حوزه علمیه در این مراسم به شرح زیر سخنرانی کرد.

 حضرت علی(ع) خصائص ویژه ای دارند که لقب «امیرالمومنین» را فقط برای امام علی(ع) باید به کار برد.

 

سبک زندگی و سیره امیرالمومنین علی(ع) درسی بزرگ برای همگان است و در صورت اجرایی شدن آموزه های علوی در جهان، دیگر شاهد این همه جنگ و گرفتاری نخواهیم بود.

 

امام علی(ع) با سبک زندگی ساده خود و حضور مستمر در میان مردم و تذکر به مسئولان برای دوری از زندگی اشرافی و تجملاتی، فقر را برای مردم قابل تحمل کردند. بنابراین باوجود اینکه فقر در زمان حکومت 5 ساله حضرت امیر(ع) به طور کامل از بین نرفت، اما فقرا با مشاهده سبک زندگی آن حضرت، فقر را بیشتر تحمل می کردند.

 

نظام حاکم بر کشور ما اسلامی است و این افتخاری است که تنها کشوری در دنیا هستیم که نظام حاکم بر آن، اسلامی است و یک مرجع تقلید، رهبر آن است، بنابراین توقع همگان، اجرای سبک زندگی دینی در میان مردم و مسئولان است.

 

برخی مسئولان و آقازاده هایشان عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور هستند و بویی از سیره علوی نبرده اند. ویژه خواری برخی از این مسئولان و آقازاده هایشان، مردم را ناراحت کرده است.

 

ماه محرم نزدیک است و از همین الان می توان بوی محرم را در سراسر کشور استشمام کرد. مطئنا شیعیان ایران امسال نیز باوجود تمام مشکلات مالی، سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) را با شکوهی بیشتر از سال های گذشته، برگزار خواهند کردند.

 

یادآور می شود، دفتر حضرت آیت الله العظمی فیاض در تهران، مرکز نشر معارف دین و آموزه های قرآن و عترت(ع)، و ملجا روحانیون، و کانون پاسخگویی به پرسش های دینی و شبهات اعتقادی مردم است. شیعیان بزرگوار برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های دفتر حضرت آیت الله العظمی فیاض در تهران می توانند با شماره۰۹۱۲۶۵۰۴۱۲۵ تماس بگیرند.


نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.