شنبه 29 دي 1397 - Saturday, January 19, 2019
تاریخ :1396/11/17 7:54 AM
زشت‌ترین شهر جهان را بشناسید
یکی از شهر‌های بلژیک که طی ۱۰ سال گذشته عنوان «زشت‌ترین شهر جهان» را یدک می‌کشید، در تلاش برای حذف این عنوان است.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی؛ «شارلروآ» شهری از توابع «والوون» در بلژیک است که از 10 سال گذشته، عنوان زشت ترین شهر جهان را یدک می کشد.

زشتی این شهر علاوه بر جذب گردشگران کنجکاو، سرمایه گذاران ثروتمند را به کمربند زنگ زده اروپای شمالی می کشاند.

آیا زشت‌ترین شهر جهان همچنان زشت است؟

در سال 2008، یک روزنامه هلندی نظرسنجی در خصوص زشت ترین شهر اروپا را منتشر کرد. بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی شهر شارلروآ در بلژیک را زشت ترین شهر جهان معرفی کردند. پایگاه های رتبه سنجی نیز به تبعیت از نظرسنجی روزنامه هلندی، عنوان زشت ترین شهر جهان را به شارلروآ دادند. حتی برخی از روزنامه های انگلیسی شارلروآ را شهر افسرده کننده معرفی کردند که از قابلیت های لازم برای برگزاری اجلاس گروه 20 مناسب نیست. این گزارش موجب شد شارلروآ رسما به عنوان زشت ترین شهر نه تنها در اروپا بلکه در جهان معرفی شود.

آیا زشت‌ترین شهر جهان همچنان زشت است؟

این در حالی است که اتباع این شهر معتقدند شارلروآ برخلاف نتایج نظرسنجی ها چندان هم زشت نیست. از سوی دیگر، انتشار گزارش های متعدد در خصوص زشتی این شهر موجب شد بسیاری از گردشگران کنجکاو برای بازدید به شارلروآ بروند. سرمایه گذاران نیز از این فرصت استفاده کردند تا با سرمایه گذاری در بخش های مختلف به زشت ترین شهر جهان رونق ببخشند.

آیا زشت‌ترین شهر جهان همچنان زشت است؟

«نیکلاس بویسارت»، راهنمای تور شهری شارلروآ بر این باور است که این شهر فوق العاده است. او به مدت 10 سال، راهنمای تور شهری شارلروآ بود و در این مدت مناطق ناشناخته شهر را به گردشگران نشان داده است. نهایت تلاش او این است که برچسب زشت ترین شهر جهان را از شارلروآ دور کند.

این راهنمای تور گفت: بدون شک شارلروآ در نگاه اول 95 درصد از گردشگران، شهری زشت، دلگیر و افسرده کننده با آسمان کاملا ابری است ولی با بازدید از مناطق ناشناخته آن تغییر عقیده می دهند. گردشگران پس از مشاهده مناطق زیبای شارلروآ به این باور می رسند که این شهر دیگر زشت ترین شهر جهان نیست.

آیا زشت‌ترین شهر جهان همچنان زشت است؟

وی افزود: مقامات  شارلروآ در سال های گذشته اقدامات لازم برای زیباسازی شهر را اتخاذ کرده اند. کاهش تعداد خودروها در این شهر و افزایش فضاهای باز برای رهگذران یکی از مهمترین علل تغییر چهره این شهر است. ساختمان ها، رستوران ها، فروشگاه ها، نمای مرکز شهر را کاملا عوض کرده و موجب سرمایه گذاری های گسترده ای برای ارتقای مراکز فرهنگی این شهر شده اند.

این راهنمای گردشگری بر این باور است که عنوان زشت ترین شهر جهان برای شارلروآ همانند یک چاشنی انفجار عمل کرده و باعث شده است علاوه بر جذب گردشگران کنجکاو، مقامات این شهر تلاش بیشتری برای تغییر چهره آن انجام دهند.

با وجود این، تصمیم گیری در خصوص  زیبایی شارلروآ همچنان مشکل است؛ چراکه  برخی از نقاط شهر همچنان بافت زشت خود را حفظ کرده اند. ساختمان ها به زشتی قبل باقی مانده اند و حتی بوی بد در برخی خیابان ها به مشام می رسد. به نظر می رسد طی 10 سال آینده برچسب زشت ترین شهر جهان به طور کامل از شارلروآ حذف شود.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.