سه شنبه 3 بهمن 1396 - Tuesday, January 23, 2018
اعتراض اسپانیایی ها به تفاهم با عربستانی هاحدیث امام على (ع) درباره تقوای الهیسنگ جدید، جلوی پای مسکن مهر پردیسراکت‌اندازهای نزاجا دقیق و هدایت شونده شدندامکان رهگیری کالا بصورت الکترونیکی برای صاحبان کالا و باردر بندر امیر آبادویروس جدید و مرموز که گوشی شما را منفجر می‌کند؟عناوین ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی سال 96عجيب‌ترين ركوردهای ثبت شده ايران۷۰ میلیون انسان از ۱۰ بحران در جهان رنج می‌برندگریه پیامبر(ص) بعد از ولادت حضرت زینب(س)پشت پرده مخفی کردن تابعیت دوم برخی مدیران چیست؟آنچه در برنامه نود گذشتگمانه زنی در خصوص آینده نرخ دلارصفحه نخست روزنامه‌های امروزتاثیر دو نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب چه بود؟شادی ترامپ پس از اتمام ۳ روز تعطیلی دولت آمریکاناگفته‌های تلخ و شیرین زنانه از حرفه پرستاری/ سپید پوشانی که سختی‌های کار را به جان می‌خرنداعلام اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیتفیفا پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس را باز نمی کندبودجه دولت مطابق با واقعیت نیست/آقای نوبخت! وزرا برای گرفتن بودجه بیشتر پشت در اتاق شما صف می‌کشند
تاریخ :1396/10/24 10:35 AM
نمایندگان مازندران پیشتازاستیضاح وزیر جهاد کشاورزی باشند/مافیای برنج ومرکبات وسودهزارمیلیاردی یقه سفیدها
عضو هیات علمی دانشگاه گفت: متأسفانه آقای وزیر خودش هم نمی‌داند با واردات بی‌رویه برنج خارجی چه کند و چند وقت پیش اعلام کرده بود برای واردات برنج تحت فشار است، چرا اعلام نمی‌کند از سوی چه کسی و چه نهادی، ...
عضو هیات علمی دانشگاه گفت: متأسفانه آقای وزیر خودش هم نمی‌داند با واردات بی‌رویه برنج خارجی چه کند و چند وقت پیش اعلام کرده بود برای واردات برنج تحت فشار است، چرا اعلام نمی‌کند از سوی چه کسی و چه نهادی، حتما آنها قدرت زیادی دارند که آقای وزیر آنها را می‌شناسد اما اسمی از آنان نمی‌برد.

به گزارش بصیرآنلاین, هادی ابراهیمی، اظهار کرد: دلایلی که نمایندگان برای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مطرح کردند کاملاً قانونی و جزو خواسته‌ها و مطالبات کشاورزان و تولیدکننده‌ها است که انشاءالله نمایندگان استان‌های شمالی به‌ویژه مازندران پیشتاز این استیضاح باشند.

وزارت جهاد کشاورزی توانایی لازم را برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی و برخورد با مافیای این بخش به‌دلیل واردات بی‌رویه ندارد و نتواسته بازارهای صادراتی را هم فراهم کند.

*اقتصاد مردمی ضدانحصار و فساد است

این استاد دانشگاه، اقتصاد مردمی را ضدانحصار و فساد دانست و خاطرنشان کرد: مردمی شدن اقتصاد، نظارت بر فعالیت‌های آن باعث تولید و نوآوری می‌شود اما اقتصاد فاسد نه تنها تولید را نابود می‌کند بلکه به سمت بازارهای غیرمولد گرایش دارد.

ابراهیمی درباره نقش مافیا و یقه‌سفیدها، گفت: یقه‌سفیدها از مافیای مرغ گرفته تا چای، شکر،میوه و واردات برنج آلوده زمینه را برای گوشه‌نشینی و ورشکستگی برنج‌کار شمالی و مازندرانی فراهم آوردند و حاصل آن سودهای میلیاردی به جیب خودشان است.

