سه شنبه 1 اسفند 1396 - Tuesday, February 20, 2018
شرط آمریکا برای تمدید دوباره معافیت‌های تحریمی ایرانکی روش، آینه عبرت برای زیدان«ضعف مغز» چه نشانه‌هایی دارد؟چه کسانی موفق به توبه نمی‌شوند؟بهترین وعده‌های غذایی برای صبحانهسایپا، ناکام بزرگ لیگ والیبالدانلود گلچین مداحی فاطمیه دوماطلاعاتی درباره هواپیمای سقوط کرده ای. تی. آر آسماناسامی مسافران و خدمه هواپیمای حادثه دیده تهران- یاسوجتلگرام همچنان در دایره ناامنیتوضیحات دادستان در خصوص تصاویر خودکشی ها در زندانایران بزرگترین تهدید برای جهان است/ اگر لازم باشد علیه این کشور وارد عمل می‌شویمجزییات وقوع سانحه هواپیمای تهران-یاسوجصبح امروز شاهد یک سیرک کارتونی در مونیخ بودیم/ اگر احساس کنیم برجام به نفعمان نباشد طوری پاسخ می‌دهیم که باعث پشیمانی دیگران شودراهکارهای طلایی برای سفید کردن دندان‌هاچرا از دستگاه "فرستنده اضطراری محل هواپیما"، سیگنالی ارسال نشد؟ایران خطرناک‌ترین کشور از لحاظ تهدیدات سایبری استصحبت‌های دردناک خانواده‌های حادثه دیدگان هواپیمای یاسوجپیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی سانحه‌ مصیبت‌بار سقوط هواپیمای مسافربریشومنی به نام نتانیاهو
تاریخ :1396/11/21 2:33 PM
ضرورت درک صحیح از چالش‌های فراروی انقلاب اسلامی
یک عضو هیأت علمی دانشگاه بر ضرورت درک صحیح از چالش‌های فراروی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: امروز آسیب‌شناسی نقاط آسیب‌پذیر و تهدیدزا برای حفظ نظام از اوجب واجبات است و ...
یک عضو هیأت علمی دانشگاه بر ضرورت درک صحیح از چالش‌های فراروی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: امروز آسیب‌شناسی نقاط آسیب‌پذیر و تهدیدزا برای حفظ نظام از اوجب واجبات است و در این زمینه باید با تدوین استراتژی‌های خرد و کلان نظام در حوزه‌های امنیتی، فرهنگی، سیاسی و بین‌المللی تحلیل جامعی از آینده انقلاب اسلامی ارائه کرد.

به گزارش بصیرآنلاین، هادی ابراهیمی امروز با اشاره به شهادت جانباز شهید سید مصطفی علمدار در هفته گذشته اظهار کرد: خون پاک شهیدان نقطه عطفی در فرآیند تکاملی الگوی پیشرفت و تعالی ایران اسلامی است.

وی با اشاره به چهار دهه از پیروزی‌های نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، علمی و آینده‌پژوهی انقلاب را در چارچوب گفتمان شهدا، مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام ضروری دانست و خاطرنشان کرد: امروز آسیب‌شناسی نقاط آسیب‌پذیر و تهدیدزا برای حفظ نظام از اوجب واجبات است و در این زمینه باید با تدوین استراتژی‌های خرد و کلان نظام در حوزه‌های امنیتی، فرهنگی، سیاسی و بین‌المللی تحلیل جامعی از آینده انقلاب اسلامی ارائه کرد.

عضو هیأت علمی دانشکده رسانه ملی با برشمردن برخی از فرصت‌های داخلی و بین‌المللی نظام نظیر مردمی بودن، پیشرفت علمی و فناوری، افول هژمونی آمریکا، بحران‌های اقتصادی نظام سرمایه‌داری جهانی، ظرفیت قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و جریان بیداری اسلامی به چالش‌های پیش روی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی باید با گرفتن سیاستی جامع و با اتکا به مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری، چالش‌های پیش‌رو را به فرصت‌هایی مناسب بدل کند.

