شنبه 24 آذر 1397 - Saturday, December 15, 2018
سیاست خارجی کشور محل درگیری حزبی و سیاسی نیستحدیث امام رضا(ع) درباره خانوادهحقوق فرهنگیان افزایش خواهد یافت؟برقراری رومینگ دیتا تا ۴۵ روز آیندهعلت حرام اعلام شدن گوشت‌ یخ زده در سال 57 چه بود؟نتایج هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبالبازیگرانی با دستمزد‌های ۳۰ هزار تومانیپمپئو: ایران هم در خاورمیانه مرتکب قتل شده است!لحظه مجروحیت خبرنگار العالم حین پخش زندهاتحاد شاه‌مهره‌های جاسوسی در موسسات محیط زیستی با اسرائیل علیه ایرانامتناع ترامپ از انتشار فیلم مشترک تبریک نوروز با رضا پهلوی!کمبودی در توزیع اقلام اساسی وجود نداردماجرای طرح قوانین عجیب در خراسان شمالیچالش‌های ترامپ در سیاست خارجی ورشکسته آمریکاتصویر روزنامه‌های ورزشیآخرین مهلت فراخوان ثبت نام کارت سوخت المثنیصفحه نخست روزنامه‌های امروزلحظاتی ناب از دیدار سردار سلیمانی با خانواده‌های شهدای مدافع حرم +فیلمگرانى كاذب به شب يلدا هم رسيد!اثبات اقتدار ایران در جهان با تولید ۹۴ درصد از علم دنیا
تاریخ :1396/12/16 8:55 AM
روایت آیت الله نجفی از گذرنامه آخرت
حضرت آیت الله ضیالدین نجفی گفت: مسیر حرکت انسان به سوی آخرت، یک طرفه است و بازگشتی از آخرت به این دنیا وجود ندارد. بنابراین انسان ها باید در همین دنیا، توشه و به تعبیری پاسپورت (گذرنامه ای) برای آخرت تهیه کنند. اگر این گذرنامه، خوب و درست باشد، ماموران الهی، صاحب آن را به سوی بهشت هدایت می کنند.

"حضرت آیت الله ضیالدین نجفی"، فقیه عظیم الشان، نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید در شرق تهران و نویسنده و پژوهشگر برجسته حوزوی، در جلسه درس اخلاق و تفسیر قرآن کریم،
که در مسجد و حوزه علمیه نبی اکرم(ص) برگزار شد به ایراد سخن پرداخت که مهمترین بخش سخنان ایشان عبارت است از:

همه امور عالم در اختیار خداوند است، البته این سخن، به معنای مجبوربودن و بی اختیار بودن انسان نیست.

انسان هنگام تولد، مطهر و پاک است، اما بر اثر ترییت نامناسب و تحت تاثیر عوامل محیطی، دچار فساد و تباهی اخلاقی می شود.

کودک بر اساس فطرتی پاک که خداوند به او تقدیم داشته است، مفاهیم و مصادیق خیر و شر، و خوب و بد را تشخیص می دهد؛ و می تواند با اختیار خود و با استفاده از نیروی عقل و اندیشه، مسیر درست را انتخاب کند.

مسیر حرکت انسان به سوی آخرت، یک طرفه است و بازگشتی از آخرت به این دنیا وجود ندارد. بنابراین انسان ها باید در همین دنیا، توشه و به تعبیری پاسپورت (گذرنامه ای) برای آخرت تهیه کنند. اگر این گذرنامه، خوب و درست باشد، ماموران الهی، صاحب آن را به سوی بهشت هدایت می کنند.

خداوند حکیم با ارسال انبیای بزرگوار، می خواهد انسان ها را از ناپاکی ها و بدی ها دور کند و آنان را به سوی سعادت اخروی رهنمون کند.

خداوند متعال می خواهد زندگی، رفتار و اعمال انسان ها بابرکت و در مسیر بندگی و همچنین دست گیری از نیازمندان باشد.

"خداوند" حکیم و مدبر است و زندگی انسان ها را بر اساس حکمت، قرار داده است و می خواهد انسان ها در مسیر او قدم بردارند. براساس آیات قرآن کریم، خداوند به هر عمل خیر انسان، ده برابر پاداش می دهد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های دینی و قرآنی و فرهنگی مسجد و حوزه علمیه نبی اکرم(ص) می توانند با شماره 09121303826 تماس بگیرند.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.