شنبه 4 خرداد 1398 - Saturday, May 25, 2019
حدیث رسول اکرم(ص) درباره خطاکاراناگزما رو چگونه درمان کنیم؟دیپلمات ایرانی از تلاش‌های پنهانی آمریکا برای گفتگو با تهران پرده برداشتریزش نرخ تمامی ارز‌ها در بازارایران هیچگاه تحت فشار مذاکره نمی‌کند/ آمریکا دست به بازی بسیار خطرناکی زده استهشدار پلیس فتا به دانش‌آموزان و دانشجویانعربستان علیه اماکن مقدس اسلامی توطئه می‌کندتقویت برندسازی یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید استتیغ حماس و متحدانش آماده ریشه‌کن کردن غده سرطانی منطقهمروری بر بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویانشهرک‌های صنعتی مشترک فرصت ویژه اقتصادی برای روزهای تحریمتوضیحات وزیر علوم درباره وضعیت استاد ایرانی دستگیر شده در آمریکاروزنامه‌های ورزشی امروزخاطرات عروس ایرانی بن‌لادن‌هاصفحه نخست روزنامه‌های امروزوزیر احمدی‌نژاد کجا شلاق می‌خورد؟سایه سنگین اموال مازاد بانک‌ها بر سر اقتصاد کشورنگاهی بر نمایش شاد و موزیکال «زخم زبون»دنبال جنگ نیستیم اما اگر تحمیل شود، قاطعانه دفاع می‌کنیمحدیث امام علی(ع) درباره تقوا
تاریخ :1397/03/13 9:15 AM
چرا 70 درصد لوازم ورزشی کشور وارداتی است؟
بسیاری از مراکز تولیدیِ لوازم ورزشی در ایران با رکود و رخوت مواجه شده اند، حوزه ای که از ظرفیت های اشتغالزایی بالایی برخوردار است، اما واردات بی رویه به مثابه آفتی مخرب،آنها را به سمت رکود و افول سوق داده است.

به گزارش بصیرآنلاین، بازار لوازم ورزشی در دنیا از نمونه حوزه های اقتصادی و تولیدی به شمار می رود که از رونق و گردش مالی قابل توجهی برخوردار است.بسیاری از تولید کنندگانِ نام آوازه دنیا در عرصه مذکور(لوازم ورزشی)در زمره کمپانی ها و شرکت های قدرتمند اقتصادی جهان قرار دارند و همین امر موید سود آوری بالای اقتصادی فعالیت در این عرصه است.

بدون تردید با توجه به جمعیت 80 میلیونی ایران و بافت جمعیتی جوان کشورمان در صورت حمایت دستگاه های ذی ربط و تامین پیش نیازهای لازم،رونق صنعت مذکور می تواند بسیاری از ناکامی های اقتصادی کشور را مرتفع کند امری که حصول و تحقق آن مستلزم ارتقا کمی وکیفی تولیدات ورزشی و نفوذ و تسخیر بازارهای صادراتی هدف است.

با همه این اوصاف و به رغم ظرفیت های بسیار متعدد موجود در این عرصه،رکود حاکم بر فضای اقتصادی کشور در سالیان اخیر بازار لوزام ورزشی را با مشکلات جدی و عدیده ای مواجه ساخته است.

از دیگر سو،واردات انبوه لوازم ورزشی،مزید بر علت شده است تا مشکلات تولیدکنندگان داخلی بیش از پیش فزونی یابد.

با توجه به قیمت تمام شده حداقلی تولیدات خارجی در بسیاری از کالاها و محصولات(ازجمله لوازم ورزشی)اقبال جامعه به تولید خارجی بیشتر به نظر می رسد و می طلبد با اتخاذ تدابیر،ضریب اقبال به محصولات و تولیدات ایرانی با افزایش هر چه بیشتری همراه شود.
70درصد اقلام ورزشی مورد نیاز مردم از طریق واردات تامین می شود

چندی پیش،مرتضی حق پرست،رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوزام ورزشی در گفت و گویی با رسانه ها در تشریح وضعیت بازار لوازم ورزشی در کشور بیان کرد:70درصد از اقلام ورزشیِ مورد نیاز مردم از طریق واردات تامین می شود و تنها 30 درصد از آن به واسطه تولیدات داخلی عرضه و تامین می شود.

