چهارشنبه 7 فروردين 1398 - Wednesday, March 27, 2019
واکنش رئیس قوه قضاییه به فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضویسال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی استسال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است/ همه باید در برابر مشکلات احساس مسئولیت کنیمرهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1398 را سال "رونق تولید" نام گذاری فرمودندامیدواریم سال آینده مشکلات سال جاری را نداشته باشیم/ هدف آمریکا بازگشتن به تهران استحدیث امام کاظم (ع) درباره نگه داشتن خشمخبرخوش سردار کمالی برای سرباز معلمنحوه درس خواندن در تعطیلات نوروزاین شماره تلفن مهم را به خاطر بسپارید!چرا خلبان‌ها اجازه ریش گذاشتن ندارند؟فروش فوری ۸ محصول سایپادفع فوری سنگ کلیه با چند روش خانگیعرب مدیر عامل پرسپولیس شددلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدعملیات مشترک ایران و ترکیه علیه پ‌ک‌ک۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای وزیر دولت نهم۳۷ نکته ضروری درمورد چهارشنبه‌سوریافشاگری هافبک استقلالتمام کالاهای اساسی ایام عید تامین شده استلاستیک اجاره‌ای برای معاینه فنی
تاریخ :1397/02/04 6:27 PM
ضرورت تغییر ادبیات رییس جمهور در قبال سپاه پاسداران/ عجز استکبار جهانی، از اقتدار و بصیرت سپاه
عضو هیات علمی دانشگاه، کارشناس و تحلیلگر برجسته مسائل سیاسی و اجتماعی، در واکنش به مواضع و اظهارات اخیر رییس جمهوری در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ...
عضو هیات علمی دانشگاه، کارشناس و تحلیلگر برجسته مسائل سیاسی و اجتماعی، نسبت به مواضع و اظهارات اخیر رییس جمهوری در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، واکنش نشان داد.

به گزارش بصیرآنلاین، دکتر هادی ابراهیمی با بیان اینکه طعنه‌گویی و اتهام‌پراکنی‌ها علیه سپاه پاسداران، زیبنده رییس جمهور نیست، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يك نيرويی برخاسته از بطن ملت انقلابي بود و تقابل با سپاه، تقابل با ملت بزرگ ایران است.

*سپاه مانعی محکم در برابر جولان داعش و پیاده نظام های امریکا

عضو هیات علمی دانشگاه اظهار داشت: اگر مقاومت‌های سپاه و هوشمندی فرمانده انقلابی و خردمند نیروی قدس و رزمندگان مدافع حرم نبود، امروز منطقه و بلکه سرزمین عزیزمان ایران، جولانگاه داعش و پیاده نظام های امریکا و متحدان غربی و عربی آن و تحقق خط ژئوپولتیکی و راهبردی موردنظر آنان در غرب آسیا می شد.

وی افزود: اینک که نه تنها داعش فروپاشیده است، بلکه حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن سردرگم، در جستجوی راهی برای نجات خود از بی آبرویی حادث شده، هستند.

ابراهیمی ادامه داد: هرچند این توطئه بزرگ در حقیقت زاییده تفکر و برنامه های سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی خود آنان بوده است.

وی با اشاره به جمله‌ی معروف امام راحل که فرمودند: "که ای کاش من یک پاسدار بودم" یا "اگر سپاه نبود، کشور هم نبود"، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره هجمه‌هایی علیه سپاه در راستای تضعیف نظام و امنیت ایران اسلامی انجام می‌شد.

*تقابل با سپاه، تقابل با ملت بزرگ ایران است

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه در اوایل تشکیل سپاه، افراد و جریانات مختلف مخصوصاً بنی‌صدر علیه سپاه مسئله‌سازی کردند، اظهار داشت: زمانی که بحث ادغام سپاه با ارتش مطرح بود، در پاسخ به این هجمه‌ها، بعدها مقرر گردید روزی به نام روز سپاه و پاسدار نام‌گذاری شود.

وی به سخنان امام راحل اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره)، در بخشی از سخنان خود در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمود: «من از سپاه راضی هستم و به هیچ‌‏وجه نظرم از شما برنمی‏گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‏دارم. چشم من به شماست."

*افتخار سپاه، خدمت به اهداف انقلاب اسلامی

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، گفت: سپاه افتخار می کند که نام سرداران غیرتمند، انقلابی و ولایی آن همواره در زمره اهداف سرویس های جاسوسی و جوخه‌های ترور منافقین، صهیونیست‌ها و حامیان غربی و منطقه‌ای آنان قرار دارد.

