چهارشنبه 1 خرداد 1398 - Wednesday, May 22, 2019
تاریخ :1397/03/20 8:25 AM
منبرهایی مُنَقش بر دیوار مسجد
آیت الله سیدمحمدعلی ابطحی گفت: مردمی که به هر دلیل فرصت استفاده از منبر را ندارند می توانند از آموزه های دینی که ما در قالب بنر در مسجد نصب می کنیم استفاده کنند. حیاط مسجد الحسین(ع) بسیار زیباست با حوضی در میانه و چند گلدان کوچک و بزرگ در اطراف و همین زیبایی دلربایی می کند و حتما در جذب بیشتر مردم به این خانه خدا موثر است.

 
آیت الله سیدمحمدعلی ابطحی، مدرس درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه در گفت و گویی با بیان اینکه مسجد الحسین(ع) در سال 1348 به همت آیت الله سیدناصرالدین ابطحی (مرحوم پدرم) و جمعی از خیرین در خیابان شوش تهران بنا شد، گفت: این مسجد که سه نوبت در آن نماز جماعت اقامه می شود، دارای شبستان و حیاط بزرگی است که سرتاسر آن بنرهای فرهنگی و تبلیغی نصب شده است.

 
آیت الله سیدمحمدعلی ابطحی؛ امام جماعت فعلی این مسجد در این باره افزود: مردمی که به هر دلیل فرصت استفاده از منبر را ندارند می توانند از آموزه های دینی که ما در قالب بنر در مسجد نصب می کنیم استفاده کنند. حیاط مسجد الحسین(ع) بسیار زیباست با حوضی در میانه و چند گلدان کوچک و بزرگ در اطراف و همین زیبایی دلربایی می کند و حتما در جذب بیشتر مردم به این خانه خدا موثر است.

 

 

این استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه ابراز داشت: دور تا دور دیوارهای حیاط مسجد الحسین(ع) مزین است به آیات قرآن کریم و در گوشه ای از آن نیز تاریخ ولادت، شهادت یا وفات 14 معصوم (ع) و همچنین تاریخ برخی مناسبت های دینی دیگر نیز با خط زیبا حکاکی شده است. این اقدامات ساده و خلاقانه و با هزینه کم این مسجد را به یک محیط فرهنگی و به تعبیر درست تر یک دارالتبلیغ کوچک تبدیل کرده است.

 

آیت الله سیدمحمدعلی ابطحی گفت: مساجد باید هرچه بیشتر مردمی باشند و از توانمندی، نوآوری و ابتکار نسل جوان در اجرای برنامه آن استفاده شود.

 

برگزاری گسترده فعالیت های قرآنی در مسجد الحسین (ع)

این استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خاطرنشان کرد: مسجد الحسین (ع) نمونه ای از مساجدی است که به همت پیران و جوانان توانسته برنامه های گوناگون در مناسبت های دینی و ملی برگزار کند؛ ضمن اینکه برنامه های رایج سایر مساجد مانند طرح تلاوت نور، قرائت ادعیه و زیارت ها و تفسیر قرآن کریم همه روزه در آن برگزار می شود.

 

امام جماعت مسجدالحسین(ع) ادامه داد: جمعه ها درس خارج فقه و همچنین کلاس تبیین آموز های اعتقادی با حضور جمعی از روحانیون و طلاب حوزه علمیه تهران، در این مسجد، برگزار می شود.

 

برگزاری درس خارج در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)

آیت الله سیدمحمدعلی ابطحی افزود: چند درس خارج فقه و اصول با تدریس من (امام جماعت مسجد الحسین(ع)) در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در بلوار قیام و خیابان پاسداران تهران، برگزار می شود.

 

یادآور می شود، علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه های دینی، فرهنگی، علمی، خدماتی و اجتماعی مسجدالحسین(ع) می توانند با شماره 09121504635 بگیرند یا به محل این مسجد واقع در تهران، خیابان هفده شهریور، ابتدای خیابان شوش شرقی،  مراجعه کنند.

 
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.