سه شنبه 24 مهر 1397 - Tuesday, October 16, 2018
دست و پا زدن آل‌سعود در باتلاق سیاست‌های اشتباه/ از اعتماد به آمریکا تا ماجرای ناپدید شدن خاشقجیکابوسِ ایرانیِ آمریکا که تنگه هرمز را می‌بندددنیا در کلام حضرت علی(ع)مدیرعامل سایپا تغییر کردچگونه در طوفان گرد و خاک سلامت بمانیم؟غایب بزرگ بحرانی‌ترین روزهای عربستانمحبوب‌ترین تیم‌های فوتبال جهانپاسخ رهبری معظم به استفتاء درباره اخذ ویزای اربعین۴ انتخاب پردردسر نابلد‌ها برای بلدیهبحران‌های شهری در آمریکانفت، سرعت گیر رشد اقتصاد؟! / صنایع معدنی جایگزین مناسبی برای نفتریز به ریز با «تعوض پلاک خودرو»حذف کارت سوخت یکی از زمینه‌های ایجاد قاچاقنگاهی به بازیکنان تیم ملی فوتبال بولیویبیانات رهبر معظم درباره آیه‌ی تکان دهنده سوره‌ی آل عمرانتدوین سند درمان راهی برای حل مشکلات بیمارستان‌هادوبرابر شدن قیمت بنزین و نفت در بازار جهانی درپی تحریم‌های نفتی ایرانراهنمای پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلاتصویر روزنامه‌های ورزشیدر بازرسی از کنسولگری عربستان دلایلی مبنی بر قتل خاشقجی به دست آمده است
تاریخ :1396/11/23 8:42 AM
انقلاب اسلامی؛ آینه وحدت در کثرت
انقلاب اسلامی، کانون تعامل آرا و دیدگاه های سیاسی، مذهبی و مصداق بارز اصل وحدت در کثرت است؛ تداوم این اتحاد و همدلی در سایه توجه به اصل جمهوریت و اسلامیت نظام، تحقق عدالت اجتماعی و نهادینه سازی فرهنگ انتقاد و پذیرش سیاسی در کشور میسر می شود.

به گزارش بصیرآنلاین، نزدیک به چهار دهه از انقلاب شکوهمند 57 می گذرد؛ رویدادی تاریخی که همه آحاد ملت ایران از زن و مرد تا پیر و جوان از مبلغان دینی و مذهبی تا روشنفکران ملی با مبارزه، مجاهدت و جان فشانی آن را به سرانجام رساندند. آنچه در بهمن 57 رقم خورد، تمثال واقعی و عینی وحدت در کثرت و همدلی و انسجام ملت برای رهایی از یوغ استبداد، خودکامگی و تحقق عدالت، برابری و بازگشت عزت، استقلال و غرور ملی بود.
در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و با توجه به شرایط امروز جهان و منطقه، وحدت و همبستگی ملی، امری است که ضرورت آن بیش از پیش احساس می شود. فضای کنونی به گونه ای است که دشمنان و معاندان نظام از بیم صدور انقلاب اسلامی با تبلیغات گسترده رسانه ای و اقناع سیاسی و تطمیع اقتصادیِ به اصطلاح قدرت های بزرگ و سازمان های بین المللی و جهانی برای انزوای نظام و کشور تلاش می کنند. نمود این امر تبلیغات ایران هراسانه، اشاعه اسلام ستیزی و دسیسه هایی است که از سوی و رژیم های مستکبر و خودکامه در جهان و منطقه دنبال می شود.
با توجه به اهمیت 22 بهمن به عنوان برگی زرین در تاریخ ایران زمین، همچنین شرایط کنونی جهان و منطقه، تداوم وحدت، انسجام و همدلی و پایبندی ملت به آرمان های انقلاب، ضرورتی است که توجه به آن بیش از گذشته ضرورت دارد.
