جمعه 23 آذر 1397 - Friday, December 14, 2018
شکوفایی مازندران باید به دست خودمان رقم بخوردمازندران دارای امنیت مناسب و برکات الهی استحدیث امام باقر(ع) درباره حکمتعمر شورای همکاری خلیج‌فارس به سر آمده است/ احتمال تشکیل شورای دیگری تحت نظارت آمریکاآقای جهانگیری! چرا معاون اول مانده‌اید؟کرونری قلب (CHD) چیست؟سلبریتی‌ها در کانون انتقادات مردمبررسی دستمزد کارگران برای سال ۹۸ به کجا رسید؟کلمبیا با دلار‌های اضافه در دسترس کی‌روش!تصویر روزنامه‌های ورزشیصفحه نخست روزنامه‌های بصیرآنلاینتوانمندی کم نظیر ایران در صنعت شکلات‌سازی/عرصه‌ای برای افزایش صادرات غیرنفتیروحانی: قدرت علمی، باعث غرور ملی است/حضرت امام (ره) حضور مردم را مایه بقای نهضت اسلامی می‌دانستهمه بايد از دستاوردهاي انقلاب هنرمندانه دفاع كنيمفضای مجازی پاتوق اصلی امروز ساقی‌های گل‌فروش!لیگ پر ستاره وزنه برداری بدون درآمد!یمن؛ نقض آشکار حقوق بشرهر آنچه در برنامه نود گذشتورود پیکر ۷۲ شهیدتازه تفحص شده دوران دفاع مقدسحمایت وزارت علوم از برنامه‌های پژوهشی و گسترش اشتغالزایی/ بودجه پارک‌های علم و فناوری افزایش پیدا می‌کند
تاریخ :1397/02/05 7:51 AM
تنها چیزی که دارم آبروست/ اگر کار غیرقانونی انجام می‌دهم، خیانت‌کارم!
وزیر نفت گفت: تنها چیزی که بنده دارم آبروست و برای آن می‌ایستم و اجازه نمی‌دهم کسی بگوید که کار‌های مخفی و سری انجام می‌دهم....
وزیر نفت گفت: تنها چیزی که بنده دارم آبروست و برای آن می‌ایستم و اجازه نمی‌دهم کسی بگوید که کار‌های مخفی و سری انجام می‌دهم.

به گزارش بصیرآنلاین، بیژن زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی که برای پاسخگویی به سوال جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات درباره اینکه برندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت مقدمه تسلط فامیل‌های ثروت و قدرت و باشگاه نفتی در بخش خصوصی می‌شود، به بهارستان آمده بود، اظهار کرد: در وهله اول کریمی قدوسی باید صراحتا درباره سوالش یعنی اثرگذاری فامیل‌های ثروت و قدرت و نقش لابی مخفی در تصمیم‌سازی‌ها توضیح دهد و بگوید منظورش چیست و آیا منظورش آن است که این افراد تحت مدیریت بنده علیه امنیت ملی اقدام می‌کنند؟

وی با بیان اینکه شکی نیست که صنعت نفت ما می‌تواند در توسعه کشور نقش عظیمی داشته باشد، گفت: اینکه آقای کریمی قدوسی گفت انگلیسی‌ترین وزارتخانه ما قبل از انقلاب، وزارت نفت بود جای تعجب دارد چرا که این وزارتخانه سال 58 و پس از انقلاب تأسیس شده است.

زنگنه با بیان اینکه بنده از مصرترین افراد هستم برای آن که درآمد نفت برای توسعه مناطق نفت خیز تخصیص داده شود، تصریح کرد: این نماینده در سوال خود به افزایش صادرات نفت اشاره کرد در حالی که بنده سیاستگذار نیستم بلکه مجری سیاستگذاری‌های نظام هستم.

وزیر نفت افزود: در بخشی از سیاست‌های ابلاغی آمده است که ظرفیت تولید نفت متناسب با ذخایر موجود باید افزایش یابد که این هدف در جهت برخورداری کشور از قدرت اقتصادی، امنیتی و سیاسی است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش تولید نفت و حضور کشورمان در بازارهای جهانی از نظر امنیتی هم به ما کمک می‌کند، گفت: در حال حاضر روسیه 10 میلیون بشکه نفت و 200 میلیارد متر مکعب گاز صادر می‌کند و همین مسئله باعث می‌شود که هیچ کشوری در اروپا جرئت نکند تحریمش کند چرا که در صورت تحریم این کشور دیگر کشورهای اروپایی هم فلج می‌شوند.

