سه شنبه 1 مرداد 1398 - Tuesday, July 23, 2019
تاریخ :1397/06/12 8:47 AM
آنچه کاربر کامپیوتر باید بداند
روش‌هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر وجود دارد که هرکاربری باید از آن اطلاع داشته‌باشد و بکارگیرد تا بتواند تا آخر این دوستی شیرین صفر و یکی و آنالوگی را حفظ نماید.

به گزارش بصیرآنلاین؛ کارکردن با رایانه و بکاربردن ترفندهایی ساده اما حرفه ای می تواند به راحتی روابط بین افراد و این موجود خارق العاده را وسیع تر و لذت بخش تر نماید. روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر وجود دارد هر کاربری باید از آن اطلاع داشته باشد و بکار گیرد تا بتواند تا آخر این دوستی شیرین صفر و یکی و آنالوگی را حفظ نماید، اما چطور؟!:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

کارهایی که هر کاربر کامپیوتر باید بداند

اهمیتی ندارد که شما به چه میزانی از تکنولوژی درک دارید، چیزهای خاصی وجود دارند که هر یک از ما هنگام استفاده از کامپیوتر با آنها سر و کار داریم ولی هنوز در کارآمد ترین راه از این موارد استفاده نکرده ایم که قصد داریم در ادامه به معرفی این روش های کارآمد بپردازیم.

یک نسخه پشتیبان (بک آپ) از سیستم خود تهیه کنید

همه ما می دانیم که باید یک نسخه پشتیبان از کامپیوتر خود تهیه کنید، اما معمولا این امر جز آن دسته از کارهاست که به آینده موکول می کنید.

راه اندازی یک نسخه پشتیبان فقط چند دقیقه کوتاه طول می کشد، بنابراین همین الان آن را انجام دهید و این کار را به فردا نیندازید. زمانی که شما به نسخه پشتیبان نیاز دارید، اگر به طور اتفاقی نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، حتما از انجام این کار پشیمان نخواهید شد.


بیشتر بدانید: دو سوم کاربران دچار درد‌های ناشی از کار با کامپیوتر می‌شوند 


اگر فقط برای یک درایو خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید، در این صورت فقط می توانید از ابزارهای ساده که برای کامپیوتر شما ساخته شده اند مثل مانند نسخه پشتیبان گیری ویندوز و یا ماشین زمان شرکت اَپِل استفاده کنید. با این حال نسخه پشتیبان تنها زمانی به کار می آید و کامپیوتر شما را ایمن نگه می دارد که کامپیوتر شما با مشکل مواجه شده باشد.

اگر خانه شما در یک آتش سوزی از بین برود و یا تمامی وسایل شما به سرقت برود و یا هر نوع فاجعه دیگر(خدای نکرده) برای شما اتفاق بیوفتد، شما تمامی اسناد مهم، عکس های خانوادگی و سایر فایل های مهم را برای همیشه از دست خواهید داد. بنابراین، توصیه می کنیم با استفاده از یک سرویس مانند کرش پلن، از کامپیوتر خود بطور آنلاین، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

به این ترتیب، اطلاعات پاک شده شما، بدون توجه به جایی که شما هستید می تواند بازیابی شود و حتی اگر هر اتفاقی برای سخت افزار شما بیفتد، آن اطلاعات ایمن خواهد ماند.

هیچ بهانه ای برای عدم تهیه نسخه پشتیبان از کامپیوتر شما وجود ندارد پس همین الان یک نسخه پشتیبان برای کامپیوتر خود تهیه کنید. حداقل یک بار در ماه برخی از دوستان یا اعضای خانواده ممکن است که از شما بپرسند چگونه اطلاعات پاک شده را می توان بازیابی کرد. یک پشتیبان گیری خودکار فایل را راه اندازی کنید.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

همه چیز را با میانبرها سریع تر انجام دهید

یک نکته مهم در مورد کامپیوتر ها این است که آنها می توانند بسیاری از مسائل را بسیار سریع تر از یک انسان انجام دهند. وقتی که در وب سایت دنبال یک کلمه خاص هستید، به جای اینکه دکمه اسکن را بزنید، می توانید دکمه ctrl+F را بزنید و کلمه ی مورد نظر خود را تایپ کنید.