وی به بیشترین معوقات بانکی اشاره کرد و افزود: امروز معوقات بانکی هم مربوط به یقه‌سفیدها است، این معوقات بالای 100 هزار میلیارد تومان برآورده شده است و با وجود تشکیل کمیته‌های مختلف، بحث‌ها و جابه‌جایی اسامی بین بانک مرکزی و دستگاه قضایی که در سالیان اخیر از شدت بیشتری برخوردار بوده، اما ظاهراً اتفاق خاصی هنوز نیفتاده است.

*آقای وزیر خودش هم نمی‌داند با واردات بی‌رویه برنج خارجی چه کند؟

این استاد دانشگاه با اشاره به عملکرد وزیر جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: متأسفانه آقای وزیر خودش هم نمی‌داند با واردات بی‌رویه برنج خارجی چه کند و چند وقت پیش اعلام کرده بود برای واردات برنج تحت فشار است، چرا اعلام نمی‌کند از سوی چه کسی و چه نهادی، حتما آنها قدرت زیادی دارند که آقای وزیر آنها را می‌شناسد اما اسمی از آنان نمی‌برد.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی کشور با اعلام اینکه در 6 ماهه اخیر امسال بیش از یک میلیون و 100 هزار تن برنج وارد کشور شده است، گفت: جالب اینجاست خود وزیر هم نمی‌تواند جلوی واردات برنج را بگیرد و معلوم نیست که این رانت‌ها و تأییدیه‌ها چگونه پرداخت می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه همیشه عده‌ای از افراد که فعالیت‌های اقتصادی آنها همواره با فساد، استفاده از رانت و انحصار همراه بوده است، خاطرنشان کرد: عده‌ای از افراد متأسفانه مبارزه با فساد و ایجاد یک اقتصاد پاک را موجب فرار سرمایه می‌دانند در حالی‌که این حرف‌ها بی‌پایه و بدون منطقه علمی و عقلی است، چراکه سرمایه‌گذار یا فعال اقتصادی همیشه به دنبال سلامت اقتصادی است.

*عدم فروش محصولات باغی باغداران مازندرانی و تلنبار شدن آنها در انبارها


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم فروش محصولات باغی باغداران مازندرانی و تلنبار شدن آنها در انبارها، اظهار کرد: مافیای میوه بر اراده مسؤولان چیرگی دارد؛ چرا که در سال گذشته نزدیک به 600 تن پرتقال از ترکیه وارد ایران شده  علاوه بر اینکه برخی از این واردات هنوز مورد تأیید و یا تکذیب وزارت‌خانه قرار نگرفته است.

این استاد دانشگاه با اشاره به گلایه‌ها و رنجنامه‌های کشاورزان مازندرانی و شمالی کشور، یادآور شد: در حال حاضر هم مثل گذشته شاهد به هم ریختگی بازار و فروش مرکبات هستیم چرا که در سال گذشته به‌دلیل واردات مرکبات بخش عمده‌ای از مرکبات مازندرانی فاسد شد و منافع کشاورزان نادیده گرفته شد.

ابراهیمی با بیان اینکه میزان تولید پرتقال در کشور بیش از 3 میلیون تن است و وزارت جهاد کشاورزی هم اعلام کرده نیاز به واردات آن نیست، افزود: پرتقال مازندرانی در آب  و پرتقال ترکیه و مصری در راه بازار بود و در همین سال گذشته ردپای مافیا در مورد 600 هزار تن پرتقال یخ‌زده به داخل کشور کاملاً مشهود است.

وی با تأکید بر اینکه صرفا با ابزار تسهیلات، تزریق منابع و رانت‌های اقتصادی نمی‌توان اقتصاد را شکوفا کرد، خاطرنشان کرد: چرا که اقتصاد مقاومتی متکی به مردم و فرهنگ است و این تفاوت اصلی اقتصاد مقاومتی با الگوهای وارداتی اقتصاد و الگوهای تکنوکراتی است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.