دوشنبه 4 تير 1397 - Monday, June 25, 2018
تاریخ :1396/12/02 8:57 AM
فضاسازی جدید آمریکا برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران
آمریکا مدعی شد شرکت هواپیمایی ماهان برای دور زدن تحریم‌ها و خرید قطعات موردنیاز خود، شرکت‌های ترکیه‌ای را واسطه قرار داده است.

به گزارش بصیرآنلاین، آمریکا در یک بهانه‌تراشی جدید برای خودداری از صدور مجوز فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران مدعی شد شرکت هواپیمایی ماهان طی سالهای اخیر با خرید قطعات موردنیاز هواپیماهای خود از شرکت‌های ترکیه‌ای، تحریم‌های واشنگتن را دور زده است.

طبق ادعای روزنامه وال‌استریت ژورنال، شرکت هواپیمایی ماهان برای خرید قطعات موردنیاز خود، شرکت‌های ترکیه‌ای را واسطه قرار داده و آخرین مورد نقض تحریم‌های آمریکا توسط این شرکت، در دسامبر گذشته (دو ماه پیش) اتفاق افتاده است.

به نوشته این روزنامه، چند مقام آمریکایی با استناد به گزارش بازرسان فدرال دولت آمریکا ادعا کرده‌اند یک زن ترکیه‌ای با نام «گل نهال یگانه» با تاسیس چند شرکت صوری، قطعات موردنیاز شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر از جمله قطعات موتور هواپیما را از تامین‌کنندگان آمریکایی خریداری کرده و در اختیار این شرکت قرار داده است.

این گزارش همچنین خواستار توقف فروش محصولات مرتبط با هواپیما به این زن ترکیه‌ای و شرکت‌های وابسته به او شده است.

وال‌استریت ژورنال در گزارش خود نوشته است این افشاگری ممکن است موضع برخی مقامات در دولت دونالد ترامپ که خواهان لغو قرارداد 16.6 میلیارد دلاری بوئینگ با ایران هستند را تقویت کند. این در حالیست که خودداری دولت ترامپ از صدور مجوز فروش هواپیما به ایران خطر فروپاشی توافق هسته‌ای (برجام) را به همراه خواهد داشت.

این مقامات هشدار داده‌اند در صورت فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران‌ایر، این احتمال وجود دارد که این هواپیماها یا قطعات آنها در نهایت در اختیار شرکت ماهان قرار گیرند.

آمریکا حدود ۱۰ سال پیش هواپیمایی ماهان را با ادعای ارتباط با سپاه پاسداران و انتقال نیرو و سلاح به سوریه در فهرست تحریم قرار داد.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.