يکشنبه 27 مرداد 1398 - Sunday, August 18, 2019
علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزیحقوق‌های نجومی به نام بازنشستگان به کام مدیرانکُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسیدفرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!صفحه نخست روزنامه‌های امروزخرید زمین با پول دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی را نمی‌توانم رد کنم/ باید بودجه دارویی به حسابی جدا ریخته شودماجرای حساب اجاره‌ای برای باربران بازار‌هاخط‌‌ و‌ نشان «FBI» برای مدعوین کنفرانس «افق نو»هشت تیم لیگ برتر با البسه خارجیمقابله با فساد باید جهادگونه باشد/ در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سمت قله داریمصحبت‌های مقام عراقی از نقش سردار سلیمانی در مقابله با داعشافزایش سطح کیفیت در حوزه دریانوردیفرار کشتی گیر ایرانی از قرعه نحستحقق قانون فارغ از مطبوعات آزاد ناممکن استهمکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام استوزیر خارجه نماینده کل ملت ایران است، نه جناح‌ها و گروه‌هامجوز واردات برنج صادر شدپنجمین مزه موجود در دنیاگاف جدید ترامپگاف بزرگ بی‌بی‌سی
تاریخ :1397/01/22 8:52 AM
روسيه قطعنامه پيشنهادی آمريکا را وتو کرد
روسیه در نشست شورای امنیت پیش‌نویس ارائه شده از سوی آمریکا و متحدانش درباره سوریه را وتو کرد.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از رویترز، روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سوریه قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره این کشور را وتو کرد.

نماینده روسیه در سازمان ملل پیش از این اعلام کرده بود در صورتی که پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره حمله شیمیایی ادعایی در دومای سوریه در شورای امنیت به رأی گذاشته شود، مسکو آن را وتو خواهد کرد.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل پیش از رای‌گیری در نشست شورای امنیت برای بررسی اوضاع سوریه و حمله شیمیایی در این کشور مدعی شد: «ما باید به این حملات وحشیانه به غیرنظامیان در سوریه پایان دهیم.»

نماینده آمریکا گفت هفته‌هاست که برای ایجاد ساز و کاری برای تحقیق درباره حملات شیمیایی در سوریه تلاش می‌کند و پیش نویس امشب بر اساس پیشنهادات کشور‌های مختلف تنظیم شده است.

او افزود: «تاریخ این لحظه را ثبت خواهد کرد؛ لحظه‌ای که شورای امنیت به وظیفه اش عمل کرد و یا در محافظت از مردم سوریه کاملا شکست خورد.»

نماینده روسیه در سازمان ملل پس از اظهارات نماینده آمریکا درباره سوریه گفت: «هیئت آمریکایی در تلاش برای گمراه کردن جامعه بین الملل است. قطعنامه پیشنهادی آمریکا همه اشکالات ساز و کار تحقیقاتی گذشته را دارد. آمریکا می‌خواهد ساز و کار پیشین را که عروسک خیمه شب بازی مخالفان دمشق بود، احیا کند.»

نماینده روسیه افزود: «سوال من این است که اصلا چرا می‌خواهید تحقیق کنید؟ شما که از قبل نتیجه را مشخص کرده‌اید. شما نمی‌خواهید حقیقت را بدانید، بلکه مدت‌هاست که دنبال بهانه‌ای برای حمله بوده‌اید.»

نماینده روسیه گفت: «سال گذشته هم دقیقا همین مسیر طی شد و شما با همین بهانه به سوریه حمله موشکی کردید. این بار هم کلاه سفید‌ها بهانه لازم را در اختیار شما قرار دادند.»

وی گفت: «قطعنامه پیشنهادی آمریکا همه اشکالات ساز و کار تحقیقاتی گذشته را دارد.»

روسیه همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده بود پیش‌نویس ارائه شده از سوی آمریکا و متحدانش علیه سوریه را وتو کرد.

در این رای‌گیری، روسیه و بولیوی به قطعنامه آمریکا رای منفی دادند. چین رای ممتنع داد و ساحل عاج و قزاقستان رای مثبت دادند.

پیش نویس ارائه شده از سوی روسیه نیز در شورای امنیت رای نیاورد.

پس از آنکه روسیه قطعنامه آمریکا و متحدانش درباره گزارش‌های مربوط به ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه را وتو کرد و پیش نویس قطعنامه روسیه نیز رای نیاورد، روسیه قطعنامه دیگری را در شورای امنیت مطرح کرد.

در این پیشنهاد خواستار آن شد که سازمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای وظیفه بازرسی و تهیه گزارش از دوما را طی دو هفته به عهده بگیرد.

سوئد خواستار برگزاری نشست غیرعلنی شورای امنیت پیش از آغاز رأی گیری در مورد دومین قطعنامه پیشنهادی روسیه شد. در این خصوص جلسه‌ای پشت در‌های بسته شورای امنیت برگزار شد.

پیش‌نویس این قطعنامه تنها پنج رای موافق کسب کرد و ۴ کشور به آن رای مخالف و ۶ کشور نیز رای ممتنع دادند. قطعنامه‌های سازمان ملل تنها در صورتی تصویب می‌شوند که دست‌کم ۹ رای موافق کسب کنند و هیچیک از اعضای دائم شورای امنیت نیز آن‌ها را وتو نکنند.

این قطعنامه که به پیشنهاد سوئد تهیه و با نام دومین قطعنامه روسیه ثبت شده بود با وتو آمریکا و انگلیس و فرانسه مواجه شد.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.