شنبه 24 آذر 1397 - Saturday, December 15, 2018
شکوفایی مازندران باید به دست خودمان رقم بخوردمازندران دارای امنیت مناسب و برکات الهی استحدیث امام باقر(ع) درباره حکمتعمر شورای همکاری خلیج‌فارس به سر آمده است/ احتمال تشکیل شورای دیگری تحت نظارت آمریکاآقای جهانگیری! چرا معاون اول مانده‌اید؟کرونری قلب (CHD) چیست؟سلبریتی‌ها در کانون انتقادات مردمبررسی دستمزد کارگران برای سال ۹۸ به کجا رسید؟کلمبیا با دلار‌های اضافه در دسترس کی‌روش!تصویر روزنامه‌های ورزشیصفحه نخست روزنامه‌های بصیرآنلاینتوانمندی کم نظیر ایران در صنعت شکلات‌سازی/عرصه‌ای برای افزایش صادرات غیرنفتیروحانی: قدرت علمی، باعث غرور ملی است/حضرت امام (ره) حضور مردم را مایه بقای نهضت اسلامی می‌دانستهمه بايد از دستاوردهاي انقلاب هنرمندانه دفاع كنيمفضای مجازی پاتوق اصلی امروز ساقی‌های گل‌فروش!لیگ پر ستاره وزنه برداری بدون درآمد!یمن؛ نقض آشکار حقوق بشرهر آنچه در برنامه نود گذشتورود پیکر ۷۲ شهیدتازه تفحص شده دوران دفاع مقدسحمایت وزارت علوم از برنامه‌های پژوهشی و گسترش اشتغالزایی/ بودجه پارک‌های علم و فناوری افزایش پیدا می‌کند
تاریخ :1397/03/23 9:08 AM
احتمال رؤیت هلال ماه شوال در روز پنچ شنبه
مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم از احتمال رؤیت هلال ماه شوال با چشم مسلح روز پنجشنبه ۲۴ خرداد امسال خبر داد.

به گزارش بصیرآنلاین؛ محمد صالح نجف؛مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم  با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی در زمینه احتمال رؤیت هلال ماه شوال اظهار کرد: رؤیت هلال ماه بر اساس محاسبات مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی امسال بر دو مبنای چشم غیر مسلح و چشم مسلح برنامه‌ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ رؤیت هلال ماه با چشم غیرمسلح در بخش‌های جنوب غربی قاره آسیا و شرق و شمال شرقی قاره آفریقا با توجه به ارتفاع و میزان نور دارای شرایط بحرانی است بنابراین شرایط دیگری باید وجود داشته باشد تا امکان رؤیت باشد.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم با بیان اینکه در غرب قاره آفریقا و آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و آمریکای شمالی احتمال رؤیت با چشم نیز وجود دارد گفت: در این مناطق با توجه به وضعیت جوی احتمال رؤیت هلال ماه وجود دارد.

وی تصریح کرد: در مناطقی مانند شمال و شرق قاره آسیا و شمال اروپا هلال ماه با چشم غیر مسلح مشاهده نمی‌شود و کارشناسان احتمال رؤیت با تلسکوپ را در این مناطق بحرانی دادند و احتمال رؤیت هلال ماه در مناطق جنوب غربی قاره آسیا، شمال آفریقا و بخشی از جنوب قاره اروپا با تلسکوپ و چشم مسلح وجود دارد.

نجف با بیان اینکه بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های کارشناسان احتمال رؤیت هلال ماه شوال با چشم مسلح برای روز پنجشنبه 24 خرداد امسال وجود دارد گفت: در این روزها شرایط جوی چندان ثابت و پایداری وجود ندارد البته اگر هوا صاف باشد می‌توان رهگیری و رصد هلال ماه را انجام داد.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی قم خاطرنشان کرد: اعزام تیم رصد برای روز پنجشنبه صورت می‌گیرد و گروه‌های رصد در رصدخانه امام علی، اطراف قم و یک یا دو گروه دیگر در شهرهای مختلف مانند کرمان مستقر می‌شوند.

وی عنوان کرد: برخی از همکاران مرکز به صورت مشترک با ستاد استهلال در شهرهای مختلف کشور ارتباط دارند که گزارشات آنها دریافت می‌شود.

انتهای پیام/الف


نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.