دوشنبه 1 بهمن 1397 - Monday, January 21, 2019
تاریخ :1396/09/22 10:09 AM
نمایندگان استان از افزایش بودجه مازندران دفاع کنید
ما باید بپذیریم که فرایند توسعه در مازندران با توجه این همه قابلیت، کاملاً ضعیف است، فلذا با عملیاتی شدن بودجه، بودجه عمرانی بایستی بر اساس شاخص های زیرساختی و درآمد سرانه مناطق توزیع شود.....
هادی ابراهیمی معاون سابق استاندار مازندران در نامه ای خطاب به رییس مجمع نمایندگان استان پیرامون بودجه سال 97 خواستار افزایش آن در سال بعد شد.

به گزارش بصیرآنلاین، متن نامه بشرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

جناب آقای حاج حسین نیاز آذری
ریاست محترم مجمع نمایندگان مردم شریف مازندران در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛
احتراماً نظر به ارائه لایحه بودجه کل کشور در سال 1397 توسط دولت محترم به مجلس شورای اسلامی و رشد 16 درصدی نسبت به بودجه سال گذشته که طی آن مازندران در برخورداری از بودجه ملی، رده ششم را احراز کرده، به عنوان کسی که سالها دارای مسئولیت مرتبط با این امر در استانداری مازندران بوده ام، ذکر نکاتی را برای شما نمایندگان محترم که از اعاظم و ارکان تأإثیرگذار کمیسیون های اقتصادی و عمرانی و سایر کمیسیون های کلیدی مجلس می باشید، جهت دفاع از افزایش بودجه مازندران لازم و ضروری می دانم.

1-اگر چه مازندران در رده ششم قرار گرفته است، اما با توجه به کثرت پروژه های نیمه تمام و نیز عقب ماندگی های چندین دوره ای مازندران نسبت به سایر استانهای برخوردار و مهم تر از همه کثرت هزینه ها برای انجام و نگهداری پروژه های ملی مانند دریا و جنگل و غیره، ادامه این برتری برخورداری استانهای مورد نظر، آنهم با این فاصله شکننده، هیچ توجیه منطقی ندارد و طبعاً باید با لابی های گسترده تا حد ممکن، یا رده برخورداری مازندران ارتقاء یابد و یا اینکه با افزایش سهم مازندران، فاصله برخورداری ما نسبت به استانهای بالاتر کاهش یابد و توجیه این افزایش تقاضا می تواند شامل تشریح وضع موجود دستگاههای اجرایی مازندران، اشتغال جوانان و لزوم توجه به بنگاههای زودبازده اشتغالزایی، بدهی های گسترده دولت به بخش خصوصی، کثرت طرحهای کشاورزی، طرحهای کارآفرینی، صنایع تبدیلی، پروژه های ناتمام در حوزه راه و شهرسازی، بهداشت، مسکن مهر، آموزش و پرورش و غیره باشد،

2-یکی از معضلات طراحان لایحه بودجه، کاهش مستمر بودجه های عمرانی و تخصیص بالای 80 درصد بودجه به اموراتی مانند حقوق و دستمزد و تنخواه گردان هزینه هاست که این امر موجب رکود اقتصادی در استان و از طرفی مستهلک شدن پروژه های عمرانی می شود که این به معنای دوقبضه کردن عقب ماندگی های اقتصادی مازندران طبق روال گذشته تا کنون است.
ما باید بپذیریم که فرایند توسعه در مازندران با توجه این همه قابلیت، کاملاً ضعیف است، فلذا با عملیاتی شدن بودجه، بودجه عمرانی بایستی بر اساس شاخص های زیرساختی و درآمد سرانه مناطق توزیع شود.

3-با توجه به رشد 16 درصدی بودجه سال 97 ، سهم مازندران نسبت به سال گذشته رشد چند درصدی داشته و اینکه آیا اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استان در بودجه مذکور متناسب با درآمد استان رشد داشته است یا خیر؟

4-آیا سهم بری مازندران از اعتبارات دو درصدی درآمدهای نفتی کشور که به مناطق کمتر توسعه یافته تعلق می گیرد، در این بودجه پیشنهادی لحاظ شده است؟
به هر حال با عنایت به اینکه مازندران در سال گذشته نیز بر خلاف استانهایی مانند یزد، اردبیل، لرستان، هرمزگان، گیلان، قزوین و اصفهان رشد نکرده، امسال مستحق این توجه ویژه است و با عنایت به توانمندی های بالای خود شما نمایندگان عزیز مازندران و نیز وجود افراد تأثیرگذاری مانند آقای دکتر دژپسند معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، مازندران می تواند در بودجه سال 97 یک خیز بلند و مشهود داشته باشد.
امیدوارم در روزهای آینده شاهد لابی های منسجم، هدفمند، استانی، تخصصی، تأثیرگذار و کلیدی شما نمایندگان محترم در کمیسیون ها و نیز تحرکات ویژه شما در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی جهت بهبود وضعیت پیشنهادی مازندران در بودجه مذکور باشیم.

دکتر هادی ابراهیمی
عضو هیئت علمی دانشکده فلسفه رسانه ملی
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.