وحدت و انسجام ملی اصلی است که موجب حفظ موجودیت یک کشور، نظام سیاسی و ملت می شود و نبود یا هرگونه خلل در آن یکپارچگی، امنیت و بقای کشور و ملت را به خطر می اندازد. ایران در مقایسه با کشورها و به ویژه رژیم های منطقه ای به رغم گوناگونی های فرهنگی، قومی، زبانی، دینی و مذهبی؛ از اصل مهم وحدت در کثرت به عنوان یک مزیت مهم بهره مند است و این مهم در سایه توجه به شناخت و احترام به تفاوت ها و همدلی ملت با یکدیگر، پذیرش حقوق مسلم همه آحاد ملت در قانون اساسی و رعایت اصول این قانون از جانب نظام میسر شده است. حفظ این مزیت و جلوگیری از سوء استفاده معاندان و فرصت طلبان از تکثر موجود، موضوعی است که توجه به آن به ویژه در میانه جنگ، آشوب وناآرامی های جاری در منطقه، ضرورت دارد.
چنانکه اشاره شد، انقلاب اسلامی با مجاهدت و مبارزه همه آحاد ملت به دست آمده و از این رو نیاز است در عرصه سیاست نیز همه جریان های سیاسی فارغ از منافع و مطامع حزبی و جناحی، آرمان های انقلاب، رشادت های جنگ تحمیلی و سیطره طلبی نظام سلطه را در نظر داشته و اصل پذیرش و انتقاد پذیری را نهادینه سازی و در کنش و رفتارهای سیاسی خود به کار گیرند و با پرهیز از تخریب به جای انتقاد در راستای همدلی همزبانی ملت با دولت و نظام حرکت کنند.
وحدت و انسجام، مهمترین سرمایه نظام سیاسی و از پایه های استقلال و اقتدار کشور و گسست و چند دستگی خطری بزرگ برای اتحاد، استقلال و اقتدار ملی به شمار می رود. موجودیت نظام سیاسی و استقلال یک ملت علاوه بر حفظ و پایبندی به اصول و ارزش های بنیادی، به پویایی و نوزایی در همه عرصه ها از سیاست تا فرهنگ نیازمند است.
پویایی مستلزم ترسیم چشم اندازهای تازه برای پیشرفت و تعالی کشور و نظام همگام با دگرگونی هایی جهانی، توسعه روابط و مناسبات و با حفظ ارزش های ملی و بومی میسر می شود و بدون توجه به این مهم، جامعه به نوعی از ایستایی و رکود دچار شده و از درون پوسیده می شود.
با توجه به این پایداری آرمان های انقلاب اسلامی و انسجام و اتحاد ملت نه در سایه انزوا و قطع ارتباط با جهان خارج بلکه در اشاعه ارزش ها و آرمان های انقلابی ضمن مغتنم شمردن فرصت ها و ظرفیت هایی است که در سطح ملی و بین المللی می توان از آنها در راستای پویایی و شکوفایی کشور بهره گرفت.
جمهوری اسلامی ایران، نظامی بر مبنای مردم سالاری دینی و به عبارتی قائم به جمهوریت و اسلامیت به صورت توامان است و حفظ این دو اصل نظام با پیاده سازی اصول و تعالیم اسلامی در کنار آزادی های قانونمند سیاسی، فرهنگی، و اقتصادی محقق می شود. مردم سالاری دینی ایجاب می کند که مردم از حقوق عادلانه در همه حوزه ها برخوردار بوده ودر سایه این دو اصل از رفاهی مطلوب، برابری فرصت ها و امکانات بهره مند باشند. فساد، عدم شفافیت، شعارزدگی، اشرافیت سالاری و بی توجهی به عدالت اجتماعی، فقر و افزایش محرومیت ها به ویژه محرومیت های اقتصادی- اجتماعی از مسائلی است که وجود آنها در تعارض با آرمان های انقلاب و تهدیدی برای موجودیت نظام، اقتدار کشور و همدلی و وحدت ملت است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.