جمعه 2 فروردين 1398 - Friday, March 22, 2019
واکنش رئیس قوه قضاییه به فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضویسال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی استسال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است/ همه باید در برابر مشکلات احساس مسئولیت کنیمرهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1398 را سال "رونق تولید" نام گذاری فرمودندامیدواریم سال آینده مشکلات سال جاری را نداشته باشیم/ هدف آمریکا بازگشتن به تهران استحدیث امام کاظم (ع) درباره نگه داشتن خشمخبرخوش سردار کمالی برای سرباز معلمنحوه درس خواندن در تعطیلات نوروزاین شماره تلفن مهم را به خاطر بسپارید!چرا خلبان‌ها اجازه ریش گذاشتن ندارند؟فروش فوری ۸ محصول سایپادفع فوری سنگ کلیه با چند روش خانگیعرب مدیر عامل پرسپولیس شددلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدعملیات مشترک ایران و ترکیه علیه پ‌ک‌ک۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای وزیر دولت نهم۳۷ نکته ضروری درمورد چهارشنبه‌سوریافشاگری هافبک استقلالتمام کالاهای اساسی ایام عید تامین شده استلاستیک اجاره‌ای برای معاینه فنی
تاریخ :1397/01/25 7:49 PM
غرب در گرداب سوريه
دلارهاى نفتى عربستان و ترغيب امريكايى ها توسط صهيونيست ها تأثير زيادى در اين تهاجم داشته اند، فلذا ما در سياستهاى منطقه اى خود، نه تنها بايد پاسخ مناسبى به متجاوزان غربى بدهيم، بلكه....
در بلا بودن، به از بيم بلاست!
بالاخره نظام سلطه جهانى، پس از اطمينان از شكست در جنگهاى نيابتى داعش در عراق و سوريه و از دست دادن آخرين اميدهاى خود با سقوط غوطه شرقى و فتح دوما به دست ارتش سوريه، آخرين برگ برنده خود را هم كه همين حملات موشكى و هوايى بود و با ابهت بسيار زياد در رسانه هاى غول پيكر و نيز فضاى نافذ مجازى كه به بهانه ادعاى كذب حملات شيميايى سوريها عليه تروريستها تبليغ مى شد، رو كرد، ادعايى كه در حمله به عراق در باره برخوردارى از سلاح هسته اى مطرح شده بود و نهايتا" خودشان به غلط بودن خبر اعتراف كردند، اما ديگر فايده اى نداشت!
جالب اينجاست كه عليرغم اين ادعا، شاهد بروز نيات پنهان فرب نيز بوده ايم كه طى آن اعلام شد كه هدف از اين تهاجم اين است كه روسيه و ايران نتوانند از شرايط بوجود آمده در سوريه بهره بردارى كنند!
اين تهاجم همانند همه تجاوزات قبلى قطعا" راه به جايى نخواهد برد و هرگز نخواهد توانست منجر به نجات تروريستها و يا تأمين امنيت صهيونيستها و يا بسترساز پيشروى آنها عليه مسلمانان و كشورهاى اسلامى شده و يا مزدوران عرب را به جايى برساند.  
نكته مهم اين ماجرا، تكرار شكست  هاى دومينوگونه سياستهاى غرب در خاورميانه و ناكامى سياستهاى جبرانى و ترميمى ناشى از اين همه شكستهاى خفت بار در سالهاى اخير است.
اين سلسله شكستها كه از شكست اسرائيل در برابر حزب الله استارت خورده و تا شكست هاى اخير تروريستهاى داعش در غوطه شرقى استمرار يافته، نظام سلطه را به دخالت مستقيم  واداشته و يقينا" با اتحاد مردم و اقتدار ارتش سوريه و حمايت متحدان سوريه، راه بجايى نبرده و شكست ديگرى را بر شكستهاى قبلى خواهد افزود.
اتفاق اصلى اين تهاجم، ناامنى اتباع غربى در منطقه و نيز انزواى سران خائن عرب در بين مردم منطقه و مهمتر از همه ناامنى صهيونيستها به واسطه خشم هايى است كه خودشان اينگونه توليد مى كنند!
آنچه كه مى توان در اين فرصت به آن پرداخت اين است كه دلارهاى نفتى عربستان و ترغيب امريكايى ها توسط صهيونيست ها تأثير زيادى در اين تهاجم داشته اند، فلذا ما در سياستهاى منطقه اى خود، نه تنها بايد پاسخ مناسبى به متجاوزان غربى بدهيم، بلكه بايد سياستهاى فشارنده خود عليه رژيم اشغالگر قدس و دولت وهابى عربستان را استمرار بخشيده و بيش از پيش تقويت كنيم.
ضمنا" تأكيد مى شود كه اين عمليات، اولا" شكست خورده و ثانيا" در عمل پايان يافته و حتى اگر در مقطعى استمرار يابد، باز هم راه بجايى نخواهد برد و ثالثا" اين تهاجم دل كسى را خالى نكرده و باز هم باجى به غرب و متحدان منطقه اى آنها داده نخواهد شد و رابعا" اين تهاجم، اتحاد مردم سوريه و حتى مردم منطقه را بيش از پيش كرده و نهايتا" آغازى است بر پايان هارت و پورت هاى ترامپ و نتانياهو و تلاشهاى مزدورانه و دوره گردى هاى ذليلانه سعودى ها و فرصتى است براى شمارش مرگ وهابى ها و صهيونيست هاى اشغالگر كه طبعا" در رأس استراتژى جبهه مقاومت قرار داشته و دارد!
نكته پايانى مربوط به ناتوانى موشك ها و سلاح هاى مدرن غرب در برابر سپر دفاعى نه چندان پيشرفته سوريهاست كه قابل مقايسه با توان پدافندى فوق پيشرفته ايران اسلامى نيستند و عملا" نشان داده شد كه گزينه نظامى روى ميز امريكايى ها تا چه اندازه پوشالى است!
به هر حال حضور گسترده، شجاعانه و حمايتگرانه مردم سوريه در ميدان اموى هاى دمشق در اوج تهاجمات موشكى و هوايى عليه ائتلاف غرب، بسيار قابل ستايش و نيز قابل الگوبردارى است.
اميدواريم كه با درايت هاى مقام معظم رهبرى كه همواره راهگشا بوده، ايران اسلامى بتواند از اين آزمون نيز سربلند بيرون بيايد و باز هم ايفاگر نقش اثرگذار منطقه اى جمهورى اسلامى ايران همچون گذشته باشد.

صادقعلى رنجبر_مدرس دانشگاه
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.