میانبرهای زیادی مانند این وجود دارد، مثلا اگر دکمه ctrl+S را بزنید، بلافاصله فایلی را که بر روی آن در حال کار هستید ذخیره می کند، دکمه ctrl+P از آن صفحه پرینت می گیرد و دکمه ctrl+T یه تب (صفحه) جدید در مرورگر اینترنت شما باز می کند. در اولین نگاه ممکن است این میانبرها سخت تر از آن چیزی که هستند به نظر رسند، اما پس از یک یا دو بار استفاده از یک کلید میانبر، تعجب خواهید کرد که چرا تا کنون شما هر کاری را با ماوس انجام داده اید.


بیشتر بدانید: پنج افسانه از جنس آنتی ‌ویروس‌ها 


این چند کلید میانبر ما را چک کنید، قطعا یادگیری آنها برای شما مفید خواهد بود.

از خود در برابر ویروس ها دفاع کنید

کاربران ویندوز، مدت هاست که با مشکلات وجود ویروس ها و بد افزار ها مواجه هستند، اما جالب است بدانید که مقابله با این مشکلات نسبتا آسان است. در آغاز ما توصیه می کنیم که با تفاوت بین ویروس ها، تروجان ها و دیگر تهدیدات برای کامپیوتر و ماهیت مخرب آنها آشنا شوید.

سپس یک یا چند برنامه ی آنتی ویروس رایگان و مناسب برای محافظت از کامپیوتر خود نصب کنید (پیشنهاد ما آنتی ویروس ایوست است، اما از طرفی آنتی ویروس بیت دیفندر نسبتا آپشن های ایمن تری دارد و ممکن است برای شما کسل کننده نشود). لازم به ذکر است که می توانید برای گوشی های تحت سیستم اندروید خود نیز آنتی ویروس مناسبی را انتخاب و نصب کنید.

ناگفته نماند که بهترین راه برای مصون ماندن در برابر ویروس ها استفاده از حس ششم است. به عنوان مثال لینک های مشکوک را باز نکنید، برنامه هایی که منبع آنها نامعتبر می باشد را نصب نکنید و اگر تبلیغات اینترنتی ویندوز به شما هشدار دهد که سیستم شما آلوده شده است، مطمئن شوید که در واقع آنتی ویروس شما آلوده بودن یک وب سایت مشکوک را تایید می کند.

مراقب ویروس هایی که در لا به لای اسناد آفیس مخفی هستند، باشید. کاربران قدیمی و کارکشته مایکروسافت آفیس می توانند از مزایای نهفته در طراحی ویژوال بیسیک در زمینه انجام خودکار مجموعه ای از وظایف پیچیده برنامه ها بهره بگیرند.

با این حال رمز گذارهای بد اندیش می توانند از همین ابزارها برای طراحی ویروس ها استفاده کنند که ممکن است باعث شوند تا در کار شما یا همکارانتان اختلال ایجاد شود، آفیس به طور پیشفرض تمام ماکروها را غیر فعال می کند و هنگامی که سندی را که حاوی این ماکروهاست باز می کنید به شما اعلان و هشدار می دهد.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

(برای اطمینان از فعال بودن این تنظیم خاص به این آدرس بروید: (Word Options, Trust Center, Trust Center Settings, Macro Settings) بنابراین حتما سعی کنید که از این امر اطمینان حاصل کنید.

مراقب برنامه های پاکسازی باشید. برنامه هایی که ادعا های مبهمی مبنی بر بهبود بخشیدن عملکرد کامپیوتر و پاکسازی کلاترها از کامپیوتر دارند، عموما مخرب هستند به جای آنکه مفید واقع شوند. جهت تر و تمیز کردن فضای سیستم، به سهولت می توان از Disk Cleanup بهره بگیرید. (جهت دسترسی به برنامه اینگونه عمل کنید (Start Menu, All programs, Accessories, System Tools)این ابزار در هر ویندوزی وجود دارد و به کامپیوتر شما آسیب نمی رساند.