وی ادامه داد: سپاه  افتخار می کند که همواره در تلخی ها  و شیرینی‌های روزگار در کنار مردم شریف ایران بوده و زلزله زدگان کرمانشاه، ورزقان، بم و گرفتار شدگان در سیل و برف طی سالیان اخیر شاهدان صادق و فهیم این حقیقت هستند.

*سپاه، هوشمندانه دشمنان انقلاب را رصد می کند

ابراهیمی با بیان اینکه تعرض روحانی به سپاه، در مراسمات ارتش مسبوق به سابقه است، تصریح کرد: فرماندهان ارتش و سپاه بزرگ‌تر و هوشمندتر از آن هستند که در این قیاس‌ها گرفتار آیند. وی اضافه کرد: بدون تردید روحانی به ارتباط صمیمانه، رفت‌وآمدها و تعاملات برادرانه ارتش و سپاه کمک کرده است.

وی افزود: آنان رسالتی بزرگ دارند که با روحانی و بدون روحانی باید ادامه دهند و حوادث زمان لطمه‌ای به این «برادری مقدس» وارد نخواهد کرد، چرا که غیریت آنان نه روحانی است و نه خود آنها و به ضرس قاطع، دشمن کمین‌گرفته را گم نخواهند کرد.

کارشناس و  تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی، خاطرنشان کرد: طعنه‌گویی و اتهام‌پراکنی‌هایی از این دست آن هم در حالی که سپاه به خاطر نشان دادن ضرب شصت به دشمنان، در سیبل تحریم و تخریب و تبلیغات منفی قرار دارد، سؤال برانگیز است.

*عجز استکبار جهانی، از اقتدار و بصیرت سپاه

ابراهیمی گفت: اظهارات مبهم و سؤال‌برانگیز رئیس‌جمهور با استقبال رسانه‌های بیمار بیگانه‌‌ای مواجه شد که دولت‌های متبوع آنان و عمله‌های گروهکی‌شان مکرراً از اقتدار و بصیرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضربات استراتژیک دریافت کرده‌اند.

 وی در ادامه خاطرنشان کرد: صدای آمریکا، بی‌بی‌سی، دویچه‌وله، شبکه صهیونیستی بالاترین و... از جمله رسانه‌هایی بودند که با استقبال از بخشی از سخنان روحانی در همایش مبارزه با فساد، این اظهارات را به سپاه نسبت دادند.

*توهین و ناسزای رئیس جمهور به منتقدان انقلابی

ابراهیمی اظهار داشت: چرایی چنین رفتاری آن هم از سوی برخی افراد که مسئولیت هم در نظام اسلامی دارند، سئوال بزرگی است که باید همان‌ها به آن پاسخ دهند.

وی افزود: چرا اختلاف افکنی می‌کنند؟ چرا سعی دارند میان سپاه و ارتش که دو بال نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند فاصله بیندازند؟ آیا طرح مسائل نظامی و امنیتی در شرایطی که پیرامون جمهوری اسلامی ایران آتش جنگ برافروخته شده جایز است؟ تخریب و تضعیف هر یک از دو رکن اساسی اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی، زمینه حمله را فراهم می‌کند. چرا با برخی سخنان به این دو رکن شلیک می‌شود؟!

وی با تاکید بر اینکه حمله رئیس جمهور به دستگاه‌های نظارتی، آن هم در یک چنین نشستی معقول نیست، اذعان کرد: قوه مجریه در قانون اساسی وظیفه اجرا را به عهده دارد، ده‌ها دستگاه نظارتی در مجلس، قوه قضائیه و حتی خود دولت، وظیفه نظارت بر حسن انجام کار دولت را به عهده دارند، اما آنها فقط وظیفه اعلام تخلف را ندارند، آنها مخبر و گزارشگر نیستند، بلکه آنها وظیفه برخورد را هم دارند. 

ابراهیمی در بخش پایانی سخنانش با اشاره سخنان پیشین رییس جمهوری مبنی بر ناقص العقل خواندن دستگاه نظارتی با  منطق، ادب و آداب حکمرانی خوب نمی‌خواند، گفت: ناقص العقل خواندن دستگاه نظارتی، پنجاه و پنجمین توهین و ناسزای رئیس جمهور به منتقدین است که این بار نصیب منتقدینی شده است که در حاکمیت هستند و وظیفه نظارتی طبق قانون اساسی دارند.


نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.