سه شنبه 24 مهر 1397 - Tuesday, October 16, 2018
توزیع نزدیک به پانصد بسته حمایتی لوازم تحریر توسط خیریه حامیان زندگی پایاهر زمان که اراده کنیم می‌توانیم از برجام خارج شویم/قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم مردم در چه وضعیتی هستندفراخوان رهبری معظم برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفتایران-بولیوی به وقت تهرانماجرای وام ۳۰۰ میلیون دلاری بانکی با مدارک جعلیحدیث امام سجاد(ع) درباره اماماندولت برای قیمت بنزین چه برنامه‌ای دارد؟سایه شهابِ ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویوسرنوشت خاشقجی ممکن است محمد بن سلمان را در سیاست بی‎رحم عربستان غرق کندتشخیص تیپ بدنی با روشی سادهرکوردشکنی در بازی‌هایی پاراآسیاییشاید جیمز متیس استعفا دهدحذف عوارض خروج از مرزهای زمینی برای زائران اربعینموافقت رئیس‌جمهور با فروش سرخابی‌هاورود ۱۳ هزار معلم جدید به کلاس درسپیامک ویژه روز شهادت حضرت رقیه‌(س)حقایقی جالب درباره چپ دست‌هاشعر کودکانه‌ی فرزند یک جانباز در حضور رهبری معظماجرای سلیقه‌ای آیین نامه‌های تأمین اجتماعیحضرت رقیه (س) پیام‌آور بصیرت‌افزایی در جامعه
تاریخ :1397/05/03 7:39 AM
مبالغ پرداختی پاداش پایان خدمت آب رفته است
پرداخت قسط اول پاداش پایان خدمت بازنشستگان در حالی مطرح می شود که برخی بازنشستگان قسط اول را کامل دریافت نکردند.

به گزارش بصیرآنلاین؛ حدود ۲ ماه پیش بود که فرهنگیان بازنشسته به دنبال احقاق حقوق خود مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند تا صدایشان به مسئولان وزراتخانه‌ای که ۳۰ سال از عمرشان را برای این نهاد سپری کردند؛ برسانند.

معلمانی که پیش از این هم بار‌ها خواهان حداقل حقوقشان یعنی پاداش پایان خدمت بودند، اما گویی راه به جایی نبرده بودند و ناگزیر شدند خواسته صنفی خودشان را به گونه‌ای دیگر بیان کنند.
نبود اعتبارات پرداخت را به تاخیر انداخت

از همان نخستین روز‌هایی که احقاق حقوق معلمان شدت بیشتری پیدا کرد مسئولان کشور و به ویژه آموزش و پرورش خبر از پیگیری اوضاع دادند و مهرداد خان ماکو مدیر کل دفتر برنامه و بودجه آموزش و پرورش گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از تصمیم گیری برای روند پرداخت و احتمال دومرحله‌ای بودن واریز پاداش به حساب فرهنگیان شد و گفت: جلسات متعددی با سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبار این موضوع داشتیم و اکنون نیز رایزنی‌های جدی‌تری را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اظهارات افراد در سازمان برنامه و بودجه به محض روشن شدن منبع تأمین اعتبار که پیشنهاد از طریق کل منابع درآمدی دولت است، کار پرداخت معوقات را به جریان می‌اندازیم.

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نیاز 4 هزار میلیاردی اعتبار برای این منظور تصریح کرد:  محدودیت‌های مالی در دولت وجود دارد قطعا پرداخت‌ها به صورت دو مرحله‌ای خواهد بود البته ضوابط پرداخت این دو مرحله‌ای را باید مورد بررسی قرار دهیم.

هرچند فرهنگیان از این نوع پرداخت راضی نبودند و خواهان دریافت پاداش کامل خود شدند و در نهایت هم وزیر آموزش و پرورش از پرداخت پاداش‌ها در سه قسط تا پایان شهریور خبر داد.
پرداخت پاداش‌ها کامل نبود

پرداخت قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان بالاخره و پس از دو ماه تلاش بی وقفه آنها هفته گذشته و براساس اظهارات وزیر آموزش  پرورش با حقوق تیرماه پرداخت شد و بنابر اظهاراتی که پیش از این درباره پرداخت پاداش در سه قسط وجود داشت بنابراین باید ۳۳ درصد از مطالبات در قسط پرداخت می‌شد، اما در برخی استان‌ها شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورد.

برخی از معلمان بازنشسته شهر تهران از پرداخت نشدن کامل سهمشان در قسط اول خبر داد و گفتند: با پیگیری از امور مالی ادارات آموزش و پرورش منطقه خود متوجه شدیم مبلغ واریزی کمتر از حدی است که باید دریافت می‌کردیم.

این موضوع نه تنها در برای یک یا دو نفر بلکه برای جمع بزرگی از بازنشستگان مناطق مختلف تهران رخ داد و حتی پرداخت یک سوم مطالبات هم کامل انجام نشده است.
اما و اگر‌های پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

آموزش و پرورشی‌ها از پرداخت کامل قسط اول پاداش پایان خدمت خبر با حقوق تیر ماه خبر دادند و گویی این تخصیص‌ها در ادارات کل آموزش و پرورش سرنوشت دیگری پیدا کرده است.

علی الهیار معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره روند پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان اظهار کرد: در تخصیص اعتباری که برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان گرفتیم به جای ۳۳ درصد، ۳۲/۹۹ درصد اعتبار دریافت کردیم و بر همین اساس هم ابلاغ دستورالعمل پرداخت پاداش به استان‌ها ابلاغ شد و ادارات کل بابد بر این مبنا پرداخت‌ها را انجام می‌دادند.

وی ادامه داد: چنانچه تغییری در میزان پرداختی پاداش به فرهنگیان بازنشسته وجود داشته باشد ادارات کل استان‌ها باید پاسخگوی این شرایط باشند چرا که‌در دستورالعمل ابلاغی روند پرداخت‌ها ابلاغ شده بود هرچند ممکن است گاهی فرهنگیان بازنشسته بدهی داشته باشند که از پاداش آن‌ها کاسته شده باشد، اما به هر ترتیب ادارات کل باید پاسخگوی تغییر میزان واریز مطالبات باشند.

با وجودی که پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان در شهر تهران شرایط دیگری داشت پیگیر چند وچون این تخصیص ناقص اعتبارات از سوی مسئولان آموزش و پرورش تهران بودیم، اما تاکنون هیچ پاسخی از سوی آن‌ها وجود نداشته است تا نسبت به این موضوع شفاف سازی شود و باید دید پرداخت قسط‌های بعدی فرهنگیان با چه سازوکاری به دست آن‌ها می‌رسد.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.