برنامه های قدیمی را حذف کنید. اگر به طور مداوم برنامه های جدید را از اینترنت دانلود و نصب می کنید.


ببینید: ترفندهای کامپیوتری که همه باید آنها را بدانند 


می بایست به این امر عادت کنید که هراز چند گاهی مجموعه خود را هرس کنید. برای این امر پنجره Programs and Features را در کنترل پنل باز کنید، در میان لیست حرکت کنید و آیتم هایی را که غیر کاربردی هستند و مدتی است که از انها استفاده نمی کنید را حذف کنید. شاید نیاز باشد که سری نیز به پوشه C:/Program Files بزنید و برنامه هایی که قابل استفاده نیستند را شکار کنید. انباشته های (برنامه ها) کمتر روی کامپیوتر موجب کاهش اشتباهات می شوند.

نت ورک خود را تنظیم کنید (و مشکلات وای فای را برطرف نمایید)

فهمیدن نحوه عملکرد روترها، مودم ها و دیگر چیزهایی که موجب می شود ارتباط اینترنت شما متصل گردد مفید خواهد بود، اما چند نکته اساسی وجود دارد که می تواند بیشتر مشکلاتی را که در این راه با آن مواجه خواهید بود را برطرف خواهد کرد. حتی ممکن است سوالاتی برای شما به وجود آید.

به عنوان مثال: آیا روتر شما دائما نیاز به ریست دارد؟ مطمئن شوید که روتر بیش از حد داغ نشده است و با مشکل ترافیک مواجه نیست.

آیا سرعت وای فای و رنج وای فای شما کمتر از میزان مطلوب است؟ از یکی از این ترفندها برای تقویت بیشتر آن استفاده کنید. اگر مشکلات بیشتر و جدی تری برای شما پیش آمده است، احتمالا خود شما نیز قادر با برطرف کردن آن باشید. راهنمای وب سایت ما را برای آگاهی از مشکلات خود و نحوه رفع آنها بررسی کنید، این راهنما یک منبع جامع است و تقریبا قادر به پاسخگویی به تمامی سوالات در ذهن شما در مورد مشکلات در زمینه اینترنت و شبکه از خرید روتر تا نصب و راه اندازی شبکه و اینترنت می باشد.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

کامپیوتر خود را از وجود فایل های غیر ضروری و هرزنامه ها پاک کنید

تا به حال به این فکر کرده اید که وجود ابزارهای یاهو در مرورگر شما چه مزیتی دارد؟ و یا هرزنامه های و برنامه های هرز چه تاثیری بر روی سیستم شما دارد؟

کراپ وار یک مشکل بسیار بزرگ در دنیای ویندوز است، اما این بدین معنی نیست که شما دست روی دست گذاشته و با آن مقابله نکنید. با دانش کافی در مورد آن و استفاده از برنامه و ابزار مناسب می توانید همواره از شر آنها خلاص شوید. برنامه هایی که تاثیر نامطلوب بر ویندوز شما دارند را حذف کنید و ترفندهایی را یاد بگیرید که از نصب برنامه های جانبی غیر ضروری جلوگیری کند.

با این کار شما سیستم خود را ایمن تر و سریع تر نگه می دارید و نحوه مقابله با هرزنامه ها رو یاد می گیرید.

به کامپیوتر خانگی خود از هر جا دسترسی پیدا کنید

تا به حال شده که در فضای بیرون مشغول کار کردن با لپ تاپ خود باشید ناگهان به یاد بیاورید که فایل مهمی را بر روی کامپیوتر خانگی شماست و در آن لحظه به آن احتیاج دارید؟


بیشتر بخوانید: مزایای ورزش در محیط کار بر سلامت انسان 


یک راه موثر برای رفع این مشکل استفاده از سرویس Dropbox است، بنابراین فایل های ضروری شما در هر جایی که باشید همراه شماست. به علاوه یادگرفتن این امر مفید است که چگونه در هر مکان از کامپیوتر خود استفاده کنید.