وی با اشاره به افزایش کیفیت برخی از محصولات ورزشی در سالیان اخیر می گوید:با این وجود،به دلیل برخی نارسایی ها،همچون مشکلات و موانع واردات دستگاه ها و تجهیزات تولید اقلام ورزشی، موانع گمرکی،مشکلات اقتصادی و...ضریب تولید محصولات و لوازم ورزشی با اُفت و کاهش مواجه شده است.

آنچنان که رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی مطرح کرده،حدود یک هزار و 200 واحد صنفیِ دارایِ پروانه کسب ، عضو اتحادیه مذکور هستند و قریب به یک هزار واحد نیز بدون برخورداری از پروانه در این رَسته فعالند.

اعداد و ارقام مذکور نشان می دهد در صورت اتخاذ تدابیر لازم،می توان از ظرفیت مذکور در راستای توسعه فرصت های شغلی هر چه بیشتر بهره برد.

یکی دیگر از مزیت های برجسته صنعت و یا حوزه تولید لوزام ورزشی به این امر معطوف می شود که عرصه مذکور بسیاری از رسته های تولیدی دیگر همچون نساجی،پلاستیک و....را به سمت رونق هدایت می کند که البته تحقق چنین موفقیتی مستلزم افزایش رونق هر چه بیشتر در عرصه تولیدات لوزام ورزشی است.

مصطفی مظاهری یکی از توزیع کنندگان لوازم ورزشی در غرب استان تهران در گفت و گو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی،بیان کرد:در سالیان اخیر بسیاری از مراکز توزیع لوزام ورزشی تغییر شغل داده اند که به تبع بازتاب این پدیده در رکود و کاهش ظرفیت تولیدی واحدهای داخلی نمود پیدا خواهد کرد زیرا در شرایطی که در فرآیند توزیع شاهدِ رونقِ لازم نیستیم طبیعتا در عرصه تولید نیز بروز نارسایی دور از ذهن نخواهد بود.

وی افزود:البته یکی از راهکارهای دستیابی به رونق در عرصه تولید به این امر معطوف می شود که در حوزه صادارتی،تولیدکنندگانِ داخلی موفق عمل کنند و به تبع در چنین شرایطی حتی در صورت رکود بازار داخلی،توفیقات تولیدکنندگان داخلی استمرار خواهد داشت.

این توزیع کننده لوازم ورزشی در غرب استان تهران گفت:متاسفانه در بخش صادراتِ محصولات ورزشی نیز به توفیق چندانی نائل نشده ایم و می طلبد با افزایش کیفیت محصولات و کاهش قیمت تمام شده به عنوان دو رکن اساسی موفقیت در صادرات، شاهد توفیقات فزاینده تری در این عرصه باشیم.

اکبر برزگر،یکی دیگر از فعالان عرصه فروش و توزیع لوازم ورزشی در گفت و گو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی،با اشاره به رکود عمیق موجود در بازار لوازم ورزشی گفت:عمده مشتریان موجود نیز به خرید البسه و کفش ورزشی تمایل دارند و در واقع امر بازار ادوات و تجهیزات ورزشی با رکود بسیار عمیقی دست و پنجه نرم می کند.

وی افزود:حتی در بخش کفش و پوشاک ورزشی نیز متقاضیان، به خریدِ اجناسِ ارزانِ قیمتِ عمدتا چینی تمایل دارند.

برزگر گفت:بدون تردید پیش نیازِ رونق هر واحد تولیدی و یا توزیع کننده خرد و عمده،مستلزم تقاضای مطلوب است در غیر اینصورت در شرایط رکود و کسادی،حصول موفقیت در عرصه تولید و فروش دور از انتظار خواهد بود.

محمد امین زاده گوهری،رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم و تجهیزات ورزشیِ تهران نیز با اشاره به واردات انبوه محصولات و لوزام ورزشی خارجی به بازار ایران می گوید:بسیاری از مراکز و کارخانجات تولیدی لوازم ورزشیِ معروف در سالیان اخیر با مشکلات جدی و عدیده مواجه شده اند و برخی از آنها به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل درآمده اند.

وی افزود:زمانی ایران در تولید کفش های ورزشی،بسیار موفق بود و در زمره کشورهای صادرکننده به شمار می رفت،اما امروز شرایط بالعکس شده و ایران به کشوری واردکننده تبدیل شده است.

امید آن می رود با حمایت نهادهای ذی ربط و حصول رونق در بازار لوازم ورزشی، شاهد توفیقات اقتصادی بیشتری در این عرصه(تولید و فروش لوزام ورزشی)باشیم که تحقق چنین موفقیتی،قطعا بسیاری از رسته های تولیدی را منتفع خواهد کرد.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.