جمعه 30 شهريور 1397 - Friday, September 21, 2018
حل مشکل کمبود آب در مناطق شرق ساریسه‌گانه‌ای که قدرت سپاه پاسداران را چند برابر کردحدیث امام صادق(ع) درباره محبت امام حسین(ع)هدیه ۲ میلیاردی علی دایی به پرسپولیسجزئیات برگزاری کنکور در سال ۹۸آینده روشنی پیش روی کشور است/همدلی دولت وملت ازضروریات برهه کنونیبازگشت رویایی شاگردان برانکوپایان روند پیروزی‌های بلندقامتان والیبالهر آنچه در برنامه نود گذشتمراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینینقش سازمان سیا در شکل‌گیری پیمان کمپ دیویدرونق کالای ایرانی با کاهش مالیات برارزش افزودهآیا می توان نذر را تغییر داد؟اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزادبازگشت رویایی با سوپرمن و رفقاماجرای شفا پیدا کردن مداح معروف در حرم امام رضا (ع)صفحه نخست روزنامه‌های امروز۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنزچرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!کتاب «سیاست، شبکه‌­های اجتماعی و آینده پیش ­رو»
تاریخ :1397/04/05 7:32 AM
نسل جوان را به مساجد بسپاریم
آیت‌الله آیت میردامادی، استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: برنامه‌ ریزی برای اجرای دوره‌ های مناسب، برگزاری دوره ‌های مهارت ‌آموزی با هدف اشاعه فرهنگ کار و کارآفرینی، اطلاع ‌رسانی برنامه‌های اوقات فراغت، برگزاری اردوهای گردشگری از جمله راهکارهای مناسب برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان است.

 
آیت‌الله سیدباقر آیت میردامادی، نماینده آیت الله العظمی نوری همدانی، استاد اخلاق حوزه علمیه و نویسنده و پژوهشگر حوزه علمیه در مراسم افتتاحیه برنامه های اوقات فراغت در مساجد که با حضور گروه های مختلف مردم در مسجد جامع امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه یکی از موثرترین راهکارهای عملی در راستای ساماندهی اوقات فراغت جوانان، استفاده از ظرفیت دستگاه های گوناگون کشور از جمله وزارت خانه های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، و همچنین سازمان های مردم نهاد است، گفت: باید در این خصوص به دنبال طراحی و اجرای برنامه‎های با کیفیت بود و مسئولان مرتبط فقط دنبال رفع تکلیف صوری نباشد بلکه به محتوا ، کارکرد و نتیجه این برنامه ها اهمیت دهند.

 
امام جماعت مسجد جامع امام رضا(ع) و حسینیه همدانی ها غنی سازی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را یکی از ضرورت های مهم زندگی بیان کرد و یادآور شد: فرهنگ سازی در بین خانواده ها تاثیر بسزایی در گذران بهینه اوقات فراغت جوانان دارد و در این زمینه بایستی دستگاه ها به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

 

ضرورت برگزاری دوره ‌های مهارت ‌آموزی با هدف اشاعه فرهنگ کار و کارآفرینی

موسس  و رئیس موسسه مطالعات و حفظ آثار علامه میرداماد افزود: برنامه‌ ریزی برای اجرای دوره‌ های مناسب، برگزاری دوره ‌های مهارت ‌آموزی با هدف اشاعه فرهنگ کار و کارآفرینی، اطلاع ‌رسانی برنامه‌های اوقات فراغت، برگزاری اردوهای گردشگری از جمله راهکارهای مناسب برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان است.

 

آیت‌الله آیت میردامادی در ادامه استفاده از امکانات ورزشی دستگاه های اجرایی جهت ساماندهی اوقات فراغت جوانان را ضروری دانست و گفت: بحث ساماندهی اوقات فراغت تنها مختص اداره کل ورزش و جوانان استان نیست بلکه همه دستگاههای اجرایی استان موظفند، ظرفیت هایی که در اختیار دارند را در جهت ساماندهی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان بکار بگیرند. همچنین تعامل بیشتر دستگاه های متولی اوقات فراغت و آشنایی بیشتر خانواده ها با برنامه های تابستانی در غنی سازی اوقات فراغت اثر گذار است.

 

اهمیت استفاده از اوقات فراغت در شکل گیری مسئولیت پذیری نوجوانان

این استاد اخلاق حوزه علمیه  با اشاره به اهمیت اوقات فراغت در شکل گیری مسئولیت پذیری نوجوانان و جوانان، گفت: نیازسنجی، شناسایی علایق و استعدادها، به کارگیری برنامه های متنوع و خلاقانه در ارائه برنامه های اوقات فراغت می تواند نوجوانان و جوانان را به فعالیت های فوق برنامه ایام تابستان علاقه مند سازد.

 

موسس و رئیس موسسه مطالعات و حفظ آثار علامه میرداماد با اشاره به آسیب های اجتماعی، حضور بی حد و مرز کاربران در فضای مجازی را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: فضای مجازی نظیر تلگرام، اینستاگرام و شبکه های اجتماعی این ظرفیت و پتانسیل را دارد که با تولید محتوا و ارائه برنامه های جذاب و متنوع آموزشی و فرهنگی، به جای اینکه تهدیدی برای اوقات فراغت باشد به ظرفیتی برای شکوفایی استعدادهای نسل جوان شود.

