دوشنبه 26 آذر 1397 - Monday, December 17, 2018
حدیث حضرت زهرا(س) درباره عدالتچرا شب یلدا را جشن می‌گیریم؟بازگشت دلار به ایستگاه ۹ هزار تومانیجزئیات دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز صرافی‌هابن سلمان دستور قتل خاشقجی را صادر کردراه پیشگیری از سرطان گوارشحکم صادره دادگاه انقلاب برای مشایی قطعی و لازم‌الاجرا شدمعرفی مروارید‌های نهفته در سوره فلقتصویر روزنامه‌های ورزشیتفاوت پوشش خبری اعتراضات فرانسه و اغتشاشات ایرانتصویب واگذاری استقلال و پرسپولیسصفحه نخست روزنامه‌های امروزاز لیست سیاه چهره‌های سیاسی در دانشگاه‌ها تا پشت‌پرده ستاره‌دارشدن دانشجویانجلوی هر اقدامی که به اشتغال و تولید آسیب برساند، خواهیم ایستاد/ اینکه ایران قانون پولشویی نداشته، خلاف واقعیت استحدیث امام علی(ع) در انداختن کار امروز به فردانبرد تلگرام با هاتگرام و طلاگرامخوراکی‌های اصلی شب یلداعلام آخرین وضعیت شناسایی اموال وحید مظلومین/دستگیری شش متهم در پرونده کاغذاقدام شیطنت‌آمیز گوگل در نمایش نام خلیج‌فارسراه‌اندازی کمپینی برای درک زیبایی فرهنگ ایران
تاریخ :1396/11/28 8:18 AM
فرح آباد را وجه المنازعه رقابت هاى انتخاباتى تان قرار ندهيد!
فرح آباد را كه هميشه طرح روى جلد جزوات تبليغات انتخاباتى شما بوده و يكى از قطعى ترين گرايشات توسعه شهرستان سارى است، وجه المنازعه انتخاباتى با رقبا قرار نداده و...
اين روزها در فضاى مجازى گوشه اى از سخنان فرزند دوست عزيزم آقاى مهندس دامادى نماينده محترم شهرستانهاى سارى و مياندرود در مجلس انتشار يافته كه طى آن ايشان بطور اعجاب انگيز و غلوآميزى شهر شدن فرح آباد را با شهرستان شدن سورك يكى دانسته و ضمن اينكه اين اقدام را به جريان جداساز مياندرود از سارى و جداشدن فرودگاه از سارى منتسب مى كند، آن را مقدمه محروميت سارى از ساحل و دريا دانسته و بعد هم در حاليكه بر سوخت آراى خود در فرح آباد تأكيد دارد، با حسى دلسوزانه اشاره مى كند كه هزينه زندگى فرح آباديها با تبديل به شهر به مراتب بيشتر خواهد شد!

با ذكر اينكه ما طى اطلاعيه اى رسمى اعلام كرديم كه برادران رنجبر هيچى نقشى در شهر شدن فرح آباد نداشته اند و لطفا" از ما تشكر نكنيد، اما چند سؤال اساسى در ذهنم نقش بسته است كه مطرح مى كنم:

سؤال اولم اين است كه يعنى فردى مثل آقاى مهندس دامادى عزيز، در سطح يك نماينده نمى داند كه بين شهر شدن و شهرستان شدن چه تفاوتى است؟! و اينكه چرا ايشان اين ادبيات دلسوزانه و در عين حال دغدغه آميز را به هنگام شهر شدن هولار و ... نداشته و نگفته با شهر شدن هولار، سارى از داشتن جنگل محروم شده است و اين نگرانى را فقط در شهر شدن فرح آباد ابراز كرده است كه سارى از ساحل محروم مى شود؟!

چرا بين شهر سارى و شهرستان سارى مغالطه مى شود؟!

چرا متوجه عرق شديد فرح آبادى ها به سارى و اصرارشان بر واژه تركيبى فرح آباد سارى نمى شويد؟!

مگر مى شود كه شما بخواهيد شهر سارى را با فاصله ٢٥ كيلومترى، ساحلى معرفى كنيد؟! اگر منظورتان شهرستان ساحلى سارى است كه هميشه اين ساحل مربوط به شهرستان سارى است!
چرا با اين ادبيات ها، احساس و انرژى منفى به فرح آبادي ها تزريق مى كنيد؟!

فرح آبادى ها به ساروى بودن خود افتخار مى كنند و با بيش از ٨٠٠ خانوار فرح آبادى در سارى كاملا" سارى نوازى مى كنند!

سؤال دوم بنده اين است كه فرح آباد زير ٥٠٠٠ نفر و بخش رودپى شمالى با همه روستاهايش قريب به ١٦ هزار نفر جمعيت دارد و اين جمعيت با توجه به صفر شدن نرخ رشد جمعيت و نزديك بودن نرخ منفى رشد، چگونه مى تواند مستعد شهرستان شدن و مستقل شدن از سارى عزيز باشد؟!

سؤال سوم حقير اين است كه مگر فرح آباد طبق قاعده تبديل روستاى مركز بخش به شهر كه داراى شاخص هاى شهر شدن باشند، به شهر تبديل نشده است و اگر چنين است ريشه اين نگرانى چيست؟!

مگر شهرهاى كياسر و محمدآباد و هولار براى سارى و يا شهرهاى هفتگانه بابل براى بابل تهديدند و يا نقاط قوت و ستون هاى شهرستان محسوب مى شوند؟!

تازه از همه اين حرفها گذشته، مگر خود آقاى مهندس دامادى در طول هر دو دوره نمايندگى همانند ابوى مرحوم و خدومش كه از ابتداى انقلاب تا لحظه غم انگيز مرگ، از دوستان نزديك بنده بوده است، به فرح آباد و فرح آبادى ها كم كمك كرده و مى كنند كه ناگهان با چنين چرخشى حرف مى زنند؟!

لطفا" فرح آباد را كه هميشه طرح روى جلد جزوات تبليغات انتخاباتى شما بوده و يكى از قطعى ترين گرايشات توسعه شهرستان سارى است، وجه المنازعه انتخاباتى با رقبا قرار نداده و احساس قشنگ مردم شمال سارى را نسبت به شهر عزيزمان سارى خدشه دار نكنيد و مطمئن باشيد كه فرح آبادى ها به خادمان خود از جمله شما دو نماينده محترم در هر شرايطى و مخصوصا" در انتخابات وفادار خواهند ماند و زيركى شما بايد براى تحكيم محوريت سارى هزينه شود و اين جور ناشى گرى ها از نمايندگان مجرب و فرهيخته شهرستان سارى  كه بايد نگاهى شهرستانى داشته باشند، بعيد بنظر مى رسد!
ضمنا" يادتان نرود كه در دفاع از حق و حقوق سارى به عنوان مركز استان كسى به اندازه حقير و برادران گرامى ام و امثال ما وارد گود نشده و خود را از بسيارى از مزايا و حتى احترامات متداول محروم نكرده و كاملا" تابلودار متجلى نشده است!

 بهر حال چه دل ما را و چه سر ما را بشكنند، ما به اعتبار ساروى بودنمان كه از دهه ٥٠ تاكنون مقيم سارى نيز مى باشيم، مثل گذشته تا هميشه در ساروى بودن و دفاع از حق و حقوق سارى همينگونه جلوه خواهيم كرد!

صادقعلى رنجبر
عضو هيئت علمى دانشگاه
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.