دوشنبه 2 مهر 1397 - Monday, September 24, 2018
داستان سیاه حامیان تروریسم؛ روزی کومله و امروز الاحوازیهحدیث امام حسین(ع) درباره نافرمانی خداچگونه بی‌خوابی را در کودکان از بین ببریم؟آیا نماز و زکات شرط قبول اسلام است؟علت نبود تمرکز در افراد چیست؟چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟پمپئو: جلسه شورای امنیت درباره منع اشاعه است/ ایران دستورکار اصلی نیستبرتری شاگردان برانکو مقابل سپید رودانتقام مهلکی از تروریست‌ها در آینده نزدیک خواهیم گرفتخطرات ازدواج‌ اینترنتیپایان تلخ برای شاگردان کولاکوویچکمبود نیروی انسانی یکی از چالش‌های وزارت آموزش و پرورش استاحمدی نژاد بیاید و جای پول‌ها را نشان دهد/ بازداشت 4 کارمند وزارت صمت و اعلام حکم 35 پرونده فساد اقتصادی تا آخر هفته/ قوه قضاییه به دنبال شناسایی بازنشسته‌هاستاحتمال استعفای آخوندی پیش از استیضاح‌داعش ویدئوی منتسب به عاملان حمله تروریستی اهواز را منتشر کردافزایش حجم مبادلات تجاری ایران و پاکستانیکم مهر، تولد مردی از جنس مردمرئیس جمهور وارد نیویورک شدمعرفی عذاب روحی جهنمیانگروهک الاحوازیه تکذیب کرد
تاریخ :1397/02/23 6:12 PM
همراهی اروپایی‌ها در نقض برجام نباید نادیده گرفته شود/ لفاظی دیپلماتیک اروپایی‌ها در برجام
عضو هیأت علمی دانشگاه با اعلام اینکه شرط ماندن کشورمان در برجام گرفتن تصمیم قطعی از سوی کشورهای اروپایی باید باشد، گفت: ضمانت‌های کشورهای اروپایی تاکنون ....
عضو هیأت علمی دانشگاه با اعلام اینکه شرط ماندن کشورمان در برجام گرفتن تصمیم قطعی از سوی کشورهای اروپایی باید باشد، گفت: ضمانت‌های کشورهای اروپایی تاکنون در حد لفاظی‌های دیپلماتیک بوده است.

به گزارش بصیرآنلاین، هادی ابراهیمی با اشاره به اعلام خروج از برجام توسط آمریکا درباره مطرح شدن مذاکره با  کشورهای اروپایی اظهار کرد: مذاکره با کشورهای اروپایی باید همراه با تضمین عملی باشد و عزت ملی کشور نباید خدشه‌دار شود.

وی با اشاره به سابقه بدعهدی‌های کشورهای اروپایی افزود: حافظه تاریخی ملت ایران هنوز پیمان‌شکنی‌ها و بدقولی‌های اروپایی‌ها را نسبت به توافق‌نامه‌های قبلی نظیر سعدآباد، بروکسل و پاریس فراموش نکرده است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: طی ماه‌های گذشته، هیچ نشانه‌ای مبنی بر کمتر شدن میزان دشمنی اروپا نسبت به ایران دیده نمی‌شود و این مسأله در موضوعات منطقه‌ای و موشکی بیشتر نمایان‌گر است.

ابراهیمی با اشاره پیش‌بینی درست و درک عمیقی رهبری نسبت به آمریکا و بدعهدی او، آسیب‌شناسی روند گذشته مذاکرات را ضروری دانست، اضافه کرد: در دوران پسابرجام اروپایی‌ها نه تنها انتظارات اقتصادی ایران را برآورده نکردند، بلکه با آمریکایی‌ها در نقض برجام از جمله محدود کردن کشورمان در حوزه‌های موشکی و منطقه‌ای همراهی کردند.

عضو هیأت علمی دانشگاه با اعلام اینکه شرط ماندن کشورمان در برجام گرفتن تصمیم قطعی از سوی کشورهای اروپایی باید باشد، تصریح کرد: ضمانت‌های کشورهای اروپایی تاکنون در حد لفاظی‌های دیپلماتیک بوده، چرا که اولا منافع اروپا با آمریکا بیشتر از ایران است، به‌عنوان نمونه ارتباطات تجاری اروپا با آمریکا 20 تریلیون دلار است در حالی‌که رقم مراودات ما 30 میلیاردی است ثانیا اینکه اروپایی‌ها در مذاکرات به گفته خودشان بدون کدخدا یعنی آمریکایی‌ها هیچ کاره هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه نباید سه سال آینده باقیمانده دولت را به پای اروپا سوزاند، اظهار کرد: اگر بنا باشد در برجام هیچ شرط و مکانیزم قطعی وجود نداشته باشد، باز هم دچار مشکل خواهیم شد.

وی یادآور شد: وقتی آمریکایی‌ها بدون هزینه و بی‌اعتنا به توافق‌های بین‌المللی از برجام خارج شدند هیچ بعید نیست با تجربه‌ای که از سابقه بدعهدی‌های اروپایی‌ها داریم آنها نیز خارج نشوند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به محدودیت‌های اروپا در آژانس و شورای امنیت، خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها در تضمین امنیت خودشان محتاج آمریکایی‌ها هستند و بدون اجازه از آنان حتی قادر نبود هواپیمای ایرباس را که ساخت خودشان است به ایران بفروشند.

ابراهیمی ادامه داد: همه مسؤولان به جای خارج باید نگاه‌شان به داخل باشد و اگر قرار باشد برجام تداوم پیدا کند منافع ملت ایران باید تضمین شود.

وی در پایان گفت: نباید با پنهان شدن پشت برخی از واژه‌ها عهدشکنی آمریکایی‌ها را در رفتار شخصی ترامپ خلاصه کنیم چرا که این تصور کاملاً غلط است و آمریکایی‌ها با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند./فارس

انتهای پیام
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.