دوشنبه 19 آذر 1397 - Monday, December 10, 2018
تاریخ :1396/09/14 8:11 AM
بازخوانی شکار پهپاد آمریکایی RQ-170 توسط‌ سپاه‌
در ششمین سالگرد شکار پهپاد جاسوسی آمریکا در آسمان ایران به مرور این حادثه و واکنش‌های آن می‌پردازیم.

سالروز شکار پهپاد آمریکایی RQ-170 توسط‌ سپاه‌ پاسدارانبه گزارش بصیرآنلاین؛ شش سال پیش در چنین روزی بود که خبری به نقل از یک منبع آگاه در نیروهای مسلح در صداوسیما و خبرگزاری‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین فوق پیشرفته آمریکایی به نام RQ-170 که از مرزهای شرقی وارد کشور شده بود، توسط نیروهای جنگ الکترونیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت کنترل درآمد و به صورت سالم به زمین نشانده شد. این خبر بلافاصله به خبر  اول اکثر رسانه‌های جهان تبدیل شد. 

با انتشار این خبر، مقامات آمریکایی که از قدرت اطلاعاتی و الکترونیکی نیروهای نظامی ایران و از افتضاح خود دست‌پاچه شده بودند، ابتدا یا سکوت کردند یا آن را تکذیب کردند اما بعد با انتشار تصاویر این هواپیمای جاسوسی توسط نیروهای مسلح که در ادامه می‌بینید و پخش آنها از صداوسیما، مجبور به تأیید این خبر شدند اما آمریکایی‌ها برای انکار اقدام جاسوسی خود، اعلام کردند که هواپیما به علت نقص سیستم موقعیت‌یابی وارد خاک ایران شده است.

اولین فیلم منتشر شده از پهپاد جاسوسی آمریکا

00:00 02:23

این پهپاد از پیشرفته‌ترین پهپادهای جاسوسی آمریکا به شمار می‌رفت. سیستم‌های جاسوسی و کنترل آن به قدری پیشرفته بودند که تقریباً به کنترل درآوردن آن توسط ایران برای کارشناسان جهانی غیرقابل باور می‌نمود.

در فیلم زیر می‌توانید اطلاعاتی از مشخصات فنی این هواپیما و همچنین سختی رهگیری آن را به دست آورید.

00:00 02:15

واکنش کاربران به موفقیت بزرگ سپاه

این پیروزی بزرگ که موجب ایجاد غرور ملی در همه ایرانیان به هر سلیقه سیاسی شده بود، موجب شد که کاربران فضای مجازی به این حادثه واکنش نشان دهند و از نیروهای مسلح به خاطر این پیروزی تشکر کنند که در ادامه به برخی از آنان اشاره می‌شود.

* 100 دانه پهپاد ، دسته به دسته
با نظم و ترتیب، همش نشسته
هر پهپادی هست، به روز و زیبا
عـِلم زیادی، در سینه‌ آن
دوربین‌هایش، پیچیده هستند
چون‌ آلیاژ‌ها، رادار گریزند
هم موشک‌انداز، هم دیدبان است
نو هست و خوش دست، پهپاد نام است

*واکنش سپاه به تکذیب خبر شکار پهباد آمریکایی
آمریکایی ها هواپیماهای بدون سرنشین شان را دوباره شمارش کنند!!!
پینوشت: همین متلک برای یانکی ها کافیه!!!

 *پــهنای خلیجمان پر از صیاد است
قلاب به دست، روز وشب آماده است
از جــمله شــکارهای تفــریحی آن
این خرمگس معرکه‌اش «پـــهپاد» است!

 *ما نشسته بودیم دور هم با بچه ها تصمیم گرفتیم چند روز تعطیلی رو بریم شکار پهپاد.شما هم میتونید بزنید به دشت و دمن یه RQ 170 یه Scan Eagle صید کنید.

*میگما ،تا چن وخ دیگه میتونیم تو سواحل خلیج فارس یه باغ بهپاد(باغ پرندگان) بزنیم بلیطشم به دلار حساب کنیم مردم دنیا بیان تماشا!
والا :))

 *پسر خالم دوم دبیرستانه
میخوان واسه درس آمادگی دفاعیشون به جای میدون تیر ببرن سواحل خلیج فارس شکار پهپاد

 *امروز روز تولدم بود! وقتی کادوها رو باز کردم دیدم همشون پهباد آمریکایی است!
نگو همه اقوام و فامیل رفتن خلیج همیشه فارس و هر کدوم یکی یه پهباد زدن و کادوپیچش کردن و روز تولدی برام آوردن!

 *از دریادلان غیور ارتش آمریکا که هر بار به ما پهپاد دیگری هدیه می دهند، صمیمانه سپاسگزاریم!!!

