دوشنبه 19 آذر 1397 - Monday, December 10, 2018
تاریخ :1397/05/14 7:25 AM
حفر دو حلقه چاه آب شرب در آمل
معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران، از حفر وتجهیز دو حلقه چاه در شهر آمل خبر داد و گفت: این طرح با هدف  افزایش توان تامین آب شرب مشترکین شهر در حال انجام است.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران، مهندس یزدان پناه، به تشریح طرحهای آبرسانی درامور آبفای آمل پرداخت و تصریح کرد: با هدف افزایش توان تامین به میزان 50 لیتر در ثانیه و نیز  مقابله با کمبود آب در شرق آمل و منطقه بوران ، حفر وتجهیز  3 حلقه چاه  با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال اجراست .

وی با بیان اینکه تاکنون زمین مناسب برای حفر چاه بوران خریداری و حفاری به عمق 180متر وبا آبدهی 60لیتر در ثانیه به اتمام رسیده، افزود:  یک قطعه زمین دیگر نیز در جاده نور در مرحله خرید قرار دارد و حفر یک حلقه چاه جایگزین نیز در دست اقدام است.

مهندس یزدان پناه، ادامه داد: خرید دو دستگاه دیزل ژنراتور با هدف اجرای طرح پدافند غیر عامل برای تامین آب در مواقع بحران و حوادث غیر مترقبه در مرحله انعقاد قرارداد، می باشد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران ، با بیان اینکه احداث 300متر خط انتقال چاه با هدف انتقال آب چاه به مخزن ذخیره 5000 بوران در مرحله طراحی قرار دارد، گفت: اعتبار هزینه شده پروژه های بالا 5 میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز و مطالبات مبلغ 20میلیارد ریال است.

وی، به اصلاح 800 متر خط انتقال مخزن ذخیره  به منظور افزایش توان تامین و کاهش هدر رفت و حل مشکل کمبود فشار آب در مناطق مرتفع شهر رینه اشاره و تصریح کرد: تاکنون لوله مورد نیاز برای اجرای این طرح خریداری شد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران ، از احداث مخزن بتنی به حجم 1000متر مکعب با هدف ایجاد ذخیره مطمئن بر اساس استانداردهای صنعت آب و زون بندی منطقه پادگان  و غرب شهر رینه خبر داد و افزود: مکان اجرای این طرح توسط مشاور تعیین شد.

مهندس یزدان پناه، اعتبار  هزینه شده  این پروژه ها را 700 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد:  اعتبار مورد نیاز این پروژه ها 12 میلیارد ریال می باشد.

وی، با بیان اینکه احداث خط انتقال مخزن جدید 1000متر مکعبی  بطول 5000متر در شهر پلور، در مرحله طراحی و خرید لوله قرار دارد، گفت: این  طرح با هدف تامین آب مخزن کیادشت از مخزن 1000متر مکعبی در دستور کار قرار  دارد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران ، ادامه داد: پروژه احداث 1500متر خط انتقال چشمه قلعه دختر با هدف افزایش توان تامین وکاهش هدر رفت آب با  15 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست که قسمتی از لوله خریداری و300متر این طرح اجرا شد.

مهندس یزدان پناه، اعتبار هزینه شده پروژه های آبرسانی شهر پلور را  یک میلیارد و 800 میلیون ریال و اعتبار مورد نیاز را 8 میلیارد ریال عنوان کرد.

 
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.