جمعه 23 آذر 1397 - Friday, December 14, 2018
شکوفایی مازندران باید به دست خودمان رقم بخوردمازندران دارای امنیت مناسب و برکات الهی استحدیث امام باقر(ع) درباره حکمتعمر شورای همکاری خلیج‌فارس به سر آمده است/ احتمال تشکیل شورای دیگری تحت نظارت آمریکاآقای جهانگیری! چرا معاون اول مانده‌اید؟کرونری قلب (CHD) چیست؟سلبریتی‌ها در کانون انتقادات مردمبررسی دستمزد کارگران برای سال ۹۸ به کجا رسید؟کلمبیا با دلار‌های اضافه در دسترس کی‌روش!تصویر روزنامه‌های ورزشیصفحه نخست روزنامه‌های بصیرآنلاینتوانمندی کم نظیر ایران در صنعت شکلات‌سازی/عرصه‌ای برای افزایش صادرات غیرنفتیروحانی: قدرت علمی، باعث غرور ملی است/حضرت امام (ره) حضور مردم را مایه بقای نهضت اسلامی می‌دانستهمه بايد از دستاوردهاي انقلاب هنرمندانه دفاع كنيمفضای مجازی پاتوق اصلی امروز ساقی‌های گل‌فروش!لیگ پر ستاره وزنه برداری بدون درآمد!یمن؛ نقض آشکار حقوق بشرهر آنچه در برنامه نود گذشتورود پیکر ۷۲ شهیدتازه تفحص شده دوران دفاع مقدسحمایت وزارت علوم از برنامه‌های پژوهشی و گسترش اشتغالزایی/ بودجه پارک‌های علم و فناوری افزایش پیدا می‌کند
تاریخ :1396/12/22 8:12 AM
آمریکایی ها عقرب جراره هستند/ رژیم صهیونیستی باید از صفحه روزگار محو شود
فرمانده کل ارتش گفت: آمریکایی ها عقرب جراره هستند و کارشان زهر در جان ملت ها ریختن است، عقرب جراره را باید زیر پا له کرد.

به گزارش بصیرآنلاین؛ امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان مهدی و حمید باکری که دوشنبه شب 21 اسفندماه در تالار وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: سیره و زندگی این شهیدان را مطالعه کردم تا ببینم چه برای ما به عنوان بازماندگان این قافله بزرگ آورده اند و چه درسی می توانیم از سیره آنان برای خودمان و آیندگان استخراج کنیم.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: به علت اینکه معلم نظامی هستم با همان زاویه دید و از همان منظر زندگی شهید باکری را مطالعه و نکات حاوی اهمیتی از آن استخراج کردم. شاید جا داشته باشد که برای هر نکته سیره این شهید بزرگ کلاس ها، دوره ها و میزگردها گذاشت.

وی تصریح کرد: نکته نخست جلوه لطف خداوند در سیره شهید باکری است. این از مهربانی خداوند است که در هر برهه ای از زمان امثال شهید باکری را معرفی می کند تا الگو و اسوه باشند و به برکت آنان راه را گم نکنیم.

موسوی گفت: با نگاه به زندگی باکری ها می شود با کمترین هزینه با همه مشکلات دست و پنجه نرم کرد و بیشترین خدمات را به مردم کرد و پیروز شد.

وی با تاکید بر ینکه اگر امثال شهید باکری ها نبودند شاید ما به سرمایه ها ی عظیم نهفته در وجودمان پی نمی بردیم، تصریح کرد: وجود چنین الگوهایی حجت را بر ما تمام کرده است و این لطف خداوند به ما بندگان است.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: انقلاب اسلامی انقلاب رویش های معجزه گون است. این انقلاب کسانی را در دل و مکتب خود پرورش داده که ما قبلا فقط در تاریخ معصومین و آن هم در میان اصحاب خاص نام آنها را شنیده بودیم. شهید باکری یکی از رویش های معجزه گون انقلاب است.

موسوی با بیان اینکه امام راحل باغبان گل های معطر دشت پهناور انقلاب بودند، اظهار کرد: ایشان گلهایی را پرورش دادند که عطر و جمال آنها مرزهای تاریخ و پهنای جغرافیا را در نوردید. امثال شهید باکری ها گلهای پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره) هستند.

وی با اشاره به ارزش های اسلامی، افزود: اسلام عزیز دین تبیین خوبی ها و ارزش هاست و حجت هایی را در هر زمان ارائه می کند که ما و شما در رفتار و گفتار ، فرماندهی، نوع مدیریت و سلوک آنها این خوبی ها را می بینم شهید باکری از این منظر یکی از برجسته ترین افتخارات دین مقدس ماست.

فرمانده کل ارتش با اشاره به قطعی بودن وعده الهی، تاکید کرد: با وجود امثال شهید باکری خداوند سند و اسنادی را برای قطعی بودن وعده های خود ارائه می کند. شهید باکری دوره های معمول فرماندهی جنگ را طی نکرده بود. اداره جنگ کاری علمی و متکی به تجربه و هنر است.