 *پهپاد رفته عکس بیاره ... سپاه طاقت نداره ...
روی هوا روی زمین اونو به دست میاره ...
(با لحن خونه مادر بزرگه)

 *وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
آموزش شکار پهپاد از سال آینده در کتاب های کلاس ششم ابتدایی گنجانده خواهد شد!!!

بازتاب شکار پهپاد آمریکایی در رسانه‌های خارجی

 پیروزی بزرگ ایران و شکست بی‌سابقه آمریکایی‌ها واکنش‌هایی گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی به همراه داشت که در ادامه به بخشی از آنها اشاره می‌کنیم.

سی بی اس آمریکا: هواپیمایی که در حمله الکترونیکی بدست ایران افتاده بود، نمایش داده شد. رئیس شرکت سازنده این هواپیما می گوید: ایران پیچیده ترین دارایی اطلاعاتی آمریکا را بدست اورده است.

دیلی میل: این تصاویر نشان داد ادعای آمریکا در مورد ادعای نقص فنی و سقوط هواپیما دروغ بوده، چون هواپیما به طور کامل سالم است.

آسوشیتدپرس: آمریکا این اقدام را تأیید کرده است.

فاکس نیوز: ایران هواپیمای آمریکایی را که گفته شده در ایران جاسوسی می کرده در تلویزیون نمایش داد.

 سی بی اس: اگر هواپیمایRQ-170   که در تلویزیون ایران تصاویر آن منتشر شد همان هواپیمای "جانور قندهار" باشد، بسیاری از بدترین کابوس‌های های تحلیلگران اطلاعاتی، به وقوع خواهد پیوست.

این شبکه آمریکایی در گزارش خود از پذیرش این واقعیت که نیروهای مسلح ایران طی حمله ای الکترونیکی موفق شدند این هواپیما را تحت کنترل بگیرند، خودداری کرد.
 
سی بی اس ادامه داد: به نظر می رسید که هواپیما تقریبا سالم بوده و به ایران این فرصت بزرگ را داده است تا فناوری های جمع آوری اطلاعات حساس را در اختیار بگیرد.

رویترز: اوباما در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ایالات متحده همه گزینه ها را راجع به ایران لحاظ می کند و با متحدین خود  از جمله اسراییل تعامل کافی دارد.

این گزارش حاکیست،اوباما از هرگونه پاسخ راجع به ماجرای پهپاد آمریکایی خودداری کرد.

 روزنامه صهیونیستی جروزالم پست: تلویزیون ایران تصاویری از یک هواپیمای تجسسی بدون سرنشین آمریکایی را پخش کرد که سه روز پیش اعلام شده بود در مرز شرقی ایران به دست نیروهای مسلح این کشور افتاده است. علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی امریکا بدست نیروهای مسلح ایران را تشریح کرد. این اقدام در حالی صورت گرفت که ایران سفیر سوئیس در تهران را نیز برای توضیح درباره این اقدام آمریکا احضار کرده است.

بی بی سی: ایران هواپیمای تجسسی آمریکا را نمایش داد. تلویزیون ایران تصاویری از یک هواپیمای تجسسی بدون سرنشین آمریکایی را پخش کرد که سه روز پیش اعلام شده بود در مرز شرقی ایران به دست نیروهای مسلح این کشور افتاده است. منابع نظامی ایران می گویند که این هوایپما را "با خسارت اندکی" در اختیار گرفته‌اند. در تصاویر تلویزیونی هم دیده می شد که بدنه هواپیمای به نمایش گذاشته شده، ظاهرا سالم است.

هاآرتص اسرائیل: مشخصات فنی هواپیماهای تجسسی آمریکا معمولا اعلام نمی شود اما فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در تلویزیون ایران اعلام کرده است که طول دو بال این هواپیما حدود ۲۶ متر، طول بدنه ۴ و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و ۸۴ سانتی متر است. ساعاتی پس از آنکه ایران اعلام کرد هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را سرنگون کرده است، نیروهای ائتلاف به رهبری ناتو در افغانستان در بیانیه‌ای به انتشار این خبر واکنش نشان دادند.

در این گزارش تلویزیونی هم می‌توانید بخشی از واکنش‌های رسانه‌های تصویری جهان را به اتفاق ببینید.

00:00 02:14

ساخت پهپاد با بهره‌گیری از مهندسی معکوس

پس از این پیروزی شکوهمندانه، مهندسان نیروی‌های مسلح ما با مهندسی معکوس این هواپیما را در ایران تولید و در مراسمی با حضور رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از آن رونمایی کردند که در ادامه تصاویر این مراسم را می‌بینید.

سالروز شکار پهپاد آمریکایی RQ-170 توسط‌ سپاه‌ پاسداران

سالروز شکار پهپاد آمریکایی RQ-170 توسط‌ سپاه‌ پاسداران

سالروز شکار پهپاد آمریکایی RQ-170 توسط‌ سپاه‌ پاسداران

انتهی پیام /

شکار پهپاد آمریکایی توسط ایران

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.