جمعه 30 شهريور 1397 - Friday, September 21, 2018
حل مشکل کمبود آب در مناطق شرق ساریسه‌گانه‌ای که قدرت سپاه پاسداران را چند برابر کردحدیث امام صادق(ع) درباره محبت امام حسین(ع)هدیه ۲ میلیاردی علی دایی به پرسپولیسجزئیات برگزاری کنکور در سال ۹۸آینده روشنی پیش روی کشور است/همدلی دولت وملت ازضروریات برهه کنونیبازگشت رویایی شاگردان برانکوپایان روند پیروزی‌های بلندقامتان والیبالهر آنچه در برنامه نود گذشتمراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینینقش سازمان سیا در شکل‌گیری پیمان کمپ دیویدرونق کالای ایرانی با کاهش مالیات برارزش افزودهآیا می توان نذر را تغییر داد؟اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزادبازگشت رویایی با سوپرمن و رفقاماجرای شفا پیدا کردن مداح معروف در حرم امام رضا (ع)صفحه نخست روزنامه‌های امروز۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنزچرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!کتاب «سیاست، شبکه‌­های اجتماعی و آینده پیش ­رو»
تاریخ :1396/12/21 9:03 AM
راز پولدارشدن برخی افراد چیست؟
مدلسازی رایانه‌ای جدیدی که از روند ثروتمند‌شدن افراد انجام گرفته‌است نشان می‌دهد مهارت در یک حرفه ارتباط با ثروتمند شدن ندارد بلکه این شانس تصادفی است که افراد را پولدار می‌کند.

به گزارش بصیرآنلاین؛ براساس گزارش ساينس الرت، اين شبيه‌سازي رايانه‌اي كه براساس بازسازي الگوي توزيع ثروت در جهان حقيقي انجام شده‌است نشان مي‌دهد افرادي كه بيشترين ثروت‌ها را دارند، خوش شانس‌ترين افراد هستند نه نابغه‌ترين.

اين تحقيق محققان دانشگاه كاتانيا در ايتاليا با هدف بررسي نقش شانس در سرمايه‌گذاري روي زمان و منابع در زمينه‌هاي مختلف صورت گرفته است.

معمايي كه محققان تلاش كردند حل كنند اين است: اگر نبوغ، استعداد، اراده كار و ديگر عواملي كه معمولا در موفقيت زندگي اثرگذارند به شكلي برابر در جمعيت توزيع مي‌شوند، چرا ثروت توزيعي برابر ندارد؟

به طور كل، 10 درصد از جمعيت كره زمين مالك 85 درصد از ثروت در گردش سياره‌است اما الگوي توزيع هوش و استعداد به نابرابري ثروت نيست و محققان دريافته‌اند دليل اين نابرابري تنها يك چيز است: شانس.

محققان شبيه‌سازي خود را با كمك شبيه‌سازي هزار فرد در فضاي رايانه آغاز كردند. نبوغ به صورت متوسط در ميان تمامي آنها توزيع شد و با در نظر گرفتن حدي از انحراف معيار،‌همه اين افراد تا حدي باهوش بودند اما هيچ‌يك از آنها بيش از اندازه نابغه يا تيزهوش نبود. در ادامه،‌همه اين افراد با سطح ثروتي متوسط شبيه‌سازي را آغاز كردند.

در اين شبيه‌سازي رويداد‌هاي تصادفي گنجانده شدند كه داوطلبان مجازي بتوانند با استفاده از آنها ثروت خود را درصورت خوش‌شانس بودن افزايش دهند يا درصورت بد‌شانس بودن ثروت خود را از دست بدهند.

تحليل نتايج نهايي نشان داد توزيع ثروت در اين جهان شبيه‌سازي شده شباهت زيادي به الگوي آن در جهان حقيقي دارد، و 20 درصد از افراد مالك 80 درصد ثروت شده‌بودند. اين شبيه‌سازي بارها تكرار شد تا درستي نتايج در آن به اثبات برسد.

محققان همچنين مي‌گويند 20 درصد ثروتمند در اين شبيه‌سازي در دسته نوابغ جامعه شبيه‌سازي شده نبودند،‌درواقع حداكثر ثروت و حداكثر نبوغ هرگز در اين جامعه بايكديگر همزمان نشدند و نبوغ ثروتمند‌ترين‌ها در حد متوسط و معمولي بوده‌است،‌اما در عوض ثروتمند‌ترين‌ها در اين شبيه‌سازي خوش‌شانس‌ترين‌ها بوده‌اند و افرادي كه كمترين ثروت را برده‌اند در دسته افرادي قرار گرفته‌اند كه كمترين رويداد‌هاي خوشانيد برايشان اتفاق افتاده‌است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.