با داشتن برنامه های ساده ای مانند Teamviewer، شما می توانید از طریق یک سیستم دیگر در فضایی دورتر از خانه ی خود، وارد کامپیوتر خود شوید و از کامپیوتر خود استفاده کنید، درست مثل زمانی که بر روی صندلی خود در خانه نشسته اید و از سیستم خود استفاده می کنید. به کمک این برنامه ها شما می توانید در مواقع لازم به فایل های ضروری خود دسترسی پیدا کنید.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

کامپیوتر خود را در بهترین شکل ممکن با نگهداری و تعمیرات منظم، حفظ کنید

نگهداری و تعمیرات کامپیوتر بعد از سال ها واقعا دشوار شده است. بیندفراگ کردن و تمیز کردن فایل های موقت و سایر کارها، رابطه ای برقرار است برای ایمن و سریع تر نگه داشتن سیستم شما تلاش می کند. خوشبختانه، در سال های اخیرسریع و ایمن نگه داشتن و تمیز کردن نرم افزاری کامپیوتر بسیار آسان تر شده است، کافی است شما چند کار ساده را یاد بگیرید و با انجام آن سیستم خود را تمیز تر و سریع تر نگه دارید.


بیشتر بدانید: با راحت ترین میز کامپیوتر دنیا آشنا شوید 


راهنمای وب سایت ما را بخوانید تا با نحوه حفظ و مراقبت ویندوز و مک آشنا شوید، با انجام این کار می توانید ویندوز خود را مثل روز اول نگه دارید. اگر احساس می کنید سرعت گوشی شما کمی کند شده است، برای سیستم عامل IOS و اندروید نیز راه حل هایی داریم.

یک فایل بین دو کامپیوتر را بلافاصله به اشتراک بگذارید

فرض کنید شما فایل هایی دارید که می خواهید برای دوست خود که در کنار شما نشسته است، ارسال کنید اما فلش درایوی همراه شما نیست.

خب چاره کار چیست؟

می توانید حدس بزنید؟


بیشتر بخوانید: مانیتورهای جدید Philips برای کاربران خانگی و تجاری 


انتقال یک فایل بین دو کامپیوتر از طریق شبکه وایرلس (یا سیمی) بسیار آسان است و تفاوتی ندارد که این تبادل اطلاعات بین شما و یک نفر و یا بین چندین کامپیوتر باشد.

در اینجا راه های جالبی برای به اشتراک گذاشتن فایل ها بین یک کامپیوتر با یک کامپیوتر در نزدیکی آن وجود دارد، اما اگر می خواهید اطلاعات بین چندین کامپیوتر را در خانه خود به اشتراک بگذارید، ویژگی های هوم پیج ویندوز عالی است و گزینه ی خوبی می باشد. البته نا گفته نماند که برای این کار برنامه دراپ باکس نیز به کار می آید.

تبادل نظر های دزدیده شده یا گم شده ی خود را به راحتی پیدا کنید

شما ممکن است به دلیل سهل انگاری گاهی تلفن، لپ تاپ و یا دیگر فن آوری خود را در جای نامناسبی قرار داده باشید و مورد سرقت قرار گیرند، بنابراین برخی از تدابیر امنیتی را راه اندازی کنید. کاربران آیفون می توانند برنامه ی “آیفون من را پیدا کن” و کاربران اندروید می توانند برنامه ی مدیریت دستگاه اندروید را فعال کنند که این برنامه ها اجازه می دهند تا شما گوشی و لپ تاپ خود را ردیابی کنید اگر آنها را گم کنید و یا مورد سرقت قرار گیرند. البته می توانید از یک برنامه ی با ویژگی بهتر مثل ،پِرِی استفاده کنید که تقریبا می تواند هر لپ تاپ یا اسمارت فون گم شده یا به سرقت رفته را ردیابی کند و حتی می تواند یک عکس از فرد مضنونی که گوشی شما را دزدیده تهیه کند.

