جمعه 6 ارديبهشت 1398 - Friday, April 26, 2019
واقعه طبس، مقدمه ای برای احساس اقتدار ملی در برابر تهدیدات پوشالی استکبار جهانی استاگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شدبرترین مردم چه کسانی هستند؟ادعای هوک درباره کشورهای خریدار نفت ایرانذوب آهن ایران ۲ - الوصل امارات صفربودیمیر تقابل با سپاهان را از دست دادآیا آمریکا می‌تواند فروش نفت ایران را صفر کند؟آغاز فعالیت صفحه توییتر سرلشکر سلیمانیسردرگمی اصلاحات برای انتخابات مجلسچرا به زانو درد مبتلا می‌شویم؟رنار به نیمکت تیم ملی نزدیک شددخالت سفارتخانه‌های غربی در سیاست‌گذاری حوزه زنان ایرانهمه آنچه باید درباره طرح «حمایت از سپاه» بدانیدپایان معافیت‌های خرید نفت ایران به چه معناست؟میلاد محمدی به پرسپولیس می آیدجدیدترین ستفتائات رهبر معظم انقلاببهترین مواد غذایی برای درمان افسردگیالهلال عربستان یک - استقلال ایران صفربوسه سردار سلیمانی بر دستان پيرمرد خوزستانیوعد‌ه‌ای که روی میز خاک می‌خورد
تاریخ :1397/06/11 8:05 AM
زورآزمایی حضرتی و منتجب نیا برای برگزاری یک کنگره
از مجموعه اتفاقات به وقوع پیوسته یک سوال در ذهن ها نقش می بندد که آیا مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی الیاس حضرتی را به رسول منتجب نیا ترجیح داده است؟

به گزارش بصیرآنلاین، چندی پیش دومین کنگره حزب اعتماد ملی با حضور اعضای آن و تعدادی از چهره های جریان اصلاحات برگزار شد، اما حواشی بوجود آمده، هدف اصلی این‌کنگره که انتخاب شورای مرکزی بود را به گوشه رینگ برد و طبق اظهارات برخی از چهرهای سیاسی حاضر در این کنگره حواشی و تنش ها تنها و تنها به خاطر کسب کرسی بیشتر در شورای مرکزی این حزب بود.

پرده اول؛ قائم‌مقامی الیاس حضرتی

در میانه حواشی و کش و قوس های ایجاد شده به دنبال برگزاری کنگره حزب اعتماد ملی، محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر از انتخاب الیاس حضرتی به عنوان قائم‌مقام جدید حزب اعتماد ملی خبر داد.

پرده دوم‌، واکنش دفتر منتجب نیا به دنبال اعلام خبر قائم‌مقامی الیاس حضرتی

حجت‌الاسلام منتجب‌نیا در نامه‌ای به ارکان حزب اعتماد ملی، خود را قائم مقام این حزب خواند و قائم مقامی الیاس حضرتی را صراحتا باطل دانست! اما انچه که واضح است نقیضه گویی های آقایان‌منتجب نیا و حضرتی حکایت از ایجاد دو دستگی در حزب اعتماد ملی داشت‌، امری که در تحرکات بعدی اعضای این حزب به وضوح مشخص بود.

آیا کروبی حضرتی را به منتجب نیا ترجیح داده هست؟

پرده سوم، استعفای مخالفان الیاس حضرتی !

پس از بالا گرفتن اختلافات در حزب اعتماد ملی، در رسانه ها خبری مبنی بر استعفای چند عضو شورای مرکزی از مسئولیت هایشان در رسانه ها انعکاس یافت! این اشخاص طی بیانیه‌ای حزب متبوع خود را مرکز نشر غیردموکراتیک‌ترین و مرتجع‌ترین حزب نامیدند، اگرچه سخنگوی این تشکل اسماعیل گرامی مقدم‌ اظهار کرد که این افراد از اعضای شورای مرکزی نبوده اند اما در هر حال انتشار چنین خبری سند دیگری بر وجود نفاق و شکاف در حزب اعتماد ملی بود.

پس از بالا گرفتن آتش اختلاف در حزب اعتماد ملی، آن هم در حالی که هر روز یک‌ نفر ادعای قائم‌مقامی میک رد و به دنبال آن دیگر اعضای حزب نیز به اتخاذ موضع می پرداختند، هر لحظه انتظار آن می رفت وزارت کشور به این مساله ورد پیدا کند تا این که سرانجام هفته گذشته بهرام سرمست مدیرکل سیاسی وزارت کشور در نشستی خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد از عدم تائید کنگره حزب اعتماد ملی که روز جمعه 4 خرداد ماه در کانون توحید تهران برگزار شده بود خبر داد.

این در حالی است که طرفداران رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام سابق حزب اعتماد ملی در تمام‌این دوران بر غیرقانونی بودن قائم‌مقامی الیاس حضرتی تاکید داشتند و در همین زمینه شکایات خود را به کمیسیون ماده 10 احزاب و قوه قضائیه ارجاع داده بودند.

آیا کروبی حضرتی را به منتجب نیا ترجیح داده هست؟

به دنبال اظهار نظر بهرام‌سرمست درباره غیر قانونی بودن قائم‌مقامی الیاس حضرتی، رسول منتجب‌نیا در صفحه توئیتر خود از برگزاری مجدد کنگره حزب اعتماد ملی خبر داده بود، اما در اقدامی غافلگیرانه مهدی کروبی دبیرکل محصور این حزب امروز طی نامه‌ای ماموریت برگزاری کنگره این‌حزب را به الیاس حضرتی واگذار کرد!

مهدی کروبی طی نامه ای الیاس حضرتی را قائم مقام حزب اعتماد ملی دانست و تاکید کرد از کلیه اعضای مجمع عمومی و تمام ارکان حزب در سراسر کشور انتظار می‌رود نهایت مساعدت و برگزاری و همکاری ای تکلیف تشکیلاتی معمول دارند.

این نامه در حالی از سوی مهدی کروبی منتشر شده که طیف دیگر اعضای حزب اعتماد ملی بر این باورند که حسین کروبی پسر دبیرکل محصور این حزب اخبار را به صورت کانالیزه به مهدی کروبی می‌رساند.

حال باید منتظر ماند و دید که در کنگره بعدی حزب اعتماد ملی که البته هنوز تاریخ دقیقی برای آن‌مشخص نشده چه اتفاقی خواهد افتاد! اما از مجموعه اتفاقات به وقوع پیوسته یک سوال در ذهن ها نقش می بندد که آیا مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی الیاس حضرتی را به رسول منتجب نیا ترجیح داده است؟

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.