ابراهیمی براندازی فرهنگی نظام را از طریق تبلیغات و پروژه نفوذ، اشاعه جدایی دین از همه ساحت‌های زندگی اجتماعی، نابرابری اجتماعی و شکاف طبقاتی، مشکلات اقتصادی و علوم انسانی از چالش‌های پیش رو خواند و افزود: ذهنیت عمومی در جامعه ما صبغه دینی دارد و با توجه به پیشینه طولانی استبداد، خواسته‌هایی مثل عدالت و برابری و از بین رفتن فاصله بین غنی و فقیر در جامعه امروز ایران امری ضروری است.

وی یکی دیگر از چالش‌های کشور را در حوزه آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی، مشکلات اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: دولت باید برای خروج از رکود و رونق تولید و احیای اقتصاد مقاومتی تدبیر جدی‌تر به خرج دهد؛ چرا که وابستگی به اقتصاد تک محصولی نفت در تحولات بازار و نوسانات تورمی در جامعه موثر است.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکل علوم انسانی در ایران، تصریح کرد: توجه به ضعف‌های علوم انسانی و تلاش برای برنامه‌ریزی به‌منظور رفع موانع، امری ضروری است؛ چرا که علوم انسانی در ایران مسؤولیت معرفی نظام و انقلاب و حمایت از آن را در دو بعد خارجی و داخلی بر عهده دارد.

این استاد دانشگاه صدا و سیما نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی را در بومی‌سازی علوم انسانی ضروری دانست و افزود: رشته‌های متعددی در حوزه علوم انسانی وجود دارد که کاملاً تحت تاثیر الگوهای جامعه غربی است و این امر زمینه ساز ایجاد انحرافات فکری گسترده در آینده است.

وی، یکی دیگر از چالش‌های انقلاب اسلامی را مقوله جهانی‌سازی دانست و اظهار کرد: برخی بر این باور هستند که جهانی شدن فرآیند تاریخی است و امری اجتناب‌ناپذیر است؛ در حالی‌که جهانی‌سازی پروژه‌ای هدفمند از سوی غرب برای یکسان کردن جهان با فرهنگ خود به کار می‌رود.

*شیوه مردم‌سالاری دینی در کشور ما متضمن پویایی‌های فراوانی در ساختار سیاسی کشورمان است


استاد ارتباطات و جامعه‌شناسی سیاسی کشورمان، جمهوری اسلامی را در مواجهه با تفکر لیبرال ـ دموکراسی دارای امکانات و توانایی‌های لازم و منطقی دانست و یادآور شد: شیوه مردم‌سالاری دینی در کشور ما متضمن پویایی‌های فراوانی در ساختار سیاسی کشورمان است؛ به‌گونه‌ای که آن را از توانایی انعطاف و انطباق با شرایط متغیر بیرونی و بین‌المللی برخوردار می‌کند.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه درک صحیح از چالش‌های فراروی انقلاب اسلامی امری ضروری است، خاطرنشان کرد: تاکتیک‌های جنگ نرم دشمن جنگ روانی، برچسب زدن، شایعه، کلی‌گویی، دروغ بزرگ، پاره حقیقت‌گویی، انسانیت‌زدائی و اهریمن‌سازی، ارائه پیشگویی‌های فاجعه‌آمیز، برجسته‌سازی، سانسور، ایجاد تفرقه و تضاد، ترور شخصیت و مقالطه را در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های مجازی از تاکتیک‌های جنگ نرم دشمن است.

وی در پایان گفت: ارائه اخبار و آمارهای دروغین از وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور و فاجعه‌آمیز خواندن آینده کشور از راهبردهای جنگ رسانه‌ای دشمن است و هدف آن از بین بردن انسجام و یکپارچگی ملی و از سوی دیگر تزلزل و تنزل اعتماد عمومی مردم به نظام است./فارس
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.