اگر شما یک دوربین گم کردید، خدمات کمرا تریس (ردیابی دوربین) می تواند به شما کمک کند که آن را پیدا کنید و البته اولین قدم امنیتی این است که از وسایل خود با دقت مراقبت کنید و مطمئن شوید که تمام وسایل شخصی شما به دست افراد سود جو نیوفتد و تا حد ممکن بر روی گوشی یا لپ تاپ خود رمز عبور بگذارید.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید

متاسفانه اینترنت همیشه محل ایمنی نیست، بدین معنی که همیشه همه می بایست اطلاعات شخصی خود را سالم نگه دارند و از آن محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که شما با استفاده از کلمات عبور قوی، حذف اطلاعات شخصی اعم از عکس ها و فایل های دیگر مهم از به سرقت رفتن آنها جلوگیری کنید. هرگز از شبکه های عمومی فای باز بدون حفاظت استفاده نکنید.


بیشتر بدانید: 4 نکته ضروری که در زمان انتخاب رمز عبور باید بدانید 


ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی شما راحت تر از آن است که به نظر می رسد، با انجام کارهای ذکر شده قطعا متعجب خواهید شد که ایمن نگه داشتن سیستم شما چندان هم سخت نبود.

روی هر چیزی دبل کلیک نکنید

دبل کلیک کردن زمانی است که می خواهیم آیتمی در ویندوز باز کنیم.

دبل کلیک برای مواردی مانند کلیک روی صفحات وب ، dialog box و بسیاری مواردی دیگر کاربردی ندارد و چه بسا در مواردی تبعاتی نیز در بردارد مانند فایل های زیپی که حاوی اطلاعات مهمی هستند و ممکن است که باز شوند یا اینکه باعث شود فرمی را دوبار ارسال کنیم اگر نیازی به در نظر گرفتن این مورد برای خود نمی بینید آن را برای کسی که مرتکب آن می شود بازگو کنید.

 از اسلش و بک اسلش در موارد مناسب استفاده کنید

بیاییید به این مورد نگاهی بیندازیم:

/ این علامت اسلش است. و این شکل \ بک اسلش .

بک اسلش عموماً در مسیرهای فایل ویندوز (C:\Program Files\Whatever ) در حالی که اسلش ها برای آدرس های اینترنتی کاربرد دارد. (http://www.pcworld.com/howto.html)

 پیغام های خطا را بدرستی ثبت کنید

زمانی که کامپیوتر شما crash(از کار افتادن) می شود ، سیستم سعی می کند چرایی این واقعه را به شما بفهماند اگر چه این امر را به صورت ردیف های از اعداد یا علامت هایی بیان می کند که ممکن است کاملا برای شما نامفهوم باشد تمامی متن پیغام خطا را یادداشت کنید (یا اینکه در صورت امکان از آن عگس بگیرید) تا بدینوسیله آن را در گوگل جستجو کنید یا اینکه آن را به یک متخصص نشان دهید.


بیشتر بدانید: اولین لپ تاپ دنیا چه شکلی بود؟ 


اگر کامپیوتر شما خطاها را نمایش نمی دهد به قسمت Action Center واقع در کنترل پنل بروید ومطمئن شوید که نمایش پیام های بایگانی شده ‘View archived messages’ یا بخش نمایش گزارش مشکلات ‘View problems to report’ فعال هستند یا نه.

 فایل های به ظاهر پاک شده را بازیابی کنید

هنگامی که یک فایل را از کامپیوتر یا کارت حافظه پاک می کنید ، آنرا واقعا از فضای دیسک خود حذف نکرده اید.

در واقع اطلاعاتی را پاک کرده اید که به کامپیوتر شما می گوید که فایل در کدام بخش از فضای دیسک قرار داشته است. با این عمل شما به کامپیوتر اجازه می دهید که آن قسمت از فضای دیسک را برای قرار دادن اطلاعاتی جدید اختصاص دهد و اطلاعات جدید را جایگزین اطلاعاتی کند که به ظاهر پاک کرده اید.

اگر تصادفا چیزی را پاک کردید، ابزارهای بازیابی مانند Recava می توانند به شما کمک کنند تا فایل ها را بازیابی کنید اما به شرطی که اطلاعات جدیدی روی آنها نوشته نشده باشد.

