سه شنبه 24 مهر 1397 - Tuesday, October 16, 2018
دست و پا زدن آل‌سعود در باتلاق سیاست‌های اشتباه/ از اعتماد به آمریکا تا ماجرای ناپدید شدن خاشقجیکابوسِ ایرانیِ آمریکا که تنگه هرمز را می‌بندددنیا در کلام حضرت علی(ع)مدیرعامل سایپا تغییر کردچگونه در طوفان گرد و خاک سلامت بمانیم؟غایب بزرگ بحرانی‌ترین روزهای عربستانمحبوب‌ترین تیم‌های فوتبال جهانپاسخ رهبری معظم به استفتاء درباره اخذ ویزای اربعین۴ انتخاب پردردسر نابلد‌ها برای بلدیهبحران‌های شهری در آمریکانفت، سرعت گیر رشد اقتصاد؟! / صنایع معدنی جایگزین مناسبی برای نفتریز به ریز با «تعوض پلاک خودرو»حذف کارت سوخت یکی از زمینه‌های ایجاد قاچاقنگاهی به بازیکنان تیم ملی فوتبال بولیویبیانات رهبر معظم درباره آیه‌ی تکان دهنده سوره‌ی آل عمرانتدوین سند درمان راهی برای حل مشکلات بیمارستان‌هادوبرابر شدن قیمت بنزین و نفت در بازار جهانی درپی تحریم‌های نفتی ایرانراهنمای پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلاتصویر روزنامه‌های ورزشیدر بازرسی از کنسولگری عربستان دلایلی مبنی بر قتل خاشقجی به دست آمده است
تاریخ :1397/05/16 8:45 AM
درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران نمایش تبلیغاتی است/ آمریکا التهابات اقتصادی موجود را کارگردانی می‌کند
وزیر امورخارجه گفت: درخواست رئیس جمهور برای مذاکره با ایران نمایش تبلیغاتی و ادعاست....
وزیر امورخارجه گفت: درخواست رئیس جمهور برای مذاکره با ایران نمایش تبلیغاتی و ادعاست.

به گزارش بصیرآنلاین، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم روز خبرنگار با گرامی شمردن یاد و خاطر شهید صارمی و دیپلمات های شهید ایران در واقعه تروریستی مزار شریف، گفت: ایران اسلامی مقاطع حساس بسیاری را پشت سر کذاشته و این نخستین مقطع حساس ما نیست.

وی افزود: ما روزهای سخت جنگ و پس از آن دوران تحریم‌ها را پشت سر گذاشتیم، ما دوران سخت را چنان پشت سر گذاشتیم که شش قدرت جهانی ناگزیر شدند که پای میز مذاکره بیایند، این ما نبودیم که پای میز آمدیم ما همیشه آماده گفت‌وگو بودیم.

ظریف تصریح کرد: فشارها می‌توانند به مردم ما سختی بدهند اما من از دولت تقاضا می‌کنم که با تمام توان به برداشتن فشار از دوش مردم اقدام کند چراکه این وظیفه ماست.

وزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد: کسی که به قراردادهای بین المللی پشت پا میزند، قرارداد جهانی پاریس را زیر پا می‌گذارد و همه توافق ها را نقض می‌کند، امروز در دنیا منزوی است. توان اقتصادی، تبلیغاتی و سیاسی دارد، اما ما از این مقطع حساس همچون گذشته عبور خواهیم‌کرد، چراکه این‌ مقطع به دشواری مقاطع سخت دیگری که یک دنیا مقابل ما می‌جنگید، نیست.

وی افزود: غرب ارزش دیپلماسی عمومی و تبلیغات را می فهمد، برای همین است که برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

ظریف با اشاره به سخنان اخیر پمپئو کفت: آنها تلاش می‌کنند که بگویند ما با مردم ایران رابطه داریم، سوال من از آمریکا این است، اگر حامی مردم ایران هستید چرا اولین تحریمی که وضع کردید تحریم هواپیما بود؟ آمریکا باید پاسخ دهد که چرا اجازه نداد هواپیماهای مسافربری به ایران فروخته شود؟ آیا این غیر از دشمنی آشکار با مردم است؟

رئیس دستگاه دیپلماسی اظهار کرد: آیا ترامپ می خواهد با ما مذاکره کند؟ رهبر ما پیش از این‌ و در دوران برجام فرمودند مذاکره کنید و ببینید نتیجه مذاکره با آمریکا چه می شود؟ ما با آمریکا مذاکره کردیم، نه یک روز و یک هفته و یک ماه، سال ها مذاکره کردیم. ما بر سر کلمه به کلمه برجام مذاکره کردیم و ترامپ آمد یک امضا کرد و کفت این توافق باطل است. بعد می آیند و از مذاکره حرف می زنند؟ اینها نمایش تبلیغاتی و ادعاست.

وی نقش رسانه را برای تقابل با این فضاسازی ها نقشی بی بدیل خواند و گفت: رسانه ها قدرتمند هستند و نباید این قدرت را دست کم بگیرند، اما قدرت مسئولیت ایجاد می‌کند.

ظریف تاکید کرد: در وزارت امور خارجه جناح چپ و راست نداریم، در کشور هم نداریم؛ امروز در کشور موافق و مخالف نظام نداریم، آنچه که رژیم صهیونیستی و ناپختگان همسایه ما درباره اش خیالبافی می‌کنند موجودیت کشور ماست.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: اجماع جهانی امروز در کنار ماست اما این اجماع جهانی نیست که پشتیبان ماست، اتکای ما به مردم کشورمان است.

ظریف با تاکید براینکه التهابات اقتصادی موجود ناشی از عدم اطمینان به آینده است، بیان کرد: این در فضایی شکل کرفته که آمریکا آن را کارگردانی می‌کند. چراکه ایالات متحده با افکار عمومی بازی می‌کند.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.