دوشنبه 1 مرداد 1397 - Monday, July 23, 2018
نباید در مبارزه با مفسدان اقتصادی دچار غفلت شویم/ ذلت برجام، از ذهن مردم پاک نمیشود/ رییس جمهور به میان مردم بیاید و توضیح دهدزكات علم چيست؟چگونه به فرد گرمازده کمک کنیم؟ثروتمندترین فرد کره زمین کیست؟ضرورت حفظ حجاب چیست؟همه چیز درباره دنیای «بلاک‌چین»کنوانسیون FATF ‌استعماری است‌/ در مقابل خواسته‌های نامشروع غربی‌ها تسلیم نشویدپسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چینپرسپولیس قهرمان سوپر جام شدسرانجام حکومت ترور و وحشت محمد بن سلمان چه خواهد بود؟آخرین وضعیت ابتلا به تب کنگو در کشوراسباب بازی، صنعت فراموش شده اقتصادآخرین اخبار نقل و انتقالاتایست بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در دانشگاه‌ها/ وزارت علوم توان مقابله با جاسوسی علمی را دارد؟آیا کودتا علیه ترامپ در راه است؟/طبقه حاکم آمریکا از ترور و کودتا ابایی نداردهمه آنچه برای سفر تابستانی باید بدانیدتصویر روزنامه‌های ورزشی امروزبرای واگذاری کنترل بندر حدیده به سازمان ملل آماده‌ایم، اما شرط داریمصفحه نخست روزنامه‌های امروزآمادگی سریع برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو غنی‌سازی
تاریخ :1396/10/19 7:41 AM
بازدید استاندار مازندران از تصفیه خانه فاضلاب ساری
به منظور بررسی روند اجرای طرحهای فاضلاب  و نیز فعالیت مدول اول و پیشرفت فیزیکی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری، استاندار مازندران به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی  و مشاور استانداری،  فرماندار ساری، مدیرعامل و معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، پیمانکار مربوطه از این تصفیه خانه بازدید کرد.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، استاندار مازندران در این بازدید، به اهمیت پسابها در صنایع اشاره کرد و گفت: استفاده از پسابهاهای تصفیه شده در صنایعی که نیاز به منابع آبی دارند، کاربرد فراوانی دارد.

محمد اسلامی، بر استفاده از تمامی ظرفیتها در بخش آب و فاضلاب تاکید کرد و افزود: از محل فروش پسابها می تواند در توسعه شبکه فاضلابها و زیرساختهای مربوط به آن استفاده نمود.

وی، زباله و شیرابه های آن را یکی از معضلات استان مازندران دانست و اظهار داشت: اجرای طرحهای فاضلاب بخشی از مشکلات پسماند و محیط زیست را نیز برطرف می نماید.

استاندار مازندران، خواستار تسریع در اجرای پروژه های فاضلاب شد و تصریح کرد: در اجرای پروژه هایی همچون جمع آوری و تصفیه فاضلاب از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود.

مهندس علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی  استانداری مازندران نیز در سخنانی با اشاره به مشکلات دفع فاضلابهای سپتاژی در استان گفت: درحال پیگیری برای مدیریت و حل این مشکل در سه شهر ساری، بابلسر و نوشهر و چالوس  هستیم .

مدیرعامل آبفاشهری مازندران در این دیدار، با بیان اینکه در سطح استان 48هزار انشعاب فاضلاب به مشترکین فروخته شد، گفت: تا کنون نسبت به نصب و جاری سازی بیش از 204 هزار نفر از مشترکین اقدام شد.

مهندس ذاکری، با اشاره به افزایش جمعیت شناور مازندران در ایام تعطیل، افزود: با این حجم ورود مسافر و گردشگر به استان، اعتبارات استانی جوابگوی نیازهای مردم در بخش آب و فاضلاب نیست.

وی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب ساری در 4 مدول طراحی شد که مدول اول آن در سال 1391 به بهره برداری رسید، گفت: در مدول اول 105 هزار نفر از جمعیت شهر ساری تحت پوشش قرار می گیرند.

مهندس ذاکری، ادامه داد: مدول دوم این تصفیه خانه با 90 درصد پیشرفت فیزیکی درحال ساخت است.

همچنین معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران در سخنانی، فاضلاب و ساماندهی آن را یکی از محورهای اصلی در حفظ محیط زیست دانست و افزود: در مجموع 12 درصد از جمعیت استان از طرحهای فاضلاب برخوردار هستند که باید سالانه 25 درصد به آن افزوده شود.

مهندس یزدان پناه، ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته عملیات اجرایی طرحهای فاضلاب در 5 شهر مازندران از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی در سال 97 آغاز می شود.

وی، اظهار داشت: با اجرای این طرحها 450 هزار نفر از جمعیت شهری مازندران تحت پوشش طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب قرار می گیرند که 25درصد جمعیت استان را شامل می شود.

معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، تصریح کرد: طرحهای فاضلاب در شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه نیز در مرحله تهیه اسناد مناقصه خطوط انتقال قرار دارد که با اجرا ی این طرحها، جمعیتی بیش از 170 هزار نفر از مردم شرق استان تحت پوشش فاضلاب قرار خواهند گرفت.

مهندس یزدان پناه، اظهار امیدواری کرد با حمایتهای مسوولان تا پایان برنامه ششم توسعه ، جمعیت برخوردار از طرحهای فاضلاب در استان مازندران به 50 درصد برسد.

حسین زادگان فرماندار شهرستان ساری نیز در این بازدید، احداث تصفیه خانه برای جمع آوری فاضلاب را از ضروریات زندگی دانست و گفت: این امر در حفظ محیط زیست و کاهش خطرات احتمالی و سلامت جامعه موثر است.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.