جمعه 3 فروردين 1397 - Friday, March 23, 2018
رهبر معظم انقلاب اسلامی: مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنندبا کالای ایرانی بی مهری نکنیم/ تلاش برای پيروزى در جنگ تحريم اقتصادىرهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند۲۰ چیز که لبخندتان را ویران می‌کندعلائم بیماری سلیاک چیست؟در صورت خروج آمریکا از برجام، به قراردادمان با ایران متعهد خواهیم ماندرحیم مشایی با اتهامات متعددی دستگیر شده است/مدت محکومیت مهدی هاشمی 25سال حبس است/کسانی که قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیکتاتور هستندماجرای هدیه‌‌ای که یکی از دختران خیابان انقلاب بعد از دادگاهش دریافت کرد!ضرب و شتم داور لیگ برتریتوصیه‌های تغذیه‌ای برای ایام نوروزادعای اردوغان درباره تسلط ترکیه بر عفرینخصوصی سازی خودروسازان کلید خورددلایل قانع کننده براى اینکه هرگز این ماهى را نخورید!انتظار می‌رود آمریکا در ماه مه امسال از توافق هسته‌ای با ایران خارج شوداحتمال برقراری سفر حج عمره در سال 97نام ۲ فوتبالیست دوپینگی اعلام شدترفندهایی برای جلوگیری از چاقیبرنامه آمریکا براى منطقه چیست؟دردسر‌های سمساری‌های مجازی برای مردم!رییس جمهور قانون بودجه سال 97 را برای اجرا ابلاغ کرد
تاریخ :1396/12/21 9:03 AM
راز پولدارشدن برخی افراد چیست؟
مدلسازی رایانه‌ای جدیدی که از روند ثروتمند‌شدن افراد انجام گرفته‌است نشان می‌دهد مهارت در یک حرفه ارتباط با ثروتمند شدن ندارد بلکه این شانس تصادفی است که افراد را پولدار می‌کند.

به گزارش بصیرآنلاین؛ براساس گزارش ساينس الرت، اين شبيه‌سازي رايانه‌اي كه براساس بازسازي الگوي توزيع ثروت در جهان حقيقي انجام شده‌است نشان مي‌دهد افرادي كه بيشترين ثروت‌ها را دارند، خوش شانس‌ترين افراد هستند نه نابغه‌ترين.

اين تحقيق محققان دانشگاه كاتانيا در ايتاليا با هدف بررسي نقش شانس در سرمايه‌گذاري روي زمان و منابع در زمينه‌هاي مختلف صورت گرفته است.

معمايي كه محققان تلاش كردند حل كنند اين است: اگر نبوغ، استعداد، اراده كار و ديگر عواملي كه معمولا در موفقيت زندگي اثرگذارند به شكلي برابر در جمعيت توزيع مي‌شوند، چرا ثروت توزيعي برابر ندارد؟

به طور كل، 10 درصد از جمعيت كره زمين مالك 85 درصد از ثروت در گردش سياره‌است اما الگوي توزيع هوش و استعداد به نابرابري ثروت نيست و محققان دريافته‌اند دليل اين نابرابري تنها يك چيز است: شانس.

محققان شبيه‌سازي خود را با كمك شبيه‌سازي هزار فرد در فضاي رايانه آغاز كردند. نبوغ به صورت متوسط در ميان تمامي آنها توزيع شد و با در نظر گرفتن حدي از انحراف معيار،‌همه اين افراد تا حدي باهوش بودند اما هيچ‌يك از آنها بيش از اندازه نابغه يا تيزهوش نبود. در ادامه،‌همه اين افراد با سطح ثروتي متوسط شبيه‌سازي را آغاز كردند.

در اين شبيه‌سازي رويداد‌هاي تصادفي گنجانده شدند كه داوطلبان مجازي بتوانند با استفاده از آنها ثروت خود را درصورت خوش‌شانس بودن افزايش دهند يا درصورت بد‌شانس بودن ثروت خود را از دست بدهند.

تحليل نتايج نهايي نشان داد توزيع ثروت در اين جهان شبيه‌سازي شده شباهت زيادي به الگوي آن در جهان حقيقي دارد، و 20 درصد از افراد مالك 80 درصد ثروت شده‌بودند. اين شبيه‌سازي بارها تكرار شد تا درستي نتايج در آن به اثبات برسد.

محققان همچنين مي‌گويند 20 درصد ثروتمند در اين شبيه‌سازي در دسته نوابغ جامعه شبيه‌سازي شده نبودند،‌درواقع حداكثر ثروت و حداكثر نبوغ هرگز در اين جامعه بايكديگر همزمان نشدند و نبوغ ثروتمند‌ترين‌ها در حد متوسط و معمولي بوده‌است،‌اما در عوض ثروتمند‌ترين‌ها در اين شبيه‌سازي خوش‌شانس‌ترين‌ها بوده‌اند و افرادي كه كمترين ثروت را برده‌اند در دسته افرادي قرار گرفته‌اند كه كمترين رويداد‌هاي خوشانيد برايشان اتفاق افتاده‌است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.