قبل از آنکه از شر هارد دیسک خود راحت شوید اطلاعات آنرا به طور کامل پاک کنید

از آنجایی که کامپیوتر شما فورا تمامی فایل های حذف شده را نابود نمی کند از اینرو نمی توانید هارد دیسک خود را قبل از فروش یا تعویض، صرفا فرمت کنید، زیرا شخص دیگری می تواند این امکان را داشته باشد تا ازابزارهای بازیابی جهت بازیابی اطلاعات حساس و مهم شما استفاده کند. به همین جهت انواع متنوعی از ابزارها وجود دارند که اطلاعات را به طور کامل از درایوها پاک می کنند. یک نسخه از این دست نرم افزار ها Darik’s Boot and Nuke است.

تیک Box ها را قبل از نصب نرم افزار بردارید

بسیاری از نرم افزارهای مفید در فرآیند نصب خود الحاقات دیگری نیز دارند مانند تولبارهای جستجو و افزونه ها (Add Ons) .


یاد بگیرید: در چند ثانیه کامپیوتر بسازید


بعضی از آنها اصرار دارند که نشان دهند، بسیار مفید هستند و اینستالر(برتامه نصب کننده) نیز طوری تنظیم شده است که آنها را نصب کند مگر آنکه شما تیک، Box مربوط به آنرا بردارید.

افزونه ها نیز از مواردی هستند که کامپیوتر شما به آنها نیاز دارند اما شما شاید دقیقا ندانید که این افزونه ها چه نوع اطلاعاتی را می توانند ارسال کنند. افزونه ها به همراه نرم افزارها ارایه می شوند ، آنها صرفا برای ناشران برنامه ها پولساز هستند نه اینکه قائدتا بتوانند مفید باشند.

پس به دقت توجه کنید که قبل از نصب برنامه دقیقا چه چیزی را نصب می کنید و مراقب باشید که اینستالرها، موتور جستجوی شما را تغییر ندهند یا اینکه برنامه ناخواسته ای را نصب نکنند.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

اجاره ندهید که ریختن یک نوشیدنی لپتاپ شما را خراب کند

اگر هنگام ریختن مایعات روی لپتاپ خونسردی خود را حفظ کنید ممکن است مانع از نابود شدن اطلاعات و سوختن مادربرد شوید. به جای آنکه وحشت زده شوید، به سرعت اما با برنامه، ابتدا کابل برق را قطع کرده و سریعا باتری را جدا کنید.


بیشتر بدانید: تفاوت چپ دستها و راستها در تایپ با صفحه کلید 


منتظر خاموش شدن توسط shut down نشوید، در قدم بعدی هر آنچه را که به کامپیوتر وصل است ازآن جدا کنید(کابل های شبکه، دستگاه های (USB و نیز هر آنچه که قابل جدا کردن است مانند درایو های نوری.

لپتاپ را کج کرده و سعی کنید مایع ریخته شده روی آنرا خارج کنید. اما مراقب باشید که لپتاپ را به سمتی خم نکنید که باعث شود مایع به عمق ببیشتری نفوذ کند. اگر مایع را روی سطح لپتاپ دیدید با دستمال کاغذی آنرا تمیز کنید.

در این لحظه اگر می توانید کامپیوتر را دیس اسمبل کرده و با لوازم الکتریکی تمیز کننده آنرا پاک کنید، با این حال مجبور هستید که آنرا نزد یک متخصص ببرید.

حساسیت UAC را کم کنید

هر دو ویندوز 7 و ویستا دارای یک عملکرد امنیتی هستند که User Account Control یا همان کنترل حساب کاربرنامیده می شود. در صورت عمل، باعث می شود که صفحه نمایش تاریک شده و یک کادر محاوره ای یا dialog box ظاهر شود. هر زمان که برنامه ای را نصب می کنید یا اینکه تنظیمات سیستم را تغییر می دهید با این کادر روبرو می شوید.


بیشتر بخوانید: چند نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شود 


اگرچه این تنظیم می تواند در به دام انداختن برنامه های مضری که سعی دارند چیزهایی را بدون اطلاع شما نصب یا تغییر دهند، موثر باشد، اما UAC می تواند بسیار آزار دهنده نیز باشد. اگر از ویندوز ویستا استفاده می کنید به TweakUAC رفته و سطح آنرا کاهش دهید بدون اینکه آنرا غیر فعال کنید. اگر کاربر ویندوز 7 هستید، تنظیمات پیشفرض خود ویندوز چندان بدک نیستند!

