شنبه 29 دي 1397 - Saturday, January 19, 2019
تاریخ :1396/11/21 7:58 AM
حجت‌الاسلام صدیقی: آمریکا مرتب از ملت ایران سیلی‌ خورده/ 22 بهمن به رخ کشیدن بقای انقلاب است
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش بصیرآنلاین، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (20 بهمن) که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: نظام اسلامی مسئولیت دارد که موانع سیر بشر را به سوی حق‌تعالی و نیل بشر به بهشت لقا و فردوس اعلا برطرف کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: مسئولین در قیامت باید جوابگوی هر گناهی که در جامعه انجام می‌شود باشند. نگویید ضامن بهشت مردم نیستیم، حرام‌خواری در اخلاق اثر می‌گذارد و آدم‌های حرام‌خوار بی‌عاطفه می‌شوند و با خانواده خود نمی‌جوشند.

 

وی تصریح کرد: استقلال فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، معنوی و استقلال همه جانبه از مهم‌ترین نعمت‌های الهی است و داشتن حکومت و حاکمی سالم و خودساخته مهم است چرا که اگر جامعه‌ای فاقد چنین رهبری باشد دشمن او را از مسیر خارج می‌کند و انقلابش را بر خلاف مسیر آن تغییر می‌دهد.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: وحدت صفوف، استقلال و خودکفایی از دیگر نعمات الهی است و انقلاب اسلامی هزاران نعمت و برکت را با توسل به رهبری و خون شهدا به این مملکت نزدیک کرده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به شرایط کشور پیش از انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آن زمان جز دربار و وابستگان آنها هیچ کس شرایط بهداشتی و رفاهی مناسبی حتی در تهران که مرکز کشور بود، نداشت.

وی با اشاره به جدایی بحرین از ایران در آن زمان بیان کرد: پیش از انقلاب، ما ارتش داشتیم اما بحرین با اصرار انگلیس و بدون مصرف  یک گلوله از ایران جدا شد. شاه فرمانده ارتش  بود ولی جرات نداشت که از خود واکنش نشان دهد.

حجت‌الاسلام صدیقی اذعان داشت: شرایط معیشتی مردم پیش از انقلاب سخت بود و آنها در تنگناهای عجیبی زندگی می‌کردند و نفوذ دینی نیز به حد صفر رسیده بود.

امام جمعه موقت تهران شاه را عبد قدرت‌های استکباری دانست و گفت: در آن زمان شاه به یک عروسک تمام معنا تبدیل شده بود و قدرت‌های قبلی هرچه می‌گفتند را عمل می‌کرد و ابتذال، فسق و فجور و مادی گرایی در مملکت رواج داشت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سحر دو جریان فاسد جهان را ابطال کرد، گفت: انقلاب اسلامی توانست لیبرال دموکراسی غربی که روز موعود را به بشر تلقی می‌کرد و سوسیالیستی شرقی را نیز که دو لبه قیچی بودند، از گردانه خارج کند.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی شرایطی ایجاد کرد که یک قدرت جدید با مدل فطری و مبانی وحی که بزرگترین دستاورد انقلاب بود، روی کار بیاید و پیروزی ما، پیروزی این جریان فکری است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این مدل جدید حکومتی، حکومت علم، عدالت و اخلاق بود و عالی‌ترین حاکم آن، بنده صالح خداست که مجهز به علم و تقواست.

وی استقلال، قدرت نیروهای مسلح،‌ تولد سپاه پاسداران را از برکات پیروزی جریان فکری انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: حضرت آقا فرموند باید مردم را بشناسیم،‌ مردم همین‌هایی هستند که 22 بهمن را خلق کردند. مردم همان‌هایی هستند که وقتی فتنه کور 88 پیش آمد و تمام قدرت‌های طاغوتی از فتنه حمایت کردند همین مردم بودند که به خیابان آمدند و بساط فتنه را برچیدند. مردم همان مردمی هستند که در آشوب‌های اخیر نشان دادند مشکلات را ناشی از غفلت و سوءمدیریت می‌دانند و نظامشان را دوست دارند.

وی تصریح کرد: 22 بهمن تثبیت روز غدیر، تجدید پیمان با امیرالمومنین و به رخ کشیدن بقای انقلاب است علاوه بر این موضوع توجه به پیروزی انقلاب اسلامی سبب می‌شود تا ما می‌توانیم را به همه ابعاد زندگی سرایت دهیم.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه  آمریکا به طور مرتب از ما سیلی و ضربه می‌خورد، گفت: توطئه مشترک ایالات متحده با عربستان در لبنان، عراق سوریه،‌ خنثی شد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آمریکا و قدرت‌های بزرگ در تمامی عرصه‌ها و آشوب‌ها تیرشان به سنگ خورد. همه اینها در گرو اتحاد جان‌ها با نور رهبری است و هر جا این اطاعت و ولایت بوده است موفق بوده‌ایم، اگر مسئولین از مردم یاد بگیرند و بدون هیچ تردیدی دستور اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به فقرا را عملی کنند خدا می‌داند این مملکت به همین زودی مشکلات اقتصادی را پشت سر می‌گذارد و در قله‌های پیروزی پرچم خود را نصب خواهند کرد.

وی در ادامه خطاب به مسئولین کشور توصیه کرد: طبقات ضعیف جامعه را باید مورد توجه قرار داد، مسئولین خود را برتر از اینها نبینند، بیایید در بین مردم مردمی باشید، خصوصا ایثارگران ما جانبازان عزیز ما که خدا می‌داند من چقدر از اینها خجالت می‌کشم، انها را فراموش نکنید. به اینها باید سر زد  چراکه ولی نعمتان ما هستند.

حجت‌الاسلام صدیقی بیان کرد: مسئولان باید  حوزه اقتصادی به فقرا رسیدگی کنند. در قصرها و کاخ‌های اشرافی ننشینند و در مردم بیایند و مردمی باشند.

امام جمعه موقت تهران گفت: زاغه نشین‌های اطراف تهران شرایط خوبی ندارد همین مردم منطقه تهرانسر گاز ندارند، توقع داریم مسئولانی که سر سفره همین مردم و شهدا نشسته اند جلوتر از ما بروند و مشکلات را رصد کنند و به داد مردم برسند.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: امسال به کوری چشم همه دشمنان در 22 بهمن ملت ایران حماسه‌ای دیگر می‌آفریند. اگر یک نهالی 40 سال در برابر طوفان مقاومت کرد، قطعا ریشه‌های محکمی دارد.

انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.