سه شنبه 1 مرداد 1398 - Tuesday, July 23, 2019
تاریخ :1397/06/13 11:17 AM
برای تقویت عزت نفس کودک خود چه کنیم؟
یک روانشناس گفت: کودکی که به خود معتقد باشد، هیجانات و عواطف خود را می‌پذیرد و در ارتباط با دیگران موفق‌تر خواهد بود.

مریم غلامی روانشناس کودک و خانواده؛ درباره عزت نفس کودک اظهار کرد: برای تقویت عزت نفس کودک بهتر است با او رفتاری مهربان و ملایم داشته باشید و به کودک خود محبت کنید؛ اما به این نکته باید توجه کرد که محبت بیش از حد به کودک خود آسیب زا است و الگوی خوبی برای فرزندتان باشید.

غلامی با بیان اینکه باید به کودک احترام گذاشت، افزود: به کودک خود احترام بگذارید؛ به این معنی که برای کودک خود ارزش قائل شوید و او را با لفاظ و صفات خوب و محترمانه صدا بزنید و به احساسات و نظرات کودک توجه کنید.

این روانشناس در ادامه بیان کرد: هرگز فرزند خود را با سایر کودکان مقایسه نکنید، زیرا این کار سبب می شود تا کودک عزت نفس خود را از دست بدهد و در برابر کارهای مثبت کودک او را تشویق و تحسین کنید. همچنین می توانید به او پاداش یا هدیه بدهید.

وی با اشاره به اینکه باید به کودک مسئولیت داده شود، عنوان کرد: به کودکتان مسئولیت بدهید، دادن مسئولیت به کودک در صورتی که متناسب با سن وتوانایی وی باشد سبب افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس او می شود.

غلامی گفت: اگر کودک توانایی و استعداد خاصی دارد، حتما نقاط قوت و استعدادش را تحسین کنید و سعی کنید نقاط ضعف کودک را بشناسید و در جهت اصلاح آنها تلاش کنید.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.