 

آیت‌الله آیت میردامادی خاطرنشان کرد: می توان با برنامه ریزی صحیح، مدیریت محتوا و مطالب ارائه شده در فضای مجازی، تولید محتوا برنامه های اوقات فراغت جذاب و متنوعی برای کاربران در فضای مجازی و متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی ارائه کرد.

 

امام جماعت مسجد جامع امام رضا(ع) و حسینیه همدانی ها با بیان اینکه برنامه ریزان و دست اندرکاران در حوزه اوقات فراغت باید اقدامات میان مدت و بلندمدت تعریف کنند و بر آن اساس برای اوقات فراغت افراد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان برنام ریزی کنند، تصریح کرد: عدم توجه به تکنولوژی و ابزارهای نوین ارتباطی و سواد رسانه ای در برنامه ریزی های اوقات فراغت باعث می شود به نتیجه مطلوب و مورد هدف دست نیافت.

 

تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از جوانان و گروه های خودجوش

موسس و رئیس موسسه مطالعات و حفظ آثار علامه میرداماد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از جوانان و گروه های خودجوش در کارهای فرهنگی و اجتماعی کشور، خاطرنشان کرد: هرجا به جوانان، میدان دادیم، موفق شدیم و از بحران ها، تحریم ها و تنگناهای اقتصادی و اجتماعی عبور کردیم و هرجا به جوانان، فرصت ابراز وجود ندادیم، توفیقات ما کم شد.

 

آیت‌الله آیت میردامادی درباره فعالیت های مسجد جامع امام رضا(ع) خیابان خاوران تهران، خاطرنشان کرد: مجتمع مذهبی ـ فرهنگی «مشکات» با همکاری واحد خواهران پایگاه بسیج مسجد جامع مسجد امام رضا(ع) در ادامه فعالیت های مثبت خود، اقدام به راه اندازی پیش دبستانی شکوفه های ولایت کرده است.

 

این استاد اخلاق حوزه علمیه ادامه داد: آموزش قرآن کریم، حدیث، شعر، زبان انگلیسی، مفاهیم ریاضی، علوم، نقاشی، قصه گویی، زبان آموزی، نمایش، خلاقیت، کاردستی، کلاژ و اریگامی، مهم ترین برنامه های پیش دبستانی شکوفه های ولایت است.

 

فعالیت های گسترده مجتمع مذهبی ـ فرهنگی «مشکات»

موسس و رئیس موسسه مطالعات و حفظ آثار علامه میرداماد بیان کرد: فعالیت موثر و خلاقانه مجتمع مذهبی ـ فرهنگی «مشکات» و بخش های مختلف آن، نشان دهنده جایگاه سازنده و ارزشمند بانوان در کشور، به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

 

آیت‌الله آیت میردامادی با بیان اینکه بانوان در بیشتر مساجد کشور، حضور و مشارک گسترده‌ای دارند و بانوان نیز حضور موثری در طراحی و برگزاری برنامه های اوقات فراغت مسجد جامع امام رضا (ع) دارند، اضافه کرد: من در بدو ورود به مسجد امام رضا (ع) بخش برادران آن را نوسازی و کاشی‌کاری کردم تا اینکه روزی خانمی به من گفت چرا بخش خواهران را کاشی‌کاری نکردید؟ من این ماجرا را در مسجد مطرح کردم که پس از آن، خانم‌های بسیاری با مراجعه به من، بانی نوسازی آن بخش نیز شدند و امروزه بخش بانوان مسجد جامع امام رضا (ع) نوسازی شده و مزین به نام و تصویر حرم چهارده معصوم (ع)، کعبه و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است.

 

مجتمع مذهبی ـ فرهنگی «مشکات» نمونه مدیریت شایسته بانوان در مساجد است

موسس و رئیس موسسه مطالعات و حفظ آثار علامه میرداماد با اشاره به استقبال گسترده‌تر بانوان از اقامه نماز و برنامه‌های مسجد امام رضا (ع) نسبت به برادران، ابراز کرد: مجتمع مذهبی ـ فرهنگی «مشکات» با مدیریت چند خانم فرهیخته، همه روزه برنامه‌های گوناگون قرآنی و علمی در این مسجد برگزار می‌کند.

 

آیت‌الله آیت میردامادی در پایان با بیان اینکه مجتمع مذهبی ـ فرهنگی مشکات با همکاری بسیج خواهران مسجد امام رضا (ع)، همه ساله دوره آموزشی طب سنتی را با تدریس حجت‌الاسلام سیدمهدی مرتضایی برگزار می‌کند، گفت: این مجتمع، نمونه برجسته‌ای از موفقیت خواهران در مساجد است.

 

یادآور می شود، علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تهران و همچنین مسجد جامع امام رضا(ع) به نشانی تهران، خیابان خاوران، خیابان نفیس، خیابان شهید ناصری می توانند با شماره های 09132175364، 33542533-021 و 33705172-021 تماس بگیرند.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.