چهارشنبه 1 خرداد 1398 - Wednesday, May 22, 2019
تاریخ :1397/03/20 8:50 AM
مکرون هم از ترامپ ناامید شد!
امانوئل مکرون که از زمان انتخابش به عنوان رئیس‌جمهور فرانسه همواره تلاش کرده است سیاست‌های همتای آمریکایی خود را تغییر دهد، به نظر می‌رسد از این کار دیگر ناامید شده است.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از نشریه آتلانتیک، امانوئل مکرون از زمان انتخابش به عنوان رئیس جمهور فرانسه تلاش کرده و احتمالا معتقد بوده است که می تواند دیدگاه های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تغییر دهد. مکرون تلاش کرد رئیس جمهور آمریکا را از ملی گرایی، سیاست های حمایت گرانه و بدبینی به موافقتنامه تغییرات آب و هوایی دور کند و وی را به دیدگاه خودش از جهان که در آن کشورهای قدرتمند و مستقل می توانند برای مشکلات فراملی راه حل های بسیاری پیدا کنند، نزدیک نماید.

در ابتدا مکرون تلاش کرد یکی از دوستان نزدیک ترامپ شود. اما اکنون به نظر می رسد وی با لحنی که نشان دهنده ناامید شدن از این شیوه است با رئیس جمهور آمریکا تعامل می کند. وی پنجشنبه اظهارات شدیداللحنی درباره نگرانی هایش در خصوص تاثیرات منفی سیاست های ترامپ بر آمریکا و دیگر کشورها بیان کرد.

مکرون هم از ترامپ ناامید شد!

مکرون در کنفرانس خبری مشترک با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا پیش از آغاز نشست هفت کشور صنعتی در کبک کانادا به سیاست های ترامپ اشاره کرد. (ترامپ از توافقنامه بین المللی آب و هوایی پاریس خارج شده است، از توافق چندجانبه هسته ای ایران خارج شده و برای واردات فولاد و آلومینیوم از اروپا، کانادا و مکزیک تعرفه وضع کرده است.)

مکرون همچنین در تلاش خود برای محدود کردن آمریکا گفت: نباید منافع و ارزش های خود را قربانی کنیم.

مکرون در کنفرانس خبری خود با ترودو تعرفه های جدید ترامپ که خطر تقابل تجاری آمریکا با متحدانش را به وجود آورده است، یکجانبه و غیرقانونی توصیف کرد. وی هشدار داد آمریکا به سمت انزوا در حرکت است و تاریخ و ارزش های خود را نادیده می گیرد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.