موسوی تصریح کرد: ما هیچ کدام منکر علوم، تاثیر دانش تجربه و هنر در جنگ نیستیم. هیچ کسی جنگ را رشته ای نمی داند که هر کسی بتواند آن را اداره کند، اما چگونه این اتفاق می افتد یک جوانی که هیچ کدام از این دوره ها را طی نکرده، در قامت فرمانده ای توانا ظاهر می شود و ژنرال های دشمن در برابر او پشتت شان به خاک می افتد. اینجاست که پای وعده تخلف ناپذیر الهی پیش می آید.

وی با اشاره به دین و اخلاق در فرماندهی، افزود: از مطالعه سیره شهید باکری استخراج می شود که دین و اخلاق تا چه میزان می تواند در فرماندهی موثر باشد. اگر کسی متدین به دین شد چه اندازه در مدیریت او تاثیر دارد مطالعه در سلوک شهید باکری این نفوذ و تاثیر را نشان می دهد.

موسوی با اشاره به برکت عمر و اینکه دقایق، روزها و سال ها همه مفاهیم اعتباری اند، اظهار کرد: می شود یک نفر صد سال عمر کند، بعد هم برود و هیچ اثری از او باقی نماند. اما یک انسان حداکثر سی سال عمر کند اما برکت او همچنان ادامه داشته باشد. امروز 33 از شهادت باکری می گذرد و میلیون ها فرد به ایران و جهان به نور شهید متوجه اند. صد 30 سال دیگه هم بگذرد، آیندگان خواهند دید که نام، راه، سیره و برکت باکری باقی می ماند و این برکت عمر است.

فرمانده کل ارتش درباره بصیرت گفت: اینکه کسی بداند، انقلابی چه نیازی به او دارد، چگونه و کجا به او نیاز دارد، اینها سوالات مهمی است که برخی عقلای ظاهری از درک آن تجدید شدند و برخی هم رد شدند؛ اما یک جوان دقیق ترین و صحیحی ترین پاسخ ها را برای این سوال ها به دست می آورد و تا آخر به آن عمل می کند.

وی تاکید کرد: در تاریخچه زندگی شهید باکری می بینیم که ساواک او را بارها بازجویی و تهدید می کند اما شهید باکری کار خود را می کند. وقتی به او می گویند مگر تعهد ندادی، مکرر نمی‌دانی زیر نظر هستی، می گوید ساواک کار خود را می کند تا هم باید کار خودمان را بکنیم.

موسوی گفت: دشمنان ما هر چه می خواهند انجام بدهند. هر چه می خواهند فشار بیاورند. آنها کار خود را می کنند و ما هم باید به تکلیف خود عمل کنیم.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: آمریکایی ها عقرب جراره هستند و کارشان زهر در جان ملت ریختن است. عقربه گزاره را باید زیر پا له کرد.

وی افزود: رژیم نحس و نامشروع صهیونیستی با جنایت برنامه ریزی شد و با جنایت پا گرفت و با جنایت ادامه حیات می دهد. کار جانی جنایت است. او کار خود می کند ما هم باید کار خود بکنیم. جانی را باید از صفحه روزگار محو کرد.

موسوی تاکید کرد: اگر ما امروز می توانیم، اینگونه مقتدر و مطمئن در دهن دشمنان ملت و انقلاب بزنیم به برکت وجود این شهیدان بزرگوار است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: اگر می توانیم با اقتدار و اطمینان بگوییم که این ملت سرانجام آمریکای جهانخوار را در اریکه قدرتش سرکوب خواهد کرد به برکت وجود این شهیدان والا مقام است.

وی تصریح کرد: اگر می توانیم با اطمینان و بدون کوچکترین شک و تردید بگوییم عمر نامیمون رژیم نحس صهیونیستی رو به اتمام است به برکت این شهیدان عزیز است.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: اگر این ملت بزرگ علیرغم همه مشکلات و گرفتاری ها و به کوری چشم همه دشمنان بر قله عزت و اقتدار در منطقه نشسته است به برکت این شهیدان است. اگر بی شک و امیدوار به آینده روشن در مسیر دستیابی به تمدن نوین اسلامی گام بر می داریم به برکت امسال شهید باکری هاست.

وی تاکید کرد: خود این شهیدان به برکت ولایت، امامت، قرآن کریم و اسلام عزیز اینگونه خورشید فروزان راه جوانان ما شده اند. شجره طیبه اسلام همان ارزشمندترین نعمت الهی است که انقلاب شکوهمند اسلامی و نظام سربلند جمهوری اسلامی از دل آن بر دمیده است. انقلاب و نظامی که با خون هزاران شهید آبیاری شده است ما هم آماده ایم تا آبرو، هستی و جان خود را فدای این نظام ارزشمند کنیم.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.