بیشتر بخوانید: مجلس از پاسخ زنگنه به سوال نماینده مشهد و کلات قانع شد

زنگنه با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، متذکر شد: در این سیاست‌ها مقام معظم رهبری تأکید بر حفظ و توسعه ظرفیت‌های تولید نفت و گاز کرده‌اند که در سیاست‌های کلی برنامه ششم هم بر این مهم تأکید شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه ما برای توسعه باید با خارجی‌ها کار و تعامل کنیم چراکه هم به سرمایه و هم به تکنولوژی نیاز داریم، اظهار کرد: البته بنده معتقدم که تا جایی که امکان دارد باید از بازارهای داخلی خود هم استفاده کنیم و در همین راستا طرح 6 میلیارد دلاری برای بهره گیری از بازار داخلی خود در این زمینه تهیه کرده‌ایم.

وی گفت: درباره قرارداد توتال هم باید بگویم که 80 درصد برنده مناقصه‌ها در توتال شرکت‌های ایرانی هستند.

زنگنه با انتقاد از کسانی که می‌گویند وی نگاهی به داخل ندارد، تصریح کرد: خدا وکیلی بگویید که آیا من نگاه به خارج دارم؟ مپنا را چه کسی درست کرد؟ ما در سال 76 یک میلیارد تولید پتروشیمی داشتیم که در حال حاضر به بیش از 20 میلیارد دلار رسیده است.

وزیر نفت با بیان اینکه بنده به هیچ‌وجه نمی‌گویم که عزت کشورمان با تعامل با کشورهای خارجی از بین می‌رود، گفت: چه طور برای تیم ملی فوتبال و تیم‌هایی چون استقلال و پرسپولیس مربی خارجی می‌آوریم اما ما در وزارت نفت نباید تعامل با کشورهای خارجی کنیم؟ چرا از روابط با کشورهای خارجی ترس داریم؟ ما باید با آ‌نان کار و تعامل کنیم.

وی درباره طرح برندینگ گفت: در حال حاضر بیش از 3 هزار جایگاه عرضه سوخت مایع و بیش از 2 هزار جایگاه عرضه CNG در کشور فعال هستند و شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی مستقیما با تک تک این جایگاه‌ها طرف قرارداد است که این امر موجب افزایش هزینه‌های دولت شده است.

زنگنه تأکید کرد: وزارت نفت در راستای کاهش تصدی‌گری دولت و بهبود و ارتقای رفاه مصرف کننده، افزایش ایمنی و نظارت بهتر بر این جایگاه‌های سوخت اقدام به انتشار دستورالعمل و ضوابطی جهت عقد قرارداد با یک سری شرکت‌های صاحب صلاحیت و نام تجاری کرده‌است.

وزیر نفت با بیان اینکه در این طرح هیچگونه اجباری در کار نیست، و از ابتدا اختیاری بوده است، گفت: با این طرح جایگاه‌ها تشویق می‌شوند که با حفظ حقوق و مالکیت خویش تحت نظارت شرکت‌های صاحب نام تجاری قرار گیرند و این طرح نمی‌تواند هیچ انحصاری ایجاد کند.

وی متذکر شد:‌ ما جایگاه‌های سوخت بسیار زیادی داریم که صرفا برای پخش نفت و گازوئیل به آنها شرکت پخشی با 17 هزار پرسنل ایجاد شده است و ما باید برای کاهش تصدی گری به این طرح توجه کنیم و در هیچ کشوری تا این حد جایگاه سوخت وجود ندارد و کاملا این طرح به نفع جایگاه‌داران است.

زنگنه درباره باشگاه نفتی که در سوال نماینده مردم مشهد به آن اشاره شده است،‌ گفت: تنها چیزی که بنده دارم آبروست و برای آن می‌ایستم و اجازه نمی‌دهم کسی بگوید که کارهای مخفی و سری انجام می‌دهم.

وزیر نفت با تأکید بر اینکه ایرادی ندارد که با هم مخالف باشیم اما نباید از همان متنفر باشیم، افزود: چرا تا این حد به وزیر خود سوء‌ظن دارید؟ اگر بنده کار غیرقانونی انجام می دهم، جانی و خیانتکارم؛ این اظهارات نه تنها توهین به من بلکه توهین به 290 نماینده‌ای است که به بنده اعتماد کردند.

وی با بیان اینکه قطعا دستگاه‌های قضایی با کسی تعارف ندارند و برخوردهای خود را در صورتی که موردی را ببینند، انجام می‌دهند، گفت: موسسه اندیشه ورزان نفت و نیرو با مجوزهای قانونی تأسیس شده است که دارای 200 عضو اصلی که مدیران ارشد نفت و برق هستند می‌باشد که این موسسه کار مخفی انجام نمی‌دهد و باید به آنها احترام بگذاریم و حتما نباید آنان در دولت باشند و به خوبی می‌توانند کارهای خود را در یک نهاد غیردولتی مجوز دار انجام دهند.

زنگنه با بیان اینکه موتور پیشران اقتصاد کشور می‌تواند ‌نفت، گاز و پتروشیمی باشد، گفت: ما برای کار نفت به حمایت شما نیاز داریم و از نظر منابع دارای وضع خوبی نیستیم.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.