اما توصیه می کنیم که به پنل Accounts control panel رفته و روی User Account Control settings, کلیک کنید و سومین گزینه را برگزینید.

 روی حالت Admin با کامپیوتر کارنکنید

بسیاری از کاربران کامپیوتر، مخصوصا کاربران ویندوز XP عادت دارند که کارهای روزمره خوذ را در حالت PC’s administrator account انجام دهند، انجام این امر شما را از مشکلات آزار دهنده ورود و خروج و هنگام تغییر یا نصب برنامه نجات می دهد. اما همپنین باعث می شود تا سیستم شما در برابر ویروس ها و کرم های اینترنتی بسیار آسیب پذیر باشد. پس سعی کنید این کار را نکنید.

:)ترفندهایی برای حفظ دوستی شیرینی صفر و یکی و آنالوگی!/معرفی کارهای حیاتی برای کاربران کامپیوتر / روش هایی برای برقرار ارتباط با کامپیوتر:)

کنترل پنل را درحالت Icon View قرار دهید

اگر از گزینه های مختلف چیدمان دچار سر در گمی شده اید، نمایش دسته بندی های (Control Panel’s Categories view) کنترل پنل می تواند بسیار مفید واقع شود.

انتخابی صحیح می تواند دشوار باشد ( مخصوصا اگر به دنبال اطلاعات یا موردی خاص بر حسب نام و مربوط به چیدمان کنترل باشد، هستید).


بیشتر بدانید: چطور می توان دسترسی به Control panel را محدود کرد؟


روی حالت Classic view در سمت چپ (ویستا) یا بخش Large Icons، منویی کشویی که در سمت بالا و راست (ویندوز 7) قرار دارد کلیک کنید، تا به تمامی اجزای کنترل پنل دسترسی پیدا کنید.

system tray را پاک سازی و تمیز کنید

برنامه ها اغلب در System Tray نیز قرار می گیرند( سطری از آیکون ها واقع در سمت راست Taskbar ) و آنجا باقی می مانند بدون آنکه شما متوجه این امر باشید. گهگاه زمانی را برای تر و تمیز کردن این قسمت از ویندوز اختصاص دهید.


ببینید: موس‌های گیمینگ برای حرفه ای‌ها


Notification Area Icons را از کنترل پنل باز کنید. کادری که عبارت Always show all icons and notifications on the taskbar را دارد، تیک بزنید تا نهایت شلوغی و بی نظمی را در System tray ببینید.

سپس روی هر گزینه راست کلیک کرده و انهایی را که نیاز ندارید، ببندید. رم کامپیوتر از شما بسیار سپاس گذار خواهد شد!

 تنظیمات برق را مدیریت کنید

اگر از لپتاپ استفاده می کنید، حتما می خواهید بدانید چگونه می توان تنظیمات برق را به شکلی تغییر داد که کامپیوتر شما شارژ باتری را هنگامی که به آن نیاز دارید به هدر ندهد.

زمانی که نیازبه سرعت عمل دارید، آهسته و کند نباشید و در زمان نامناسب و هنگامی که کامپیوتر روشن است پای آن چرت نزنید و نخوابید.


بیشتر بدانید: همه چیز در مورد ترس‌افزار "Scare ware" 


از کنترل پنل به قسمت تنظیمات برق (Power Options) بروید و از تنظیمات پیشرفته ای که دارد برای حالت های مختلف یکی را انتخاب کنید مانند حالتی که به برق اتصال دارید (Plugged) و یا اینکه در حالت حرکت (mobile) و یا از باتری استفاده می کنید.

جهت دسترسی به تنظیمات پیشرفته روی Change plan settings کلیک کرده و Change advanced settings را بزنید و در آنجا به اختیارات بیشتری در مورد Wi fi، کارت های گرافیک و بسیاری دیگر دسترسی پیدا خواهید کرد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.